Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedtél SSRI-t szociális...

Szedtél SSRI-t szociális fóbiára? (Antidepresszánsok)

Figyelt kérdés

Mennyire segített?


Milyen mellékhatásokkal találkoztál?


Mi volt a gyógyszer neve?


Amúgy így kérdésen kívül, akit érdekel, a helyzetem:

26f vagyok. Mostanában készülök menni pszichiáterhez. Nagyon jól ment eddig a munka magammal, sokat fejlődtem, de sajnos a teljes leblokkolás, azaz hogy teljesen felesleges helyzetben is bekapcsol az az „üss vagy fuss rakcióm”, teljesen ellehetetlenítik, hogy új kapcsolatokat alakítsak ki, részt vegyek beszélgektésben/kezdeményezzek. Hiába van az, hogy nem jelent gondot már bevásárolni, ügyet intézni, dolgozni, suliba járni stb.

Érdekel, hogy más milyen gyógyszert kapott, mennyire segített a szorongás és az „üss vagy fuss” eltüntetésében 🙂



2018. aug. 23. 01:39
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Én ugyan nem voltam pszichiáternél, de abban 100%-ig biztos vagyok, hogy a gyógyszerek tartósan semmit nem oldanak meg. Olyan, mintha minden este altatót szednél be. Egy idő után az lesz a vége, hogy nélküle képtelen leszel elaludni.

Szóval abszolute nem tartom jó ötletnek az állandó gyógyszerezést. Meggyógyítja ugyan a depressziót, csak épp függő leszel.

2018. aug. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Huh, ez egy elég kényes kérdés. Az biztos, hogy a mellékhatásait/jótékony hatásait, a függőség esélyét, a hosszútávú alkalmazás előnyeit/hátrányait csak egy elhivatott és türelmes pszichiáter doki tudná kifejteni. Ha találsz ilyet, mindenképp beszélgess el vele a kételyeidről is. Meg a gyógyszer gyakran tüneti kezelés, lehet hogy nem ártana pszichoterápiás ülés vagy pszichológus által végzett terápia során a kiindulási okot megtalálni/feloldani. Elég sok remek szorongáscsökkentő technikát is tudnak tanítani.


Én alapvetően úgy vagyok vele, hogy akut esetben sokat segíthet a gyógyszer. Évek óta depressziós vagyok, illetve generalizált szorongásos zavarom van. Egy évvel ezelőtt kb. ez átment egy elég ijesztő pszichózisos periódusba (nem ettem, állandóan sírtam, nem bírtam felkelni az ágyból, tévképzeteim voltak, stb.). Akkor a pszichiáter felírt 4 féle gyógyszert kombinációban, úgy volt vele, hogy amíg ez a veszélyes helyzet kicsit elcsitul, nagyon javasolja. Ebben volt SSRI is, de már sajnos nem emlékszem a készítmény konkrét nevére. Kb. másfél hónapig szedtem. Eléggé nyomott, álmos voltam tőle, kb. ez volt az egyetlen általam észlelt mellékhatás, de ez mindenkinél máshogy alakul. Valamennyit segített, de én tisztában voltam vele, hogy az én problémám ennél jóval mélyebben gyökerezik, illetve nem pusztán biokémiai alapú, így tényleg tünetcsökkentésre volt jó. Viszont nem bántam meg, mert azt az időszakot talán máshogy nem is éltem volna túl(eléggé önveszélyes voltam). A frontint(altatónak alkalmaztam) még egy ideig szedtem, közben pedig elkezdtem járni pszichológushoz, és így 2-3 hónap alatt nagyjából rendeződött a dolog.

2018. aug. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

1# A gyógyszert csak végső estben írják fel, de ilyenkor is erősen ajánlott a szociális tréning, gyakorlatok stb.

Az adagokat megpróbápják úgy kialakítani, hogy senkinek se legyen benzodiazepin függősége, az első jeleknél tájékoztatni kell a pszichológust. Amint megállapítják, azonnal csökkentik az adagot, esetleg megszakítják a kezelést.


(Értem a fentieket egy tényleg jó szakemberre.)

2018. aug. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen-igen. Benzodiazepinekről nagyon sok rosszat hallok-olvasok, azt tuti elutasítanám 🤔


Okokat már kerestük korábban pszichológussal (más okból jártam hózzá, de ez is szóba került akkor), de nem jutottunk semmire. Emlékezetem óta fennáll ez a gondom.


Én arra jutottam, hogy a pszichológus lesz az utolsó dolog, amiben reménykedhetem a gyógyulásom felé vezető úton. Ha két hónap gyógyszer után is küszködök, vagy újra elakadok, akkor mindenképp kérni fogom a gyógyszeres kezelés mellé 🙂

...csak előbb szeretném magamtól megoldani, amennyire tudom 😁 tényleg eddig bazijól haladtam egyedül, és elértem, amit szerettem volna 🙂 most elakadtam picit, úgyhogy segítség kell, ennyi... abszolút a tüneti kezelésként gondolom a gyógyszert. A többi részét meg tudom oldani magam, most úgy gondolom. Tehát én végzem magamon a „pszichoterápiát”, ha úgy vesszük, csak most ez önmagában nem tűnik elégnek 😃

Gyógyszer mellett úgy gondolom meg tudom mutatni az agyamnak, hogy nincs félnivalója olyan szituktól, amiktől most kb rettegek. Mint pl előadást tartani, egyedül koncertre menni és ott ismerkedni-beszélgetéseket kezdeményezni. Vagyis ilyeneket tuti fogok csinálni, mert már mennék rég, ha képes lennék jól érezni magam ilyen és hasonló helyzetekben... 🙂

Tehát én ilyen gyakorlatias ember vagyok, megyek, hibázok, tanulok. Nem szeretek előre készülni semmiből 😀


Amúgy fél évesre tervezem a dolgot. Most szeptemberben mennék kórházba, és vizsgaidőszak végéig szedném amit kapok, azaz január végéig.


Olvasgatom az SSRI-s tapasztalatokat amúgy. Írnak csúnya mellékhatásokat, de ezek mind olyanok, amiket én akár egész életemre bevállalnék, ha mellettük normális társasági életet tudnék kialakítani. Szóval egy ilyet nem utasítanék el 🙂

Kíváncsi vagyok mit fognak felírni nekem 😃


Akinek van tapasztalata, az írjon még, mindenkire kíváncsi vagyok! 🙂

2018. aug. 23. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Szedtem rá Rexetint (asszem SSRI), annyit csinált, hogy úgy be voltam kómálva, hogy félni tényleg nem volt energiám, csakhát semmi máshoz sem... Szóval abba is hagytam...

Álmosságon kívül más mellékhatása nem volt egyébként.

2018. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlón gondolkozom mint te.Ugyan ebben a helyzetben vagyok csak nekem még az általános dolgok is problémát okoznak bevásárlás stb.Van amikor sikerül van amikor előjön az általad említett "üss vagy fuss".

Beszéltem pár sorstárssal.Többségében olyan visszajelzéseket kaptam hogy bevált a gyógyszer DE 2-3-4 hónap után gyengült a hatása és több kellett volna belőle.

Másik ijesztő dolog...erekció problémák.

2018. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom mi ez az SSRI hype, rakás sz.r a nagyrészte, engem nagyon eltompítottak. Ottvan a venlafaxin és a duloxetin, aztán pedig ezmellé a mellkéhatások csökkentésére/esetleg megszüntetésére, további hangulatjavításra meg a wellbutrin. További infókért google. Nálam ezek beváltak, szociális fóbia 0.
2018. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem írnak fel semmit, csak pszichológushoz küldtek...
2018. dec. 10. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha mastnem, válts orvost.. ezeket altalaban ugy irjak fel, mint a fajdalomcsillapítót. Viszont ha nincs komoly szorongásod vagy depressziód ezmellett, ésszel a gyógyszerrel.. Ha nem fontos ne szedd/ne szedj sokat. Egyébként: meditáció!!!!!! Kezdd el, nem a semmiért csinálja kb. minden nagyfőnök és egyéb üzletemberek :) Persze itt az eredmény nem rögtön jelentkezik, csak ne add fel. Találsz róla információt a neten akarmennyit, főleg angolul. pl: [link]
2019. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! 🙂
2019. jan. 10. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!