Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon stresszelek állandóan,...

Nagyon stresszelek állandóan, mivel tudnám legyőzni?

Figyelt kérdés
Reggel ahogy felébredek elkap az idegesség és a pánik ha tudom h aznap menni kell valahova, most munkanélküli vagyok de mikor dolgozni jártam állandóan rosszul voltam hasmenésem volt hányingerem volt fájt a fejem remegtem szédültem, otthagytam a munkahelyet ezek miatt a rosszul léteim miatt, mert azt hittem attól a munkahelyemtöl vagyok rosszul.. de most is ha megyek interjukra rettemetessen rosszul vagyok, a szívem is gyorsabban ver. De elég ha boltba kell menni vagy buszozni kell.. de ha csak a szüleimhez megyek látogatóba akkoris pánikolok.. levegőt is nehezebben kapok. Viszont amikor tudom h aznap nem kell menjek sehova nincsennek ilyen tüneteim.. félek h lassan addig fajul ez még már nemtudom már rávenni magam h elmenjek itthonról.. Nagyon félek mindentől, mindig rosszra gondolok, hogy valami történni fog velem, pl ha buszon vagyok akkor a balesetre gondolok.. de attól is rettegek h eltöröm valamim.. mert egyszer el volt törve a lábam és műtve volt, azóta nagyon elővigyázatos vagyok, talán azóta van ez velem. A lábtörés után kezdődtek ezek a tünetek. Nagy trauma volt az nekem, de nem tudom mit csináljak:( teljesen megmérgezi az életem ez az állandó rettegés :( 21/L
2018. aug. 23. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem relaxálj, lazíts egy kicsit(tudom könnyű ezt mondani) vedd könnyebben a dolgokat, ha tudsz meditálj rendszeresen az segít. Különben kialakulhat nálad ebből pánikbetegség is, az meg hozhat mindenféle fóbiákat stb. Hidd el nem akarod ezt. Csak légy nagyon tudatos és próbálj lazulni.
2018. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichológust javaslom. Kórházon keresztül van ingyenes lehetőség akár 🙂
2018. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésedben ott a válasz fele is.

Pl. a lábtörés miatti műtétet és történéseket te traumaként élted meg. Gondolom, erről nem nagyon beszélgettél így kimondva, hogy az neked traumát jelentett.

De hidd el, ez nagyon kihathat, és idővel ún. generalizált szorongás is kialakulhat.

Keress fel pszichológust, vannak olyan technikák, amelyek segítenek feldolgozni és így csökkenteni a szorongást, hogy az ne akadályozzon a mindennapi életben.

2018. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!