Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki visszafordító, bántó...

Aki visszafordító, bántó válaszokat ír, az mit kompenzál vele?

Figyelt kérdés

Sokszor már el sem olvasom szívesen sok kérdésre a válaszokat, hanem csak beírom az enyémet, mert iszonyat sok rosszindulat és afféle visszafordító válasz születik a névtelen fórum leple alatt. Visszafordításnak hívom azt, amit a pszichológia áldozathibáztatásnak, azaz amikor valaki segítséget kér, mert az általa belátható szituációban úgy érzi, higy segítségre, tanácsra szorul, ezzel szemben olyan leosztást, odaszúrást, visszafordítást kap, hogy még külső szemlélődőként is se köpni se nyelni nem tudok. Olyankor nem irigylem a kérdezőt.

Itt jelen esetben azt szeretném megtudni, hogy a kérdezők ellen forduló válaszadásokat milyen belső frusztráció vagy komoenzálandó feszültség szüli? Mivel egyértelmű, hogy nem a segítő szándék.



2018. aug. 23. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én akkor írok bántó választ, mikor a kérdés akkora fxság, mint ide Mekka.
2018. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván elsősorban az emberi butaság,mások meg nem értése, s nem utolsósorban ettől nagyobbnak érzi az egóját.Szerintem.
2018. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2#vagyok:Hogy a kérdésedre válaszoljak:Tehát ugye érted,az alacsony önértékelése miatti pici egóját igyekszik kompenzálni.
2018. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a videóban az első esetnél tökéletes választ kapsz:

[link]

2018. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez a videó, amit belinkelt az egyik válaszadó, teljesen jó korképet ad a ma emberének teljes antiszociális és empátiahiányos megnyilvánulásairól.


Aki azt mondja, hogy vannak irritáló fašżśåg kérdések is, arra meg azt mondom, hogy azokra vagy nem válaszolunk, nem reagálunk, vagy kulturált hangnemben vezetjük helyes útra az eltévedt kérdezőt. A bántásnak sehol semmi körülményben nincs helye.

2018. aug. 23. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy MBTI személyiségtípusos kérdésnél olvastam nagyon jó választ, ahol egy funkciópárnak pont ilyen példát hozott fel a válaszoló. Linkelem, és idézem a vonatkozó részt 🙂


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


„AZ F-FUNKCIÓK:


- Fi: Olyan érző funkció, ami alapvetően magából indul ki. "Tudom, mit érzel, mert ebben az esetben ÉN ezt érezném". Ezért van az, hogy egy erős Fi, például hajlamos túlságosan tutujgató lenni, olyan dolog miatt is elkezd vigasztalni, ami miatt te nem vagy kiakadva, de ő ki lenne, ezért úgy érzi, kell a támasz :D Alacsonyabb Fi esetében, ami az INTJ/ENTJ típusnak van, pedig úgy jelentkezik a magából indul ki, hogy "mi a frászkarikáért rinyálsz? Nekem ez meg se kottyanna, szedd már össze magad, és haladjunk!".


- Fe: Kifelé koncentráló érző funkció. "Tudom, mit érzel, mert beleképzelem magam a te helyzetedbe, a te személyiségedet alapul véve, ezért nem úgy közelítem meg a kérdés, hogy ÉN mit éreznék, hanem, hogy TE mit érzel". Ezért tulajdonítanak néha misztikus hatodik érzéket az erős Fe-knek, mert olyan dolgokat vesznek észre az érzelmeidben, amit gyakran még te sem, egy szemét Fe ezt ki is használja manipulációra.”


Úgy gondolom egyértelmű, hogy melyik funkció az, aki támadólag lép fel más problémáival szemben. Még csak meg sem értik, hogy mi baj van azzal, amit mondanak, mert nekik ez a viselkedés normális 🙂

2018. aug. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez picit hasonlít arra, amit a narcisztikis személyiségzavarról olvastam, tanulmányoztam.

Ott az empátia hiánya mondhatni "hardveres". Mutattak olyan mri és ct felvételt, ahol látszik, hogy az empátiáért felelős agyi lebenyek sokkal fejletlenebbek a nárcisztikus személyiségzavarral rendelkezőknél, mint az átlagembernél. Tehát őket spec nem is lehet "leszoktatni" a "rossz szokás"-ról.


Itt ebben a taglalásban nem tudom, hogy formálható-e a psziché.

2018. aug. 23. 16:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Én akkor írok így, ha valaki itt kamuzik. Sok tini unatkozik és kitalál minden butaságot. Ha nem tudja használni az oldalt, akkor ne várjon el kedves szavakat.
2018. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor ignorálni kell és annyi. Ráadásul a kamuzást nehéz bizonyítani, puszta felételezés meg nem elegendő.
2018. aug. 23. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!