Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok vény nélküli, enyhe...

Tudtok vény nélküli, enyhe antideppresszánst?

Figyelt kérdés
Közepesen súlyos és súlyos depresszió között ingadozok lassan két éve. Pszichologusnál is voltam de nem irt fel gyógyszert pszichiáterhez pedig nem szeretnék menni mivel a testvérem halála óta irtózom az orvosoktól. Kérlek segítsetek (zárójelben megjegyezném hogy ne homeopátiás gyógyszert ajánljatok mert próbáltam és nem hat)

2018. aug. 23. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vény nélküliek közt nincs ilyen készítmény. Valerianasok vannak a homeopatiasokon kívül, de az sem antidepi.

Azt tudom tanácsolni, hogy vizsgáld meg magad. Van-e okod hogy ilyen állapotban vagy(testvéred halála volt a kiváltó ok vagy van ott még más is). Ha van, akkor nem vagy depressziós(a depresszionak nincs kiváltó oka) csak depresszív állapotban vagy amin meg gyógyszer nem fog segíteni, mert az csak mankó, de a problemaidat nem fogja megoldani.

2018. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus nem is írhat fel gyógyszert, csak a pszichiáter.

A gyógyszer tényleg csak átmeneti megoldás, hosszű távon nem javít az állapoton.

Terápiára nem jársz?

Gyakorlatokat nem végzel?

Ezek segítenek a legjobban.

2018. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Orbáncfűt szoktak ajánlani természetes antidepik kozul. Ez talán a közepesen tart, mellette kezdj el sportolni. Nekem anno ez segített kijönnöm.
2018. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Enyhe antidepresszánsok a gyógynövények, de gyógyszert vény nélkül nem kapsz.

A te állapotodban a gyógynövény kevés lesz.

2018. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Orbáncfűtea (patikában, bioboltban kapható)
2018. aug. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Skullflower ***** válasza:
100%
Kratom. Ez is növény, és nem is annyira enyhe a hatása. De ha súlyos depressziód van, mégiscsak az orvost ajánlanám első körben.
2018. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kratommal nagyon vigyázz..

Nagyon jó kedved lesz és bizakodó leszel amíg hat, és éppen ezért mert ennyire jó eléggé rá lehet függeni

2018. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!