Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek távlataból egy diagnózist...

Évek távlataból egy diagnózist meg lehet kérdőjelezni, más pszichiáter segítségével semmissé tenni?

Figyelt kérdés

Ha a páciens úgy gondolja, hogy mégsem érintett abban a betegségben amit évekkel azelőtt megálapítottak nála.

(Nem olyan betegségről van szó, ahol jellemzően nincs betegségtudat, pl. paranoid skizofrénia)


2018. aug. 23. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy meggyógyultál belőle. Nem tudom milyen diagnózisról van szó, pl az Asperger szindrómát rengetegen megtanulják kezelni felnőtt korukra, így felnőttként nem is diagnosztizálnák őket. Hogy semmissé lehet-e tenni, nem tudom.
2018. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem érthetö, mit akarsz megtudni.


Ha úgy érzed, nem megfelelöen kezeltek, akkor kereshtesz más valakit, aki eseteleg más diagnózist állít fel.

De ez semmiképpen sincs kihatással az elözö pszichiáterre nézve, márcsak azért sem, mert az emberek és így a betegek is változ(hat)nak.


De pontosabb válaszhoz tudni kellene az eredeti diagnózist, meg hogy mi az aktuális.

2018. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy munkalehetőségnél elképzrelhető, hogy kizáró ok, hogy nekem valaha violt ilyen.

Még ezt sem tudom biztosan.


De nem ezért találtam ki, hogy "hát nekem nincs is ilyen bajom", hanem amúgy is így gondoltam már egy jó ideje, csak nem volt negatív hatása ennek a diagnózisnak...


De nekem szemüvegből is egyszer olyat "írtak fel" ami nem volt mmegfelelő, ezt később másik szemész meg is állapította.

2018. aug. 23. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy én tudom rosszul, de még a háziorvos sem látja a pszichiátriai történeted, nemhogy a munkáltató. Nekik semmi köze a pszichés állapotodhoz, ha ez nem korlátoz a munkában.
2018. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Néhány munkakör esetén lehet jelentősége, de ott úgyis csinálnak részletes pszichológiai tesztet még akkor is ha a régit letagadod, és kiderül, hogy van-e valami.
2018. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!