Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális ha egy...

Mennyire normális ha egy pszichiáter nem tudja feldolgozni az apósa gyászát és mély komoly depresszióba, szorongásba, komoly alvászavarba kerül pszichotikus tünetekkel amit szakember segítségével sem igazán tud feldolgozni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 22. 23:14
1 2
 1/11 TR75 ***** válasza:
81%

A pszichiáter sem gép. Szóval simán előfordulhat. pláne, ha figyelembe vesszük, hogy amúgy nehéz helyzetben lévő emberekkel foglalkoznak. Ez önmagában is nagy teher, szóval ha a családban történik tragédia, nyilván az őket is ugyanúgy megviselheti. Az, hogy adott esetben egy másik emberen segít, nem jelenti azt, hogy saját maga simán túljut egy-egy nehéz életszakaszon.

Van az a bölcselmény, hogy az ács háza beázik, a kőművesé összedől és hasonlók, szóval a pszichiáter/pszichológus is összeomolhat.

2017. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

A pszichiáter orvos, pont mint egy nőgyógyász, vagy egy fül-orr-gégész. Nem szakmai elvárás, hogy tegyék rendbe saját magukat lelkileg. Más a helyzet egy pszichoterapeutánál (aki lehet pszichiáter v. pszichológus is), nekik kell mélyen önismeretzniük, bár ezt nem mindenki teszi meg...

Én ismerek olyan pszichológust (nem terapeutát), aki egyáltalán nem hisz az önismereti munkában.

2017. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
A pszichiáter is csak ember, neki is szüksége lehet segítségre bizonyos helyzetekben.
2017. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ember de azt tanulta hogyan kell bizonyos lelki sérüléseket,traumákat kezelni. Ha tanulta akkor tudnia is kell. Magán is segíteni. Nem tudja és kórházba kerül akkor nem olyan jó szakember és várhatja el a betegeitől,hogy utasításainak megfelelően cselekedjen ha ő se tud olyan helyzetben cselekedni.Komolyabb betegének vagy bármilyen betegének segíteni?
2017. febr. 25. 16:48
 5/11 TR75 ***** válasza:

Ez nem így van. Egy sebész sem műti meg magát. A fogorvos sem tömi be a saját fogát. A pszichiáter felírhatja magának a gyógyszert, ám akkor nagyjából csak a saját csapdájába esne: a gondok maradnak, csak épp faágakkal meg levelekkel elfedi. De ugyanúgy beleeshet.

A pszichológiai terápia két ember interakciója. Fontosak a reakciók, az objektív szemléletmód, amit a terapeuta visz bele ebbe a kapcsolatba.

Lehet, hogy tudja, mi a gond, de akkor sem látja objektíven saját magát. Nyilván tudja, hogy más ember esetén mit tenne, de azt nem tudja saját magán alkalmazni, mivel (mint mondtam), nem külső szemlélő, nincs kire kivetítenie a problémákat, érzéseket (ahogy ez a pszichoterápiában lenni szokott).

Persze, bizonyos dolgokat megláthat, megérthet saját magában is (az önismereti dolgok végül is erről szólnak), de ahhoz, hogy saját magát egy ilyen helyzetből kirángassa, kivételes egyénnek kell lennie.

Ha jól értem, a pszichiáter nem egyszerűen "depis" meg hasonlók, azért ennél már lejjebb van. A szorongás részben tudattalan dolog, még akkor is, ha sejti, hogy mi van mögötte.

Nem kell magát gyógyítania. Az a legvalószínűbb, hogy nem is képes rá. A szimpla "ismerd meg önmagad" és társai ilyen helyzetben akár ronthatnak is az állapotán. Régi, elnyomott emlékek kerülhetnek felszínre, amik egyébként nem okoznának problémát, de az adott helyzetben simán mélyíthetik a bajt.


Nem véletlen, hogy pszichológusok közt létezik a szupervízió, az a helyzet, hogy ez egy olyan hivatás, amelyben más emberek terheivel kell foglalkozni. Könnyű kiégni és kikészülni.


Szóval na.

2017. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nagyon gyorsan(max.2-2,5 hét) egyedül feldolgoztam a nagyszüleim és más rokonaim halálát mikor még nagyon kicsi voltam akkor is.Családban nincs szakember . Nem is vagyok az. Kicsit sem fura?
2017. febr. 25. 19:12
 7/11 TR75 ***** válasza:

Szóval minden embernek olyannak kell lennie, mint amilyen te vagy?

Troll vagy?

2017. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy jó pszichiáterek igen gyorsan és segítség nélkül.Különben ha a saját baját nem tudja megoldani ne gyógyítson mert ha nem tudja kezelni,megfelelően viselkedni csak rosszat tesznek a betegnek mert nem tud koncentrálni másokra érdemben.El is híresztelném
2017. febr. 26. 10:36
 9/11 TR75 ***** válasza:
Szóval trollkodsz.
2017. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 homo ludensz ***** válasza:
A pszichiátriában van egy olyan irányzat (módszer) amelyik a gyászfeldogozással foglalkozik.
2017. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!