Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak este érzem a...

Róbert dávid kérdése:

Miért csak este érzem a gyógyszer hatását?

Figyelt kérdés
ketilept et szedek 150mg ot este,mikor beveszem érzem hogy nyugtat,oldja a szorongásom. viszont reggel nyomottnak érzem magam és mintha nem is szednék semmit ugyérzem. 2 hete szedem a gyógyszert

2018. aug. 28. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy 2 hét alatt még nem fejtette ki a hatását, általában 3-4 hét kell ahhoz, hogy elkezdjen normálisan hatni.

Viszont angol oldalakon olvastam, hogy mások is így vannak ezzel. Többen is írták, hogy éjszakára jól kiütötte őket a gyógyszer, aludni jól tudtak tőle, de reggel zombik voltak.

Lehet, hogy emelni fogják az adagodat, és az segíteni fog, de az is lehet, hogy nem válik be neked ez a gyógyszer és akkor kerestek mást az orvosoddal. Amúgy ezek a Quetiapine-tartalmú gyógyszerek nem a legjobbak, nagyon gyakori mellékhatásuk az, hogy álmosítanak.

Szóval akkor egyáltalán nem oldja a szorongásod napközben sem, csak este?

2018. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Este érzem hogy oldja a szorongást,feszültséget,hallut napközbe nincs ez az érzés
2018. aug. 28. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom skizofréniára kapod. Lehet, hogy akkor változtatni kell majd az adagoláson hamarosan. Beszéld meg az orvosoddal, szinte biztos, hogy majd megemeli az adagot, vagy felosztja, hogy pl. reggel szedd be a negyedét, aztán a többit este. Skizóra magasabb adagot szoktak felírni, persze egyből nem lehet sokkal kezdeni.
2018. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
napközben nyugtalan szoktam lenni néha,ez a ketilept mellékhatása? ezek a melékhatások elmúlnak majd?
2018. aug. 28. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet a mellékhatása a nyugtalanság, dühkitörések. Ha hosszútávon szeded, akkor nagy eséllyel elmúlnak a mellékhatások, mert megszokja a szervezeted, de ha nem, akkor lehet, hogy mást kellene szedned. Elvégre a Ketileptnek nyugtatnia kéne, 1-2 hét múlva érezned kellene a hatását.

Seroquel-t vagy Kventiax-ot nem szedtél korábban? Ezek ugyanazok, mint a Ketilept. Azokkal jól voltál? Ha azok se váltak be, akkor lehet, hogy neked nem működik ez a hatóanyag.

2018. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kidobtam a kukába a gyógyszert, most amitrex,olanzapin szedek mellete egy jó ideje
2018. aug. 29. 15:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, hogy mit fog szólni a pszichiátered, hogy kidobtad a gyógyszert. Foglalkozik veled eleget, vagy csak felírja a bogyókat?

Nem akarok beleszólni az életedbe, de az írásodból úgy veszem ki, hogy nem vagy túl jól lelkileg. Lehet, hogy a szorongásod kicsit csökkenne, ha valamilyen pszichoterápiára tudnál járni. Ha budapesti vagy, akkor tudom ajánlani a Soteria Alapítványt (13. ker.), Ébredések Alapítványt (8. ker.) és a Félúton Alapítványt (17. ker.).

2018. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!