Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Myers-Briggs teszt alapján...

A Myers-Briggs teszt alapján a pszichopaták melyik személyiség csoportba tartoznak általában?

Figyelt kérdés

2018. aug. 31. 07:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
ESTJ
2018. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Ez a teszt a szakmában egyáltalán nem áll stabil lábakon. A pszichopátiás vonások és a Big Five személyiségjegyek közötti kapcsolódásról azonban vannak kutatások.
2018. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
A Myers-Briggs az blikk pszichológia, normális szakember nem veszi figyelembe.
2018. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1.nek. Vannak olyan tulajdonságok ebben( ESTJ) valóban amik utalhatnak pszichopátiára (vezetöi affinitás, nem figyelnek mások érzéseire, stb), de olyanok is amik távol állnak a pszichopatától(mint pldul a törvénytisztelet, hacsak nem ők maguk hozzák a törvényt).Ez egyébként saját véleményed (végül is van sok igazság benne) vagy vannak erről statisztikai adataid?

2. és 3. as. Lehet, hogy nem fogadják el ezt a tesztet, csak mondjuk nem értem miért. Én és a felesegem is kitöltötte, és tökéletesen leírta azt, hogy milyenek vagyunk. (Én INFJ ő ESFP).

Persze mint mindent tesztet ezt is be lehet csapni, olvastam, hogy a pszichopaták ezt teszik, csak megint nem értem, hogy miért is tennék. Hiszen egy pszichopata, megvan arról győződve, hogy az értékrendje tökéletes. Racionálisan gondolkozik (azt mondják), a többi embert akiknél vannak érzelmi vonások is , lenézik. Ők az etalon, maguknak, és (szerintük) mindenkinek. Akkor miért akarná átverni a tesztet egy pszichopata, ha ő gondolkodik helyesen (önmaga szerint) a többiek meg hülyék, meg lúzerek?

2018. aug. 31. 21:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem reprodukálható.


Amúgy a pszichopaták nem gondolják azt, hogy mindenki szerint ők az etalon, ezt nem tudom, honnan szedted. Tisztában vannak vele, hogy nem származik előnyük abból, ha kiderül mások számára, hogy milyenek. Amúgy nem pszichopata-vonás egyáltalán, hogy valaki be akarja csapni a tesztet. A szociális kívánatosság jelensége miatt eleve nagyon sokan hajlamosak pozitívabb színben feltüntetni magukat, olyan válaszokat adni, amik nem igazak rájuk, de tudják, hogy igaznak kellene lenni ahhoz, hogy jó képet adjanak magukról.

2018. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

# 4

Módszertanilag és elméletileg is hülyeség. A pszichológia már rég meghaladta ezt. Ha nem elég neked, hogy szakemberek összessége elutasítja ezt a kuruzslást, akkor ennyi erővel horoszkópokban is hihetsz, mert kb ugyanaz.

2018. szept. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5. nek: A szöveg értéssel vannak némi problémáid. Én nem azt írtam, hogy a többiek szerint ők az etalon, hanem a pszichopaták érzik etalonnak magukat, lenézve a többi embert. Ezt tapasztaltam is, meg olvastam is róla: 'saját maga nagyra értékelése ( pl. a passzív tudását előnyként elismertetve próbál fölénk kerülni lenyomva ezzel az önbecsülésünket...Az embereket alig tekinti többnek, mint a vágyai kielégítéséhez szükséges használati tárgyaknak. A gyengék és kiszolgáltatottak, akiket gúnyol, semmint szán –a kedvenc célpontjai. Aki gyenge, az egyben balek is, vagyis olyan, akit ki kell zsákmányolni...a kapcsolataiban nincs rangsor, mindenki egyformán értéktelen...Kijelentései gyakran felfedik, hogy meggyőződése szerint a világ azokból áll, akik adnak és azokból, aki elvesznek, ragadozókból és prédákból, aki pedig nem használja ki mások gyengéit, az bolond. Ráadásul kitűnő érzékkel találja meg ezeket a gyengéket, és él vissza velük."

Olvass tovább: [link]

Mégis, úgy tűnik, a pszichopaták tökéletesen elégedettek önmagukkal, és szinte soha nem akarnak megváltozni, ezért alkalmatlanok a terápiára is.

Olvass tovább: [link]

"A pszichopatának tipikusan hatalmas az egója. Saját magának rendkívüli jelentőséget tulajdonít"

[link]

"Folyton azt erősíti benned, miért nem vagy jó, mik azok a tulajdonságaid, amik leginkább elítélendőek."

[link]

Tudnék még sokat betenni, de most ennyi.

Azt, hogy átverik a tesztet pld ul: Robert D. Hare KÍMÉLET NÉLKÜL:

" Emlékszem egy fogvatar tott személyi anyagára, amelyben a pszichológus önbevallásos pszichológiai tesztek alapján megállapította, hogy a kíméletlen gyilkos valójában egy érzékeny, gondoskodó egyén, akinek mind- össze egy meleg ölelés pszichológiai megfelelőjére van szüksége!"

A pszichopaták (szinte) mindig hazudnak, miért pont akkor (teszt írásakor) lennének őszinték?

6.nak:

Lehet, hogy a "szakemberek" többsége nem fogadja el ezt a tesztet, attól még lehet jó, (lásd amit írtam, hogy teljesen jó jellemzést írt rólam is, feleségemről is, és azóta kitöltötte a barátnője, és azt is tökéletesen jellemezte) csak hát ingyen van, és gondolom ez a fő bökkenő.

Szóval lehet, hogy túlhaladta a kor, meg vannak pontosabb tesztek, de a tapasztalataimból ítélve ennek sincs semmi baja.

/Lehet, hogy jobb a Merci mint a Trabant (elnézést a Trabant tulajdonosoktól, talán nincs már sok), de a trabi is elvisz oda ahová menni akarok, és ráadásul megfizethető./

2018. szept. 3. 16:52
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Te ezt írtad: "Ők az etalon, maguknak, és (szerintük) mindenkinek."

Én ezt: "a pszichopaták nem gondolják azt, hogy mindenki szerint ők az etalon"

Te: "Én nem azt írtam, hogy a többiek szerint ők az etalon"


Én sem ezt írtam. Ha valakinek problémái vannak a szövegértéssel, az te vagy...

2018. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a normális emberekhez hasonlóan nekik is lehet mindrnféle személyiségtípusuk, pl. Ted Bundy ENTJ volt, míg Jeffrey Dahmer INFP. Charles Manson ENFP, bár őt hivatalosan nem diagnosztizálták antiszoc. személyiségzavarral. Adolf Hitlert szintén nem diagnosztizálták életében, de nagy eséllyel pszichopata lehetett, ő INFJ volt.
2018. szept. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Úgy imádom, amikor normális válaszok helyett belekötnek az MBTI-be :D Majd akkor villogjatok, ha az a kérdés, hogy mennyire hiteles az elmélet, aminek az elkapálásakor mellesleg az emberek 98%-a nem veszi alapul a kognitív funkciókat, amik tényleg mindenkire ráilleszthetők, logikusan.


Kedves Kérdező!


Ahogy az előttem lévő is írta, előfordulnak mindegyik típusban ők is, de jó nagy általánosságban a tipikusan pszichopatás tulajdonságokat az INTJ-khez szokták kötni. (Mindig mi vagyunk a rosszifúk...) Ez olyan szinten is megnyilvánul, hogy az INTJ-k általában jobban "meg szokták érteni" a pszichopatákat, a működési elvüket, mint a többi típus, hamarabb feltérképezik a viselkedésüket, a tetteikben lévő ön-logikát. Hamarabb fel is ismerik őket. Velem speciel gyakran van az, hogy egy könyvben vagy sorozatban, filmben jobban egy rugóra jár az agyam bizonyos kérdésekben a pszichopata karakterekkel, inkább szimpatizálok velük, mint a normálisokkal, noha mások kínzását és gyilkolászását el is ítélem.


Egy INTJ

2018. nov. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!