Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire kell konkrétan...

Mennyire kell konkrétan fogalmazni az öngyilkosságról a pszichológusnak, ahhoz, hogy rám hívja a mentőket?

Figyelt kérdés

tehát a félreértések elkerülése végett a célom az, hogy ne kerüljek kórházba, de ettől függetlenül eltudjam neki mondani, hogy min gondolkodom.

erőteljesen az öngyilkosságon jár az agyam, de hacsak nem mondom ki konkrétan, hogy "megteszem" (vagy hasonló), akkor nincs joga/oka kórházba vitetni, igaz?

18 vagyok, hónapok óta járok hozzá


2018. szept. 4. 18:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
40%
egyáltalán nem vagyok érzéketlen, de olyanokkal szoktam foglalkozni, próbálok segíteni, akiknek nincs lehetőségük pszichológust fizetni és nem azon jár az agyuk, hogy cselezzék ki a segítőt. El vagy tévedve- pszichológusod van, és nem ott próbáld a lelkedet rendezni, hanem azon spekulálsz, hogy pihizhetnél egy zárt-osztályon. Ahol is zombivá tennének, és nem lenne semmi sem jobb.
2018. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A többi válaszolóval értek egyet, akik abban erősítettek, hogy nem hívja a mentőket, ha konkrétan nem utalsz rá, hogy mit fogsz tenni.

Én nem vagyok pszichológus, de az életben minden megoldható, valamint az is igaz, hogy az emberekben gyakran előfordul az öngyilkossági hajlam, de ez szerencsére múlandó. Nem kérdezem meg mi volt a probléma, de 18 évesen még rengeteg minden előtted áll, ne egy gondolat befolyásoljon.

Minden jót!

2018. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, ne foglalkozz a 67%-os válaszolóval, ő az, aki el van tévedve teljesen... Ha azt mondja valaki a pszichológusnál, hogy ő öngyilkos lesz, eltervezte az idejét, módját, mindent, és a terápiás beszélgetés alatt nem sikerült erről lebeszélni, akkor nagyon is ráhívják a mentőt. A pszichológus fel tudja mérni, mikor van erre szükség és mikor nincs. Amennyiben szimplán beszámolsz neki arról, hogy néha komolyan elgondolkozol az öngyilkosságon és stb., akkor nem hívja rád a mentőket, nyugodtan beszéld meg vele a problémát.
2018. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!