Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ennyire merev,...

Mitől lehet ennyire merev, "stréber"?

Figyelt kérdés

Egy munkatársamról van szó. Jelenleg mentálisan, pszichológiailag érdekel kérdés, kérlek, ne írjátok, hogy törődjek a magam dolgával meg én is ugyanolyan idegesítő lehetek! Most csak érdekel!



Hihetetlen tempóban dolgozik, mint a rotor kattintgat, gondolkozni se lehet ideje ebben a tempóban. Erre a tempóra ebben a csoportban nincs szükség.

Munkaidő előtt is dolgozik. Nem, nem követeli meg a munka, akkor el lenne rendelve a túlóra.

10 perc alatt ebédel meg, mint a rotor jár a villa aztán dolgozik is.

Mindig ugyanazt eszi.

Mindig rohan, sietve gyalogol, úgy kapkod, hogy csak úgy csattan a fiókja.

Egész álló nap ugyanabban a nagyon egyenes pózban ül.

A szüneteket meghatározott időben tartja, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Minden körülmény jó neki, a hideg, a meleg, a kőleves...


Mintha egy katonával dolgoznék együtt.


A megnyilvánulásai is arról szólnak: mindent gyorsan, mindent hasznosan, mindent pontosan, mindent pontos szabályok szerint, mindent halálkorrekten.



Túl szigorú nevelés?

Mondom: pszichológiailag érdekel!


2018. szept. 5. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ne foglalkozz vele. Írásodból nem derül ki hogy összedolgoztok -e, valószínűleg nem. Nem kell vele foglalkozni. Valószínűleg ez kialakult nála, hogy miért csak ő tudhatja.
2018. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most ez érdekel, mást a foci, a politika (amin jól felhúzza magát) vagy a ValóVilág).


Hadd érdekeljen már, szabad átugrani a kérdést. -.-



Most nem az a lényeg, egy csapatban vagyunk-e (nyilván igen), idegesít-e, én idegesítem-e őt....



Egy pszichológiai kérdés érdekel...

Van ismerősöm, aki pszichológiai könyveket olvas és mindenkit kielemzett már. Hadd érdekeljen ezúttal engem.

2018. szept. 5. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szabályokhoz, elvárásokhoz kellett mindig alkalmazkodnia, azért ilyen. Van akit pl. nevelés tesz ilyenné, ha túlságosan tekintélyelvűen nevelik.
2018. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Anankasztikus személyiségzavar
2018. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Római katolikus vallású lehet. (Ott vannak ilyen durva, merev szabályok általában.)


Esetleg egyéb más vallást követ. Olyan közösség, ahol "agymosást" tartanak.


Jól látod, itt KOMOLY MENTÁLIS BEFOLYÁSRÓL VAN SZÓ!

2018. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ez most komoly? Tényleg kitöröltetted a válaszom? :) Lefogadom, hogy azt sem tudod mi volt az, arra meg nem vetted a fáradtságot, hogy utánanézz.

Pedig előfordulhat, hogy a munkatársad felvette annak a fiktív népnek bizonyos szokásait, akiknek az a mondásuk, ami az első válaszomban volt. Az pedig már a kimeríti a mentális problémák témakört.

2018. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Komolyan veszi a munkáját. Gondolom már van tapasztalata más helyeken, és volt része hajtásban. Ideális munkaerő, és leendő főnök.
2018. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#4

Ha jellemeznem kellene a srácot, magamtól is eszembe jutna pár olyan dolog, mint az általad említett személyiségzavarról szóló cikkekben van. Köszönöm!

2018. szept. 5. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!