Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Inteligens emberek! Szerintete...

Inteligens emberek! Szerintetek van hova tovább?

Figyelt kérdés

Elfogott egy nagyon gyötrő gondolat. Egyszerűen hihetetlenül sötéten látom a jövőt. Úgy érzem, hogy én már leéltem a boldog éveket az életemben, és innentől már csak a boldogtalanság jön. Napról napra, évről évre úgy érzem, minden csak rosszabb. A rokonaim öregednek, meghalnak, újak nincsenek, a többi emberi kapcsolataim is folyamatosan halványulnak, és nincs is kedvem foglalkozni velük. Nem lesz soha családom, és egyedül fogok megöregedni. Utálom az emberiséget, az emberi gyengeségeket. Nem szeretnék emberek közelében lenni, nem bírom elviselni a felszínességüket. Mindenkiben csalódok, senki sem becsületes. Legszívesebben egy barlangban élnék egyedül, és senkivel nem találkoznék, csak sajnos ilyet nem tehetek mert valamiből élni kell, és valahol dolgozni kell... Kizárólag a természet csendjében lelem meg a nyugalmat, a növényekben, az állatokban... Esténként nehezen alszom, úgy érzem, nincs értelme az egész életnek, mert a végén úgyis mindenki meghal, és minden amit elérhetek, hamuvá válik. Néha rettenetesen félek a haláltól és az elmúlástól, máskor viszont azt érzem, nem is lenne rossz a halál, mert megszünne a gyötrődés. Az életet olyannak látom, mint egy vízbedobott kavicsot. A csobbanás a születés, a víz az elején egyre erősebben és látványosabban hullámzik körkörös alakzatban, eléri a tetőpontot, utána viszont veszít az erejéből, a hullámok gyengülnek, és végül teljesen elcsendesedik a felszín, ez a halál. Úgy érzem, az életem már a halványuló hullámok stádiumába lépett, pedig még mindig fiatal vagyok. Nincs kedvem semmihez, nem látom semminek az értelmét. Nem tudok sírni se, elfásultam teljesen. Más is érez, vagy érzett már hasonló módon? Változhat ez még?


Két dolgot kérnék: Szektások, és mélyen vallásos emberek lehetőleg ne válaszoljanak. Én racionális ember vagyok, és agymosásba soha nem menekülnék...



2018. szept. 5. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
A világ mindenki számára ilyen, csak jópofizunk hozzá...
2018. szept. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:

nincs.nem akarsz nyitni mások felé,élni sem nagyon akarsz úgy tűnik.vannak akik sosem találják meg a boldogságot ilyen-olyan okból kifolyólag,azt hiszem te is közéjük tartozol.menekülnéd ha tehetnéd csak nincs hova.a legszívesebben nyilván céltalanul a semmibe.

bizosan volt idő amikor elképzelted a boldogságot.kérdés hogy mit tettél érte ill hogy mikor és miért adtad fel?

2018. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem pont a racionális gondolkodásod akadályoz benne hogy a helyeden érezd magad a világban.

Egy pillanatra lépj vissza a gondolkodás elé - ne próbálj semmit leírni vagy minősíteni.

Tanulhatsz a természettől is - mert az maga a nem személyesült intelligencia.


Mert mi van két gondolat között?

Vajon honnan jönnek a gondlatok?


Csak tapasztald a pillanatot.

Bár tudom könnyű ezt mondani, és elég sok gyakorlás kell jól menjen...

Gyakorolj meditációt - nem kell hozzá vallásosnak lenni.


Ha viszont nem ez a Te utad akkor keress másikat - ezt csak Te tudhatod!


További szép napot ;)

2018. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szia.

Elnézést, tegezni foglak az egyszerűség kedvéért.

Hosszú évek után azért jöttem fel erre az oldalra, hogy ugyanezt amit Te is kifejtettél, leírjam - kiírjam magamból. Erre az első kérdés, amibe belebotlok, a számból veszi ki a szót.

Azért írok, hogy tudd, nem vagy egyedül (és hogy lássam a többi választ). Nagyon nem.

Annyit hozzátennék még, hogy az én esetemben a kiváltó ok egyszerű és banális: hosszabb külföldi tartózkodás után tértem haza nemrég és nehezemre esik visszaszokni.

Nem tudom, mi a közös problémánkra a gyógymód. Mert ez nyilván probléma, Te is érzed, én is érzem.

Pszichológust fogok keresni, hátha... bár nehezen hiszek benne.

És kíváncsian várom a többi választ a kérdésedre, talán valaki feltalálja - jó értelemben - a spanyol viaszt.

Addig is jó gyógyulgatást!

2018. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Régen boldog voltam mert még tudatlan és naív voltam, és égett bennem remény tüze. De ahogy idősödök, tapasztalok, úgy látom át globálisan a világot. Az egyén gyakran gondolja úgy, hogy a sorsa majd egyszet jóra fordul, egy naív ember talán soha nem fogja látni a kilátástalanságot. De én képes vagyok mások példájából is észrevenni, hogy bizony vannak olyanok akiknek egyszerűen nem jött be az élet. Talán én is ilyen vagyok. Mit tettem a boldogságomért? Semmit, azon kívül hogy becsületesen éltem az eddigi életemet. Cserébe csak egy élettapasztalatot kaptam: Ez a világ olyan világ, ahol a gátlástalan, másokat semmibe vevő emberek érvényesülnek, a becsületnek, az igazságnak helye nincs. A becsület egy olyan "részvény", amire az ember az egész élet ráteszi, lemond, nélkülözik, a végén meg kiderül hogy szart sem ért az egész...
2018. szept. 5. 18:04
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Én beszélgettem pszichológussal, de semmi ujat nem tudott mondani, sőt, úgy éreztem a válaszai betanult, standard válaszok, nem az én személyemre irányulnak. Egyszer én is szeretnék beszélgetni egy igazán inteligens dokival.

2018. szept. 5. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, van ez a fásultság, meg monotonitás,hogy "vótmá",meg unalom; meg egysíkúság; meg "kiüresedett a Világ "-érzés. Meg belefáradás, hogy milyenek az emberek egymással. Háttőő... Na, szal az életed egy lehetőség, használd ki; igyekezd úgy csinálni, hogy a legjobb legyen, ami csak lehet, igyekezz belőle kihozni a maximumot. Igyekezzél a pozitívumokra koncentrálni és arra figyelni. De mondjuk ha pl találkozol elesett embertársaddal neki segíthetsz; de ne azért, mert majd viszonzást vársz, hanem őszintén, szívességből. Szal csak ha szívesen segítesz, ne erőltesd magadra. Amúgy meg ezt leszámítva próbálj a pozitív dolgokra koncentrálni, ne azt nézd mid, nincs , hanem örülj, amid van. Pl valakinek lába sincs, meg fedél a feje fölött. Neked meg lehet, hogy most csak célod nincs, de akkoris pl jobb helyzetben vagy náluk. ||| Na szóval ezt most így tökre külön, tehát a pozitívum, pl látsz egy kupac kakit, de ha elfordulsz, ott nyílik egy virág. Meg amúgy pl fogd fel az életet egy játéknak, csak annyi a lényeg, hogy ne árts másnak. De amúgy pl na, szal, az a lényeg, hogy a saját életedben teneked kell legyél a főszereplő, és a saját szemszögéből mindenki más mellékszereplő, ő pedig a főszereplő. És pl hogy a Világ van miértünk pl, és nem fordítva. Azért, hogy megtapasztalhassunk dolgokat benne, kipróbálhassunk benne szituációkat, élethelyzeteket; meg még élményeket gyűjtsünk be, pl jól néz ki egy naplemente, vagy egy havas táj, vagy egy virágos rét; kellemes lehet a madárdal, az esőillat, egy lágy, cirógató szellő, egy szép bármilyen más zene is, vagy akár egy könyv, vagy egy film is adhat élményt. Vagy pl amikor sikert érsz el valamiben, és megveregetheted a saját válladat. Pl megszerzel egy nyelvvizsgát, egy jogosítványt, vagy faragsz egy szép szobrot, vagy pl egy tudat, hogy lefutottad a maratont, és akkor milyen büszke lehetsz magadra, merthogy ez milyen nagy dolog. Amikor már elérsz valamit. Amire saját magadnak büszke lehetsz, ilyen teljesítményed. Vagy pl tervezel egy nagyon szép plakátot, vagy nemtom.
2018. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*Ja meg amúgy picit el kéne utaznod, kimozdulni, akár csak egy kirándulás, egy séta a szomszéd városba. Közelre is mehetsz, meg messzire is, ha van lehetőséged. Sétálgass kicsit. És csak figyeld meg a dolgokat "Engedd, hogy a dolgok most nélkülünk változzanak"- Ez asszem Balázs Fecó/Korál. Szal pl ezt is lehet, amikor épp nem merülsz el a saját dolgaidban, hanem csak úgy nzéed, szemléled ezt a Világot.
2018. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nos, választ adni nem tudok, de én is így vagyok. Racionálisnak mindig is racionális voltam, de amikben hittem, még azokról is kiderült hogy nem létező dolgok. Diagnosztizáltan súlyos depresszióval küzdök amióta felfogtam a világot. 26 vagyok, nem ennek kéne lennie most velem...
2018. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi hogy a pszichológus nálam sem vált be. Semmivel nem tudott többet segíteni mint anyám, sőt.
2018. szept. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!