Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek késztetést higy...

Miért érzek késztetést higy elrántsam a kormányt?

Figyelt kérdés
Gyakran, amikor nem én vezetel, elkezdek késztetést érezni nagyobb sebességnél hogy átnyúljak a kormányhoz, és elrántsam. A haláltól rettegek, a balesetes képektől napokig "sokkot" tudok kapni. Komoly késztetésem van, izzad a tenyerem és erősen markolnom kell a kapaszkodót, mert csak úgy tudok rá odafigyelni hogy ne induljon meg a kezem. Mi ez?

2018. szept. 6. 08:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, remélem érthető.
2018. szept. 6. 08:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudatalatti öngyilkos vágy, paranoia, kényszercselekvés, stb.


Azonnal pszichológus és addig tilos volna autóba ülnöd.

2018. szept. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérd meg ilyenkor a vezetőt, hogy menjen lassabban.
2018. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek kényszergondolatok. Tehát a kényszerbetegség egy fajtája van jelen nálad. Ez a kormány elrántásától való félelem az egyik legtipikusabb példa rá.
2018. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Obszesszív-kompulzív zavarnak hívják. Nekem is volt kormányelrántós gondolatom, illetve hogy semmi előzmény nélkül leugrom a 4-ről, aztán abbamaradt, úgy éreztem tudom kezelni. Azóta már ritkábban fordul elő, én nem kerestem szakembert, habár sokszor megfordult a fejembe. Olvass utána, ha úgy érzed nem tudod kezelni, mindenképp keress fel egy pszichológust!
2018. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!