Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudatos álomban lehet benne...

I.B.T. kérdése:

Tudatos álomban lehet benne ragadni?

Figyelt kérdés

Próbálkozom egy ideje a tudatos álmodással, egyszer majdnem sikerült csak felébredtem.

Láttam az Eredet című filmet. Megtörténhet e olyan h nem veszem észre hogy egy álomvilágban ragadtam vagy hogy a valóságról nem hiszem el h valóság ? Ha jól tudom vannak olyan jelek , melyek által biztosra lehet tudni h álmodik vagy sem az adott illető. Eléggé elénk a fantáziám és félek h beleesek valami olyan "mentalis betegségbe", amiből nem tudok kigyógyulni, pl mint az említett filmben a feleség. Azon gondolkodom h abbahagyom a gyakorlást. Szerettem volna kipróbálni csak elkezdett kattogni az agyam az előbb leírtakon.



2018. szept. 6. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Nem próbálkoztam ilyennel direkt, de régen olyan sokszor megtörtént, hogy álmodás közben rájöttem, hogy álmodok. Ekkor megpróbáltam felébredni, de nem tudtam csak úgy, mert az tűnt reális világnak, nem tudtam mit tegyek, hogy magamhoz térjek. Úgy éreztem magam, mint aki magára hagyta a testét, és a lelkem bolyong a világban. Aztán véletlenül jöttem rá egy megoldásra: Egy egyszerű, hétköznapi szituációra kell gondolni, olyanra, olyan környezetre, személyre akivel és amivel minden nap találkozol. pl. a zöldséges nénire akihez naponta beugrasz vásárolni. Előre ki kell választanod egy ilyen szitut, és ha tudatosan álmodsz de szeretnél felébredni, eszedbe fog jutni. Nekem nem tetszett ez a tudatos álmodás, ijesztő volt.
2018. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Véglegesen beleragadni szerintem lehetetlenség, de előfordulhat, hogy álmodban "felébredsz".

Nekem egyszer volt ilyen, nem is gyakoroltam pedig a tudatos álmodást, hogy mindig arra gondoltam álmomban, hogy most felébredek, de csak az álmomban ébredtem fel, és ezt eljátszottam egymás után vagy hatszor. Teljesen valóságos volt minden, de mindig rájöttem, hogy ez még mindig nem igazi ébrenlét, mert valahogy mégis más volt, mint a valóság. Úgy volt, ahogy az első írta, mint egy szellem bolyongtam a szobában, mert tudtam, hogy a testem ott van az ágyon, és akárhányszor próbáltam felébredni, csak ez a szellem rész ébredt fel. Aztán végül úgy sikerült kijönnöm belőle, hogy ráztam a fejem, mármint az igazit, már amennyire tudtam, mert közben beállt az alvás paralízis.

2018. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
Nem, ha csak be nem golyózol álmodban.
2018. szept. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!