Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kisebbségi komplexusom van...

Kisebbségi komplexusom van vagy mégis mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, most kezdtem a 11. osztályt.

Mióta gimnáziumba járok gyakran érzem rosszul magam és sokkal erőteljesebben érzem azt, hogy nem vagyok elég jó. Egyre jobban érdekel vajon mit gondolnak rólam mások, mennyire tűnhetek egy adott szituációban nevetségesnek vagy éppen szánalmasnak. Nem vagyok magammal, a külsőmmel elégedett. Hiába próbálnak felvidítani, a barátaim dicsérni, egy ideig jól érzem tőle magam, de az érzés hamarosan ugyan úgy visszatér.

Az iskolában a sok ember között egyszerűen nem bírok meglenni, nem bírom elviselni ha bámulnak, nem merek másokkal beszélgetést kezdeményezni, félek kiállni az osztály elé. Ha olyan helyzetbe kerülök azonnal lever a víz, remeg a lábam és szédülni kezdek. Nem tudom mégis mitől lehet, nem szeretnék így élni. Anyukám már ki van rám akadva, néha egyenesen nem tart normálisnak. Ő maga sem tudja mit mást mondhatna, ugyanis mikor mondja ne foglalkozzak mások véleményével, egyszerűen nem tudom megfogadni. Fiúm sem volt még, ugyanis hiába tetszik bárki is, nem merek kezdeményezni sem, illetve ha valaki mégis felém nyit lerázom, ugyanis megrettenek, félek. Én magam sem értem, egyszerűen már nem tudom mit tegyek. A kérdés kiírása közben is gombóc van a torkomban.

Remélem valaki tudja pontosan mi bajom lehet, mit tegyek, hogy szépen lassan ,,megjavuljak". Ha valaki közületek volt már hasonló helyzetben, mit tett, hogy kikúrálja magát? Lehet egyáltalán tenni valamit? Hogyan kezdjek neki?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 6. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az égvilágon semmi bajod.Nem egyforma minden ember. Én is féltem az osztály elé kiállni, a mai napig sokszor meg akarok felelni másoknak, sokat agyaltam azon hogy éppen ott mit gondolnak rólam miután mondtam vagy tettem valamit, kibeszélnek e ha elmegyek, ilyenek. Most már bárhova ki merek állni, beszélni emberek előtt, megfelelni se akarok már mindenkinek, viszont az foglalkoztat hogy mit gondolnak rólam és fontos hogy szeressenek. Szerintem semmi bajod, csak máshogy látsz dolgokat, majd kinövöd. Írj üzit ha gondolod, beszélgessünk.
2018. szept. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont olyan voltam mint te, és idővel többre vittem, mint azok akiknek nagy önbizalmuk volt. 17 évesen természetes a zűrzavar a lelkedben. Ha a külsőddel nem vagy elégedett megértem, de nem az a lényeg. Vannak csúnya emberek akiknek van családjuk, és rendezett az életük, boldogan élnek, és vannak szépek, de az életük egy nagy nulla. Az nem közhely hogy a kisugárzás a lényeg - majd rá fogsz jönni, csak fel kell nőnöd.
2018. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Így van,pontosan ezt szerettem volna én is kifejteni mint az előttem írtakban is olvashatod..Nincs semmi bajod,kicsit talán kevesebb az önbizalmad,de ne szorongj emiatt,ebben a korban sokan vannak így ezzel.Barátok,társaság ilyenkor segíthetnek,ha idősebb leszel sokat változol még pozitívan.
2018. szept. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!