Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit csináltok, ha öngyilkos...

Ti mit csináltok, ha öngyilkossági szándékot éreztek magatokban?

Figyelt kérdés
Annyira nem érzem durván, hogy bemenjek a kórházba, viszont érzek rá késztetést, hogy kiugorjak az ablakon. Hol jobban, hol kevésbé érzem. Félek tőle, hogy efy rossz pillanatban bekattanok és tényleg megteszem. Nem tudom, mit csináljak ilyenkor. Máskor is előfordul. Nektek van ilyen? Mit tesztek, amikor ez van?
2018. szept. 9. 16:10
 1/7 A kérdező kommentje:
*egy
2018. szept. 9. 16:10
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valeriana max, sport (konditerem, erősítés kardio ameddig csak bírom), olvasás, film, zene....elterelem a figyelmem, esetleg kimozdulok társaságba (barátok, család, állatok). Munka.
2018. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudatosság!

Vannak elterelő intézkedéseim.

Szereztem a közelembe baràtot.Ha ki akarnék sétálni az erdőbe,hogy felakasszam magam,inkàbb àtmegyek hozzà,hàtha elmullik ez az érzés.Este kimegyek futni.

Iszok egy szuper kàvét.Mindenképp kimegyek a levegőre.Nem kezdek zenét hallgatni,attol még depisebb leszek.Filmet se nézek,megfogom a depis oldalàt,nem olvasók,mert attol mégjobban magamba fordulok.Engem ezek nem terelnek el.Elmondom a férjemnek,hogy mit érzek,mikor hazaér a munkából.Leszoktam a gyógyszerekről,(volt mikor szedtem,beszedtem az összeset.) ,így nincs itthon ,nehogy beszedjem.Megmaradtam abban a gondolatban,hogy az erdőben akasztom fel magam.Még kisétàlok meggondolhatom magam.I illetve alkalmas helyet is idő talàlni.

Felhívom a pszichológusok az,aki megnyugtat,lefixàljuk a következő időpontot.

Listàt írok,vajon most miért érzem így magam hirtelen....

2018. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gmark1999 válasza:
Én gyógyszerfüggő lettem túl sokk volt az élet,alkoholista szülők,szexuális zaklatás,egyedül neveltem a gyermekeim szal minden rajtam múlt,áll vagy bukik.űFelneveltem a gyermekeim,és úgy döntöttem abbahagyom a gyógyszerszedést.Az eleje könnyebb volt,később ,azaz most már egyre rosszabb.Szorongásos depressziót diagnosztizáltak nálam.Sportolok,próbálok egészségesen táőlálkozni,mégis egyre rosszabbul vagyok.És én már nem félek kisétálni a sínekhez,úgy érzem megváltás lenne számomra.Eddig egyedül a fiam miatt nem tettem meg.A ányom nem is foglalkozik velem.a családom sem.Ez van.fogalmam sincs hogy jöjjek ki belőle.Az utóbbi pár hétben már iszok is,csak hogy kiüssem magam,persze ez nem segít sőt árt.Aki tud valami segítséget bevált stratégiát,kérem írjon.Kössz
2018. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én élvezem a gondolatot, de ahoz hogy megtegyem vagy gyógyszert vagy piát kell szereznem... Ha van még valami örömöd az életbe (például van egy haverod) akkor próbálj mondjuk több ilyet szerezni, aztán majd csak elmúlik ha úgy akarod.
2018. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
En ahhoz iszom az alkoholt, h NE tegyem meg. Persze ha meg akarnám tenni, ahhoz is az kéne, csak sokkal több.
2018. szept. 15. 21:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, én úgy vagyok vele hogy nincs amiért éljek. Van egy családtagom és ennyi, de ő is beteg sajnos... Én kitartok a mellett hogy aki meg akarja ölni magát NEM kell visszatartani mert pont azzal teszünk rosszat neki, legalábbis nekem azzal tennének rosszat. Persze ha még ki lehet hozni belőle valamit, például nem olyan vagy mint én aki szarik mindenkire a sok deform többi tiniribi miatt még a csajokkal se foglalkozok, akkor ki tudsz hozni még belőle valamit. Ha vannak barátok vagy ilyesmi, akkor talán még érdemes. Vegyél egy motort, és érezd jól magad, hátha jó emberekkel is találkozol egy hasonló hobbiba. (Y) GL
2018. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!