Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már a gyógyszer, és a...

Ha már a gyógyszer, és a pszichiáter sem segít?

Figyelt kérdés
4 hónapja diagnosztizáltak súlyos depresszióval. Mi a következő lépés, ha a gyógyszer-pszichológus-pszichiáter hármas nem segít? Tudom, leginkább tőlem függ, és én is beleadok mindent, de semmi előrelépés. Egyre jobban foglalkoztat az öngyilkosság. 25 feletti férfi vagyok.

2018. szept. 10. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Masik gyogyszer. Baratok? Csalad? Kisallat? Ne keseredj el, nem gyogyithatatlan a depresszio, sot!!
2018. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Drasztikus életmódváltás, extrém mennyiségű sport, illetve minden olyan ÚJ tevékenység, ami kimozdítja a depresszióba betokosodott agyadat. (Ezt nem rosszindulatból írom, de csak így tudtam kifejezni jól magam). Kreatív hobbik, alkotás, boxolj, építs motort, terepasztalt, írj könyvet, stb, a lényeg, hogy TELJESEN mást csinálj, mint eddig.
2018. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eletrokonvulzív terápia? Másfajta gyógyszer?
2018. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4 honap alatt ne varj csodat. Sajnos ez sokkal tobb idobe telik.
2018. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A depresszió sok mindent jelent. Tartós bánatot, gyászérzést, lelki fájdalmat, kilátástalanságot és persze a presszió hiányát, a motiválatlanságot.

Ha ezekre semmi okod, ha az életed csodás, van izgalmas munkád, biztos megélhetésed, van szerelem, van testi egészség és barátok, akkor bizony nem fog rajtad segíteni semmi. Viszont sokáig elélhetsz így is. A gyógyszerek valószínűleg fokozzák a lehangoltságod, mert a hangulatjavítók rossz hangulatot okoznak, konzerválják a depit.

Megjegyzem még, hogy egy depressziós "nem ad bele mindent" - ahogy te írod. Fütyül mindenre és csak üldögél az árnyékban. Az öngyilkosság gondolatával minden harmadik ember foglalkozik, tehát ez sem jelent semmit.

2018. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!