Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ellen mit lehet tenni?

Ez ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Iszonyú szociális fóbiám van,nem merek megszólalni sok ember előtt és gyakran érzem,hogy engem figyelnek. Nem merek tükörbe nézni se,mert apám belém nevelte,hogy nem va

2018. szept. 13. 16:53
 1/4 A kérdező kommentje:

(Szar a telefonom!)


...tehát belém nevelte,hogy nem vagyok elég jó,nem fekelek meg senkinek. Állandóan azzal jön,hogy jajj,egyedül fogsz maradni. + Azért is sokat szapul,mert introvertált vagyok,ő pedig szélsőséges extrovertált-mindenkinek meg akar felelni,sznob,nagyképű-afféle kaméleon típus.

A lényeg,hogy bár nincsenek meg bennem,azok a félelmek,hogy senkinek nem kellek,meg nem vagyok jó,nagy mértékű szorongasaim vannak és szégyellem magam,ha sok ember van körülöttem. Ha pedig tényleg sokáig néznek,felmegy bennem a pumpa és felhergelem magam,hogy miért engem néz.


Ezen kívül van egy olyan tulajdonságom,hogy hiperérzekeny vagyok. Nem bírom elnyomni/elfojtani,amit érzek,ha szomorú vagyok,nem játszom meg,hogy fú de jól vagyok. Emiatt is zaklatnak sokan,mert nem tudok mást mutatni,mint amit érzek. Rendkívül megélem az érzelmeimet és nem hogy visszafojtani,de még elrejteni sem.

2018. szept. 13. 17:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Fordulj szakemberhez minél hamarabb.
2018. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Crisopher ***** válasza:
Szia. Az első lépés annak beismerése lenne magad felé, hogy segítségre van szükséged. Tulajdonképpen a kérdés kiírásával már meg is tetted ezt a lépést. Innentől szakemberhez kell fordulni. Hosszú terápiával kezelhető a dolog.
2018. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Vagy ha nem akarsz egyből szakemberhez fordulni szerintem kezd el egy nagyon mély baráti beszélgetéssel, jó ha kitudod beszélni ezeket a dolgokat magadból.

Tapasztalatból írom.

2018. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!