Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak szerintem dramatizálja...

Csak szerintem dramatizálja túl a betegségét az, aki az anorexiát a rákhoz asonlítja?

Figyelt kérdés

Van pár Facebook csoport gyógyuló félben levő anorexiásoknak. Az egyikben most kiírta valaki, hogy az Anorexia és a rák szinte ugyanaz, amin meghökkentem; volt több rákos a családban, közeli hozzátartozók és szerintem az anorexia a rákhoz képest kutya-füle. Véleményeztem a kiírást, de elmondták, hogy érzéketlen vagyok, ha így gondolkodok és nem értem a gyógyulás lényegét, mert nem látom a betegségem súlyosságát így még beteg vagyok - plusz magát a betegséget se értem és anélkül gyógyulni se tudok elkezdeni.


(Azt hozzátenném, a súlyom szépen gyarapodik már és lelkileg is jól vagyok :) Ráadásul az, hogy hobbit folytatok, kirándulok, barátokkal vagyok, írok, filmet nézek, stb. és nem éjjel-nappal a súlyomnak élek eléggé sokat segít - előtte csak is a súlyomról szólt az életem).


Ti hogy érzitek? Van abban valami, hogy az anorexiát ilyen komolyan veszik? Szerintetek is ilyen súlyos?


Aki obszcén kommentárt osztana vagy nem a kérdésemre reagálna, kérjem menjen másik kérdéshez. <3 :)



2018. szept. 14. 04:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek nem normálisak. Az anorexiát nem kemoval gyógyítják. A rákot igen.
2018. szept. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mind a kettő baromi súlyos és rohadt sz** (...feltételezem, egyiket sem éltem át szerencsére...), csak nem lehet őket összehasonlítani, és pláne nem is érdemes. Azt mondani pedig, hogy a kettő "ugyanaz", felér egy elmebajjal... Ilyet még én se hallottam. Nyilvánvaló, hogy ez hülyeség.


Az én véleményem a témáról:

A rákban az a rossz, hogy fájdalmaid vannak, kemót kapsz, kihányod a beled is, rettegsz a haláltól, és TEHETETLEN vagy. Az anorexiánál épp ellenkezőleg, - segítség kell hozzá ugyan -, de mégiscsak rajtad múlik, hogy mi lesz, neked kell aktívan tenned a gyógyulásodért.

Ilyen értelemben én egyetértek azzal, hogy "rosszabb" anorexiásnak lenni, mert egyszerűen nehezebb... Míg a ráknál csak ülsz, depizel, sz**ul vagy, reménykedsz, és rettegsz a haláltól, addig az anorexiánál ugyanúgy depizel, sz**ul vagy, és le kell győznöd fejben saját magadat...

(Persze tudom, hogy egyes nézetek szerint a rákból való gyógyulás is "fejben dől el", blablaablaaaa....)


Kérdező, neked pedig grat.! :)

2018. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! <3
2018. szept. 14. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!