Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehetek autista?

Szerintetek lehetek autista?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok. Csendes, szolid személyiségem van, és mivel nem vagyok beszédes, meg nem tudok könnyen ismerkedni emiatt barátaim sincsenek, meg barátnőm sem volt sosem sajnos. Régebben ez nem is zavart annyira, mert jól el voltam egyedül is. De mostanában kezd hiányozni az hogy nincs akivel beszélgethetnék, találkozhatnék. És úgy érzem, hogy nem tudom hogy kezdjel emberekkel ismerkedni. Meg barátnőt is szeretnék.

Mivel nem tudok ismerkedni, keveset beszélek, emiatt elkezdtem gondolokozni azon, hogy ez lehet, hogy valamilyen betegség miatt van. Lehet hogy autista vagyok?

A kinézetemen nem látszik semmilyen szokatlan.

Viszont az olvastam, hogy az autistáknak nem lehet jogosítványuk. Ez egy kicsit megnyugtatott, mert nekem van, és jól vezetek, a munkám is ez, mert nagyon szeretek vezetni.


Szerintetek van valamilyen bajom?


2018. szept. 14. 21:41
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Az autizmusnak komoly jelei vannak. Azokból semmire sem utaltál. Nagyon introvertáltnak tűnsz. Ezen az önbizalmadat erősítő, majd kisebb csoportos csendesebb, majd zajosabb tevékenységekbe bevonódva tudsz lépésről lépésre fejleszteni. Ne a partizással kezd! Repülőmakett, makettkiállítás, teremfoci, kislétszàmú tánciskola, házibuli, diszkó.

A testedzés erősíti az önbizalmat, főleg, ha jól mérhető futásteljesítmény, emelés vagy bicepszméret társul hozzà.

Nagyon jó, hogy észrevetted ezt a hiányosságodat. Tökéletes időben vetted észre.

2018. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi a probléma, kizárt hogy autista vagy. Nekem egyébként van jogsim és Aspergeres is vagyok.
2018. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajod nincs csak amtiszociális vagy. Próbálj meg interneten randizgatni vagy valami
2018. okt. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!