Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy autista vagy...

Lehetséges, hogy autista vagy asperger szindrómás vagyok?

Figyelt kérdés
Nehezen barátkozok,nehezen teremtek kapcsolatot másokkal,nehezen ismerkedek meg idegen emberekkel.Bulizni,szórakozni nem járok.Szociális készségeim nincsenek,nem tudok barátkozni,esélyem sincs arra,hogy valaha is legyen barátnőm.Kerülöm a szemkomtaktust,ha valakivel beszélek,szinte mindig a földet nézem.Elvont dolgok érdekelnek.Írásban jól ki tudom magam fejezni,szóban viszont elég nehezen.

2018. jún. 5. 15:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de ha biztos választ szeretnél kapni, akkor vizsgáltasd meg magad egy szakemberrel.
2018. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem valószínű, inkább csak zárkozott, csendes, visszahúzódó típus vagy 0 önbizalommal.
2018. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
44%
nem vagy az
2018. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
18%

Mindkettőn ránézésre látszik, hogy beteg. Amit leírtál az inkább omega hím/lúzer viselkedés. Tudod, hogy nem lennél társaságban menő, ezért inkább kerülöd, hogy ne legyél ott a lesajnált.


Egy Aspergeres akkor is zavart lenne, ha hirtelen kitömnék rengeteg pénzzel (pl. nyerne lottón). Egy korábban omega hím viszont egész gyorsan beleszokna abba, ha ezután 5. csillagos szállodákban, exkluzív klubbokban hajbókolnának neki, szórakozóhelyek VIP szekcióiba járva aranyásó csajok versenyeznének érte.

2018. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#4

Köszi szépen,egy nagy lúzer vesztes vagyok,tudom jól.

Amúgy tanulásban és sportban is elég jó vagyok.De hát hiába,csak a kommunikáció számít,semmi más,így lehetek akármilyen jó,akkor is csak egy lúzer maradok.

Ha nyernék a lottón,akkor sem járnék luxusszállodákba meg ilyen helyekre.Én elítélem a luxus életet.Egy kisebb részét eltenném,a többit meg valószínűleg jótékony célra fordítanám.

2018. jún. 5. 15:45
 6/31 anonim ***** válasza:

Kommunikációt is lehet tanulni. Ha nagyobb városban élsz, főleg ha Budapesten kezdd el látogatni kezdő tánctanfolyamok első óráit. Ezek ingyenesek, ahol tetszik a csapat, oda járj többet. Először menj kubai salsára (első órákon vannak zavart leküzdő gyakorlatok is sok helyen, pl. egy körön át alalplépések mellett minden csajra mosolyognod kell, mélyen szemébe nézve, majd amikor már pont kezdenél

zavarba jönni, akkor mondja oktató, hogy párcsere), majd bachatara (ez már elég bújos) , kizombára (majdnem előjáték, full testkontakt).

Telefonra töltsd le MapDance-t.

2018. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Szép is lenne,ha Budapesten laknék,de nem.Egy gagyi kisvárosban lakok,ahol semmi lehetőség sincs.

Táncolni?Hu,utálok táncolni.Ahhoz túlságosan is zavarban vagyok,hogy bárki elött is táncoljak.Még a szalagavatómon sem táncoltam.Ha el is mennék valami buliba vagy ilyesmire,ott is csak egyhelyben állnék,képtelen vagyok elengedni magam úgy,hogy mások elött táncoljak.

Leginkább valami küzdősportra mennék el,de az sincs ebben a szaros városban

2018. jún. 5. 20:58
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha erre gyanakszol, érdemes egy szakemberrel beszélni róla. Készülj fel, hogy a kora gyerekkorodig visszamenőleg fog kérdéseket feltenni - érdemes esetleg előtte a szüleidet megkérdezni bizonyos dolgokról, például hogy gyerekkorodban tartottál-e szemkontaktust, normálisan kezdtél-e beszélni, beszéltél-e magadról harmadik személyben, voltak-e barátaid stb.


Az autizmusnak sok formája van, nincs két egyforma autista. Egy spektrum, amin különböző mértékben érintett személyek vannak, különböző képességekkel. Az ún. jól funkcionáló autistákat, főleg a nőket, sokszor csak felnőtt korban diagnosztizálják, amikor a szociális nehézségek, szociális képességek eltérő ütemű fejlődése nyilvánvalóvá válik valamilyen élethelyzetben.


"Mindkettőn ránézésre látszik, hogy beteg." Ez nagyon nagy butaság. Sok Asperger szindrómásról csak az tudja, akinek az illető megmondja, vagy közelről ismeri őt.


"Egy Aspergeres akkor is zavart lenne, ha hirtelen kitömnék rengeteg pénzzel." - Ez nem is tudom, hogy jött ide, de elég annyi, hogy a programozók, mérnökök közt pl. az átlagnál több az Aspergeres, állítólag a Szilícium-völgy csúcskoponyái között szintén jóval nagyobb arányban fordul elő az Asperger. Ennyit az "alfahímségről". (Érdekes dolog az evolúció, nem?)


Addig viszont, amíg nem beszélsz szakemberrel, ne diagnosztizáld magad, bár érdemes komolyabban utánaolvasni, mert lehet, addig is választ kapsz egy-két kérésedre.


Autizmus gyakori tünete például a különös érzékenység zajokra, fényekre, bizonyos tapintású anyagokra, szagokra, stb. Gyakori a rossz mozgáskoordináció. Zavartság társas helyzetekben/ extrém introvertáltság. Az egyedüllétre a feltöltődéshez van szükség.


Rá fog kérdezni a pszichológus/pszichiáter ún. speciális érdeklődési területekre, mert a legtöbb Aspergeresnek van egy vagy több érdeklődési területe, aminek sok időt szentel, pl. csillagászat, vonatok, nyelvek, írásrendszerek, de ez lehet olyan leszűkített terület is mint menetrendek, étel-összetevők, metrótérképek stb.


Hozzáteszem, olyan is van, hogy valakinek sok autisztikus személyiségvonása van, de nem éri el a diagnosztikai küszöböt. Ilyenkor érdemes azokra a területekre fókuszálni a szakemberrel, amelyek terén nehézségekbe ütközöl.

2018. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy óvodában amíg a többi gyerek játszott,én bent ültem egyedül a sarokban és rémülten néztem ki a fejemből.Erre én magam emlékszem.

És már az óvodában is csesztettek a többiek.Egészen a gimnázium végéig ki voltam közösítve

2018. jún. 6. 00:30
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Tesztek, blogok, könyvek - aztán szakember. 18 alatt Heim Pál is játszik, utána Autizmus Alapítvány.

Ez így a leírtak alapján lehet szociális fóbia, elkerülő személyiségzavar, aszociális attitűd, skizoid személyiségzavar, vagy csak egyszerűen introvertált alkat. Meg persze Asperger-szindróma is. Persze azért ott a kommunikációs- és érzékszervi dolgok is bejátszanak, rugalmatlan viselkedéssel (rutinok, rituálék - kényszeres viselkedés...)


Amit a #4 írt, az baromság, ignoráld. Az egész alfa-omega béta-gamma, incel, pua, /férfimagazinos laikus pszichologizáló, bölcsész baromkodás úgy hülyeség ahogy van. Egy elbaltázott válasz egy amúgy létező problémára, amit a BUNKÓ primitív, frusztrált (városi) parasztok szívesen magukévá tesznek.

2018. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!