Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakiről megállapítják,...

Ha valakiről megállapítják, hogy Asperger-es vagy autista, akkor van bármifelé kedvezmény amire jogosult?

Figyelt kérdés

Gondolkozom a vizsglaton, de nem tudom ezért megéri-e felutazni Pestre az Autizmus Alapítványhoz.


Utána segítenek valami terápiával? Bármivel?


Valószínűleg amúgy Asperger-szindrómáról lenne szó.



2018. jún. 13. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem utazasi kedvezmeny tuti.
2018. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
AOSZ kártya, MÁK kártya, Fogyatékosságia támogatás, Rokkantsági járadék, egyéni tanrend az egyetemen, megbáltozott munkaképesség, személyi adókedvezmény
2018. jún. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Amit én kaptam autistaként (még kisgyermekkoromban diagnosztizáltak): MÁK kártya (90%-os utazási kedvezmény az ország egész területén, kivéve ami ingyen van (pl. villamos, hév, metró, meg kb minden Budapesti közlekedési eszköz)) (az utazási kedvezményre nem csak te, hanem egy veled utazó másik személy is korlátlanul jogosult), a MÁK kártya után magasabb összegű családi pótlék (azthiszem 22500 ft), speciális iskolába való jelentkezési lehetőség (ahol én voltam általános suli össz 10-en voltunk velem együtt, meg egyéb dolgok), középiskolai felvételikor plusz idő, számológép használat, és még rengeteg dolog amit nem kötnek az orrodra, mert AUTISTA vagy. Őszerintük annyi közöd van hozzá mint 8 évesnek a családi pótlékhoz, azért, mert AUTISTA vagy. Rengeteg lehetőség rejlik ebben, kérdés az, hogy az orrodra kötik-e vagy sem.

Egyébként ha csak a kedvezmények miatt akarsz elmenni, de nem mutatsz autizmusra utaló jeleket, akkor fölösleges elmenni, mert egy képzett szpihológus rögtön levágja a szituációt és elküld.

Ha viszont mutatsz autizmura való jeleket akkor annyira megéri elmenni, hogy szinte már kár hogy eddig nem mentél el.


No meg a legfőbb dolog, ami miatt érdemes elmenni ha autista vagy: mások autistának fognak nézni, nem pedig hülyének. Ha vannak furcsa dolgaid, akkor azt mások annak tudják be, hogy hülye vagy. Ha diagnosztizálnak autizmussal - és ezt mások tudják - akkor a furcsa dolgaidat az autizmusnak tudják be, és nem közösítenek ki.


Én is szeretném tudni hogy milyen dolgok járnak az autizmussal, köszönöm 2-es hogy írtál nekem néhány példát :)


Kérdező, hány éves vagy?

2018. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs már külön Asperger diagnózis, csak autizmus spektrum zavar. Hogy milyen kedvezmények vannak, az attól függ, hogy önálló életvitelre mennyire alkalmas valaki. Van erre egy teszt (bár nem auti-specifikus, értelmileg akadályozottakra fejlesztették ki, elavult is, de az Autizmus Alapítványnál ezt használják...)

Lényegében csak az utazási kedvezmény jár.

A magam részéről egy bizonyos életkor felett inkább korlátozónak érzem a diagnózist. Kisgyerekkorban még jól jön, később már felesleges...

2018. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!