Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » KI A NORMÁLIS? Szeretném...

Bodorio kérdése:

KI A NORMÁLIS? Szeretném megszólítani azokat, akik még mindig hisznek abban a pszichiátria alapjait is adó téveszmeben, hogy "VAN A NORMÁLIS" és "VAN A BOLOND"

Figyelt kérdés

/Nem vagyok szcientologus, legfeljebb Szendi-hivo>>>tények-tevhitek,stb./

Először is elárulom,hogy én már 42 éves vagyok, leginkább velem egyidősek ,vagy idősebbek fognak tudni velem beszélgetni.

~~Hiszen:Emlékeztek mondjuk 2000-re? 2005-re?

Amikor még nem volt divat az, hogy az emberek jelentős része (méghozzá a "trendik", a követendők)

MÉG EGY BUSZON ÜLVE IS {a teljes utazás alatt} az internetet basztatják és tőlük 20,30,1500km.re lévő emberekkel "beszélgetnek"./Muszáj nekik ezt csinálni, mert FÉLNEK, HOGYHA BÁRMIRŐL IS LEMARADNAK, akkor "elviszi őket az ördög"/

Ugye hogy röpke 15 évvel ezelőtt még ez

egyáltalán nem lett volna normális? Ha valaki, valami CSODA FOLYTÁN (mondjuk UFÓKTOL) kapott volna okostelefont, és azt nyomkodta volna egész nap{még az 5 perces szabadidejében is}, akkor igencsak furcsán néztek volna rá a közeli ismerősei.

A mai fiatalok meg arra néznek furcsán,aki ezt NEM CSINÁLJA!!!!

Most akkor ki a normális?



2018. szept. 17. 14:34
 1/9 anonim válasza:
52%

A Zsanika a normális.


Az a normális, aki 14 évesen elveszti és utána fűvelfával qr, meg összejön ölyannal akit 1hete ismer, persze szigoruan qrás után.


Az a normális ha valaki nem akar dolgozni, de mégis pénzt akar, sok pénzt, és össze vissza lébecol, elmegy diákmunkázni , de látványosan semmit nem csinál, vagy 20+évesen a szüleivel tartatja el magát"""egyetemre járok""" címen, holott mindent csinál csak egyetemre nem jár be, csak papíron.


Az a normális, hogy összejövünk olyannal, akinek BMW-je van, kizárólag a pénzéért.


Az a normális, hogy lesz_rjuk a világ problémáit és csak a saját dolgunkkal törődünk, de azért siránkozunk hogy milyen rossz ez meg az. Változtatni persze nem akarunk.


KEdves kérdező ez a ""normális"".


20/L

2018. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

A pszichiátria alapját EGYÁLTALÁN NEM az általad említett "téveszme" adja! Csak szólok.

Hogy mi a normális, az erősen társadalomfüggő és kultúrafüggő. Sok olyan dolog is van, amit régen nem tartottak normálisnak, ma már igen (homoszexualitás, autizmus - ennek enyhébb formáit ma már nem tekintik betegségnek, csak egy másfajta személyiségtípusnak).

Az okostelefonozás normális, és az is, ha valaki elő se veszi a telefonját. Csak az tekinti bármelyiket is "nem normálisnak", aki már nem tudja, mibe kössön bele.

2018. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem hogy jön ide az okostelefon. Régen újságot olvastak az emberek a buszon, most meg az internetes hírportálokon olvassák a cikkeket. Volt walkman, mp3, mp4 lejátszó, ezeket is felváltotta az okostelefon. Nem mindenki a fb-ot nézegeti egész nap. Egyébként senkire nem néznek furán, ha nem az okostelefont nyomkodja egész út alatt, csomoóan pl könyvet olvasnak a metrón.

Ennek így köze nincs ahhoz, hogy valaki skizofrénként ön és közveszélyes, vagy magasan funkcionáló autista, de képtelen elmenni bevásárolni, mert nem bírja a fényeket, zajt, tömeget. Már a másik kérdésednél is leírták, hogy az Asperger szindróma nem normális. Hiába szeretnéd, sosem lesz normális az, aki képtelen beilleszkedni a társadalomba, normális emberi kapcsolatokat kiépíteni, vagy a családjának érzelmi támaszt nyújtani. Ezeket igenis kezeltetni, fejleszteni kell. És nem mondom hogy egy Asperger szindrómás bolond, de nem is neurotipikus.

2018. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A világ változik. Te digitális bevándorló vagy. A mai tizenévesek digitális bennszülöttek. És mindig az őslakosoké a világ.


Ez nem normalitás kérdése, akkor sem, ha ordibálsz. Emészd meg, hogy a világ ilyenné lett. Ennyi.

2018. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
53%
érdekelne miért lettem lepontozva, első voltam.
2018. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Csupa nagybetűvel írni pl. nem normális, az az ordítás netes megfelelője.
2018. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hű, jó a téma. Együtt érzek a kérdezővel, és az első válaszolóval is.

Amúgy manapság igencsak el kell azon gondolkozni, mi a normális. Ha bármit is nem normálisként emlegetünk, az a nem normális. Gondolok itt a sokszor meg sem fogalmazott, csupán érzékeltetett elvárásokra.

Pl. az öltözködés.

Csak nekem nagyon egyforma mindenki ruhája, haja, műkörme? Olyan...túl egységes. Meg a közízlés... azok a rémes tucatzenék, amik két hetente váltják egymást, és fél évvel később már alig emlékszik valaki a címére. De ez csak egyéni meglátás. Lehet, hogy mindig így ment ez, nem tudom. Hiányolom az egyéniségeket, és szerintem szűkösek az érdeklődési körök a kamaszoknál.

(Légyszi ne egyen meg senki)

2018. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

2.valaszolonak:

Akkor mégis, szerinted mi adja a pszichiátria TERMÉSZETTUDOMÁNYOS alapjait?(Hiszen ez egy ORVOSI szakterületet,ne keverjük a pszichoLOGIÁVAL!)

~~ AZ AGYKUTATÁS?A dopamin-rendszer kutatása? Az miért nem a NEUROLÓGIÁT gazdagítja?

Hogy lehet az, hogy 60ev alatt/"biológiai pszichiátria" kezdetei/ sem sikerült EGYETLEN, hétköznapi klinikai gyakorlatban HASZNÁLHATÓ or-vo-si vizsgálati módszert sem kifejleszteni, amivel a "beteg lélek" vizsgálhato?

3.nak:

Sok skizofrént ismerek,a világ legjámborabb emberei!!!!

Ez is egy téveszme, hogy (általánosságban)

veszélyesek.

Persze, van köztük is veszélyes,meg a"normálisok" között is!

6.nak: Mégis, hogy emeljen ki a fontos szavakat,ha nem nagybetűkkel?


+Mindenkinek hadd ajánljam:(Ridikul magazin,2017.szept)

Zacher Gábor:a kütyümánia VESZÉLYESEBB, mint a drog

2018. szept. 21. 00:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális dolog ha haladnak a korral. Régen levelet írtak, most már küldenek neten egy üzenetet és nem kell 2 hétig várni a postást, hogy "bocs, de nem érek rá mégsem szombaton". Régen újságot olvastak a vonaton, ma okostelefont a buszon. Mi a különbség?
2018. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!