Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem kezdek beleorulni a...

Úgy érzem kezdek beleorulni a remalmokba. Mit tudnék csinálni ezek ellen? (Lent részletesen )

Figyelt kérdés

Pár hónapja rendszeresen remalmaim vannak vagy valami “szimpla” rémálom (temetés ,halál, menekülés, at hívnak a túlvilágra ) vagy pedig azt álmodtam egy éjszaka alatt többször is hogy újra elem azt a napot (amikor meg fel se keltem) és egymás után 3-4-5x is és miután felkelek hányingerem van, rosszul let, es néha halucinalok is.. azonban 2 napja sokkal rosszabb lett, azt álmodom hogy megyek az utcán és elkezdek atvaltozni majd rám jön egy rosszullet és elajulok/meghalok

És ezek óta napi 2-3orat alszok és borzasztóan érzem magam , folyton sirhatnekom van mert úgy érzem bele fogok orulni

És ma már alvási benulas is társult hozza, de démont se semmilyen lényt nem láttam csak azt éreztem ahogy fel akartam kelni mintha kívülről éreznem a testem ahogy nem engedem “magam” meg mozdítani



2018. szept. 19. 20:20
 1/2 Skatebird ***** válasza:
Van egy növényekből készült bogyó: Nervenpflege, nyugodtabb lesz tőle az ember álma. Meg az is segít, ha elalvás előtt végiggondolod a napod legszebb részeit.
2018. szept. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

Nem hangzik jól, jó lenne azonnal szakemberhez/orvoshoz menned, mielőtt tényleg komolyabb elmezavar lesz a vége. (Főleg, ha teljesen ébren is szoktál hallucinálni.) A rémálom nem maga a probléma, sőt, az egészséges, hogy a tudattalan problémád legalább rémálmokban megjelenik, mert addig nehezebben bolondulsz bele. De úgy látszik, nálad ez egyre kevésbé használ.


Addig is érdemes lenne átgondolnod, hogy mi baj van az életeddel/veled. Az sem hülyeség, ha minden reggel, amint ráérsz, leírod az álmaidat, minden apró részlettel együtt, amire csak emlékszel. Leírni már önmagában is jótékony lehet, de a szakembernek is érdemes szólni, hogy leírtad, ha érdekli. Elemezgetned annyira nem érdemes őket, mert az több okból sem egyszerű, de mivel benned születtek és rólad szólnak (illetve a szubjektív világodról), átgondolhatod, hogy mit jelent számodra, amit álmodban átéltél. Ez is jótékony lehet akkor is, ha végül nem jutsz semmire (vagy ami valószínűbb, hogy tévesen értelmezed), mert az ilyen álmok elkezdhetnek fejlődni (vagy letisztulni), hogyha „együttműködsz”, azaz törődsz velük. De a segítségkéréssel inkább ne várj.

2018. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!