Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg skizofrén minden 100....

Tényleg skizofrén minden 100. ember? 100 000 magyar? Merre vannak?

Figyelt kérdés
Minden 100. ember hallucinál stb.? Nagyon magas ez az arány.

2018. szept. 23. 08:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy a gyógyszerek nem mulasztanak el minden tünetet, mert mind nagyon rossz. Nekem nincsenek pszichotikus periódusaim, és mindig volt betegségbelátásom. Bár sokáig nehéz volt elhinnem, hogy ez a betegségem.
2018. szept. 23. 17:17
 12/19 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy írtad, hogy simplex schizophreniád van. Mostanában pont azon gondolkodom, hogy mi lehet a különbség a depresszió és a sch. simplex között, mert a leírásuk nagyon hasonló. Ha nem túl tolakodó, leírnád, hogy milyen tüneteket okoz neked, és hogyan/mennyi idő után diagnosztizálták?
2018. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nagy különbség lehet, teljesen más a kettő. Egy depressziós el tudja látni magát, normális életet tud élni. Lehet, hogy lehangolt vagy motiválatlan, de a normális keretek között él, eljár dolgozni. Nincsenek téveszméi. Nekem negatív tüneteim vannak, meg van 1-2 téveszmém.
2018. szept. 23. 18:25
 14/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy reagáltál. Csak azért kérdeztem, mert a negatív tünetek többsége megvan a depresszióban. Amikor én depressziós voltam, egy hónapig nem fürödtem, mocsokban éltem, nem jártam dolgozni, meg egyáltalán az utcára sem, mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot, alig ettem, az utcán menve azt gondoltam, hogy ha az emberek szemébe nézek, kiolvassák a gondolataimat, az emberek azért beszélnek bizonyos dolgokról, hogy engem idegesítsenek, jeleket küldenek, nem tudtam végiggondolni, hogy a zöld vagy a piros lámpánál kell-e átmenni a zebrán. Mégis csak 'depresszió' volt a diagnózisom. Tehát a súlyosságától függ, hogy az ember el tudja-e látni magát. Akkor gondolom az sch. simplex egy krónikusan fennálló és nem hullámzó betegség.

Ha a negatív tünetek mellett téveszméid is szoktak lenni (ami pozitív tünet), akkor nem értem, miért simplexnek diagnosztizáltak. Hiszen annak épp az a lényege, hogy se téveszme, se hallucináció nincs. Mert elég 2 tünet ezek közül pl. a paranoid sch-hoz: hallucinációk, téveszmék, rendezetlen beszéd, katatónia vagy dezorganizált viselkedés, negatív tünetek.

A téveszmék nálad időszakosan állnak fent? Mert elméletileg, ha tudod, hogy téveszme, akkor nem az. Bár, ennek is vannak fajtái. Bocsi, ha kissé zavaros és hosszú lett az okfejtés.

2018. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Vannak különbségek azért szerintem, bár a depresszió is nagyon rossz lehet, én is voltam már egy rövidebb ideig. Hiába dominálnak a negatív tünetek, lehetnek pozitívak is, a negatívak csak dominálnak. Csak hallucináció nincs. Lehet, hogy túlzás ezt téveszmének nevezni, bár az orvos szerint az. Ez nem olyan, hogy üldöznek, hanem más. Ezek majdnem mindig fennállnak, hol erősebben, hol gyengébben. Ezek vonatkoztatásos téveszmék. Elméletileg tudom, hogy téveszme, nem normális, de hiszek benne, számomra normális, nem tudom, milyen az igazán normális. De azt megértem, hogy ez nem az.
2018. szept. 23. 19:01
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem is sajnos kiskoromtól folyamatosan fennáll egy olyan érzés, hogy ha valaki nevet, rajtam nevet. Ha valaki furán néz, utál, ahova megyek, mindenhol utálnak, kibeszélnek. A saját családtagjaim kinevetnek, utálnak, rólam beszélnek. Nagyon furcsa érzés: Egyszerre tudom, hogy (valószínűleg) nem igaz, ugyanakkor képtelen vagyok azt mondani, hogy csak beképzelem. Így már teljesen értem, amit írtál és azonosulni is tudok vele.
2018. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Az az érzet, hogy mindig téged nevetnek ki, téged néznek..... az lehet a skizofrénia következménye, de önmagában ezzel nem lehet diagnoztizálni semmit.


Skizofréniának rengeteg változata van, de lényeg a lényeg, hogy attól, hogy szociális fógiád van, még nem következik az, hogy idővel halucinálni fogsz, tudathasadásaid lesznek, és "bolond leszel".



[link]


Ez a felmérés 46.000 pszichés betegről számol be, szóval hivatalos adatok szerint közel sincs 1%-os arány.


Persze, itt azt írja, az a mentális beteg, aki pszichés kezelés alatt áll vagy állt, szóval a homlesszek, akik soha nem voltak orvosnál nyilván nem tartoznak ide, illetve azok a személyek sem, akik nem vesznek igénybe orvosi segítséget.



Annak a 46.000-nek jelentős hányadát orvosi kezeléssel rendbe tudták hozni, és bizonyos kezelések révén normálisan élheti hétköznapjait.


Akik meg nem vettek igénybe orvosi segítséget (feltételezhetjük, hogy leginkább a lezüllött réteg tartozik ide) az a legtöbb esetben a drogok illetve a zűrös, nehéz gyermekkor következtében jutottak ebbe az állapotba.



Szóval a kérdésedre a válasz:


Ha kimész az utcára, és kiválasztassz 1000 embert, akkor ott valószínűleg lesz 1, aki pszichésen észrevehetően rossz állapotban van, de a maradék 999 normálisan éli hétköznapjait.

2018. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Le vannak szedálva vagy csak tompítva mindenféle gyógyszerrel és nem lehet róluk megmondani, hogy skizofrének, mannak akiket csak félrekezelnek évek, évtizedek óta mert elég igénytelen módon diagnosztizálják nálunk ezt a bajt azok is benne vannak a minden 100.-ban.
2019. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Itt vagyok.
2020. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!