Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van, hogy sok skizofrén...

Miért van, hogy sok skizofrén súlyosan önbizalomhiányos, ez a betegségből adódik?

Figyelt kérdés
Nem csak azok, akiken látszik, hogy skizók, hanem a többi skizofrén is sokszor ilyen. Én is nagyon súlyos önbizalomhiánnyal küzdök, pedig kitűnőek a képességeim, mindig nagyon jó voltam sok területen.

2018. szept. 4. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A skizofrénia számos tünetében egyezik/egyezhet a depresszió tüneteivel, egy depressziós és (általában) szorongó ember pedig jellemzően nem rendelkezik túl sok önbizalommal, inkább a rossz önértékelés fordul elő náluk gyakrabban. Talán ehhez lehet köze.
2018. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen. Arra is gondoltam, hogy a szociális elszigeteltség miatt. Én pl. ahogy tudom, kerülöm az embereket, nincsenek barátaim, stb., nem sok mindent csinálok, és az önbizalmat ezek adnák meg. Mindig úgy éreztem, kétféle ember vagyok. Vannak az igazi tulajdonságaim, és vannak az emberek által elismert, sugallt tulajdonságaim. Pl. a külsőm igazából jó, de sosem szerettek, nem volt kapcsolatom, úgy érzem, a nőknek valahogy mégsem kellenék.
2018. szept. 5. 08:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a szociális elszigeteltség természetesen közrejátszhat.

Az meg elsősorban nem külső kérdése, hogy "kellesz"-e bárkinek. Rengeteg férfinek van párkapcsolata teljesen átlagos kinézettel, akár egy kis pocakkal, ilyesmikkel.

Az önbizalom sokkal fontosabb, mint az álomtest. :)

2018. szept. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!