Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg gond lenne velem? Mi...

Tényleg gond lenne velem? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Mindig voltak furcsa dolgaim, de azok egy ideje teljesen eltűntek. Most viszont még furább lettem. Paranoiás lettem, mindig a hátam mögé nézek, ha sétálok, hiába nem hallok senkit. Olyan gondolataim vannak, hogy valaki figyeli, mit csinálok a telefonomon, lenyomozza, hogy miket olvasok, nézek, meg hogy az apám kamerákat és mikrofonokat szerelt fel a házba. Már nem érdekelnek azok a dolgok, amiket régen nagyon szívesen csináltam. Néha ok nélkül járkálok a házban, ilyenkor olyan érzésem van, mintha valaki irányítana engem, és mire tudatába leszek a dolgoknak, már a fürdőszobában vagyok, pedig semmi dolgom nincs arra. Ha fülhallgatóval hallgatok zenét a buszon, vagy akárhol, egy út alatt legalább négyszer megnézem, hogy nem hallatszik ki a zene. Ha az egyik napom jól alakul, a másik biztosan rossz lesz, és fordítva. Mintha valaki irányítaná az egészet.

Van egy dolog, amit sokszor csinálok, és úgy vettem észre, hogyha csinálom, akkor balszerencsém lesz másnap. Értitek, mire gondolok...

A beszédem zavaros, új szavakat találok ki, akadozva beszélek, és sok szót (pl. igazából, egyébként) ismételgetek, néha dadogok is. Esténként néha hangokat hallok, pohárcsörömpölés, a lépcső recsegése és mintha valaki betörné az ablakot, vagy akár gyereksikításokat is. Néha elsuhanó árnyakat is látok, de ez annyira nem gyakori.


A segítségeket köszönöm mindenkinek.



2018. szept. 25. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Nos figyelj! Két változatot fogsz hallani s nem csak tőlem.



Ha orvosnak beszélsz róla begyógyszerez olyan gyógyszerekkel aminek brutális mellékhatásai vannak. Rosszab esetben beláthatatlan ideig zárt osztályon fognak kezelni. Úgy lenyugtatóznak hogy alig tudsz majd beszélni, alszol egész nap s így fognak elrepülni a hetek és hónapok és évek. Az orvostudomány szemében te beteg skizoid ember vagy. (Itt megjegyzem sok író volt skizofrén. Skizofrénia az a betegség amikor hallasz látsz dolgokat amiket a "normális" ember nem. Ha ezt elmondod egy az egyben egy orvosnak akkor fix hogy életed végéig gyogyszereket kell majd szedned és az ő szemében egy beteg leszel akit sterilizálnia kell minden áron.


Másfelől pedig:

Vannak nézetek melyek úgy gondolják, hogy valami természetfeletti élményben volt részed, melyet mások természetes vagy mesterséges tudatmódosítók által tapasztaltak meg. Vannak nézetek melyek úgy gondolják, csak egy gonosz lélek entitás akaszkodott rád. (Vagy csak hiba van a mátrixban ?) Sokszor a skizofrén emberek jobban meglátják a valóságot, átlátnak a valóság ködfátyolán.


Nézz utána meditációs technikáknak. Gyújts gyertyát és ülj le meditálni, imádkozni. vegyél mákolajat az természetes nyugtató és jobban tudsz tőle aludni. Alkohollal szerkkel állj le.


Viszont,

azon gondolkozz el, hogy te azt érezted hogy valaki figyel, valaki irányít. Gondolkozz el ezeken a tappasztalatokon. (Lehet rájöttél a valóságra, ne ijedj meg tőle.) Én a helyedben olvasgatnék a mátrix-elméletről-> hiba a mátrixban.


Csak a legvégső estben, fordulj a hivatalos gyógyászathoz, mikor már feladtad az utolsó harcállásod. Tapasztalataidról személyesen ne beszélj senkinek, mert elkerülnek kigúnyolnak. (Jó a zártosztályon az orvos nem fog, de az mégiscsak zárt osztály.) Gondolkozz el az élményeiden és keresd hogy beleilleszkedik e valamilyen filozófiába. Olvass! Keress!

2018. szept. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem gyógyszerezhet be, nem is küld zártosztályra, úgyhogy ajánlom, hogy felkeress egyet. Nem normális ilyen mértékű paranoiával élni, valóban kezdődő skizofréniának látszik, de nem értek hozzá, úgyhogy nem kell megijedni. Pszichiáter írhat fel gyógyszert, de nem muszáj hozzá elmenned, egy jó pszichológus is segíthet terápiákkal.

Amúgy pedig rendszeres testmozgás, egészséges táplálkozás, keress egy hobbit, vagy valamit ami tetszik, és eltereli a paranoid gondolatokról a figyelmed. A meditáció sem hülyeség, keress valami légzéstechnikát meg hasonlót a neteny tele van tömve vele. De ne ilyen spirituális cuccot olvass, az talán csak ront a helyzeteden. :D

+ Ha tudsz angolul, akkor tudom ajánlani a Youper nevű alkalmazást. Ez felméri mindennap a jelenlegi hangulatodat, naplóként is lehet használni, megnézi, hogy egyes faktorok milyen érzést váltanak kibelőled, ha szorongsz vagy depressziós vagy, vele együtt csinálhatsz légzéstechnikáz, pozitív gondolatokat árasztó meditáció félét stb. Személy szerint nekem nagyon sokat segít.

2018. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindent ki fogok próbálni. Az alkalmazást már le is töltöttem :D


Pszichológus pszichiáter önszántamból kizárt, mert anyám szemében az szégyen. Van egy haverom, akivel tudok ezekről beszélni, másnak nem mondok semmit.


Azért még jöhetnek válaszok, minden mondat jól jön :D

2018. szept. 25. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:
A skizofréniát felejtsd el, nem vagy az. Én inkább kényszerbetegségre (kényszergondolatokra) tippelek, hiszen felismered, hogy a megfigyeléstől való félelmed a saját elméd terméke. Sajnos az én anyám is ilyen, nem engedett pszichiáterhez/pszichológushoz, viszont az nagyon fontos, hogy segítséget kérj, hiszen nyilvánvalóan van valami oka a tüneteidnek. A mentális betegségeket ugyanúgy kezelni kell, ahogy a testieket.
2018. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs betegségérzetem, és nem hiszem, hogy ezek rossz dolgok lennének. Nekem jó így, ezért se fogok orvoshoz menni önszántamból. A kérdést azért tettem fel, mert sokan mondták, hogy paranoiás vagyok és ezek a dolgok nem normálisak.
2018. szept. 26. 11:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg nincs komoly baj, ha nem zavarnak ezek a dolgok. Ha valóban ilyesmi baj lenne veled, akkor nem írtál volna ki kérdést erről, és már rég bent lennél a pszichiátrián. Most csak a skizofréniáról beszélek, mert több ilyen embert is ismerek, aki fiatalon lett beteg. Az merőben más, mint amiről te írsz. A fogalmazásod teljesen összeszedett, tisztában vagy a tüneteiddel. Nekem is voltak olyan gondolataim régen, hogy a szüleim megmérgeznek, apám kamerákat szerelt a fürdőszobába, megölte az anyámat, eltorlaszoltam az ajtómat, mert azt hittem, hogy valaki éjjel bejön és elvágja a torkomat. Ezeket pedig nem kérdőjeleztem meg, mert valahogy természetesnek tűntek, mégsem vagyok beteg. Ezek a "paranoid" (kényszer)gondolatok egészséges embereknél is előfordulnak. Sokan rosszul használják ezt a szót. Aki orvosi értelemben paranoiás az valósággal retteg, mert az ő valósága az, hogy tényleg figyelik, lenyomozzák, és ez ellen mindent be akar vetni, és hevesen tiltakozik, amikor paranoiásnak nevezik. Na, aki ilyen, azt beviszik a pszichiátriára. Te viszont úgy fogalmazol, hogy "paranoiás lettem", "olyan gondolataim vannak, hogy...", " a beszédem zavaros, új szavakat találok ki". Aki tényleg beteg, az nem ír ilyet, mert nem ismeri fel magán. Ne érts félre, megnyugtatni szeretnélek! Továbbra is az OCD-t tartom valószínűnek, de nagy bajod semmiképpen sincs. Ha nem zavarnak ezek a dolgok, akkor nincs szükséged orvosra. Ne figyeld magadat annyira, próbáld megfékezni ezeket a gondolatokat, tereld el a figyelmedet, és beszélgess nyugodtan ezekről valakinek. Így lehet, hogy még pszichológus sem fog kelleni.
2018. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszok közül azt a tanácsot tartom hasznosnak,amelyben lebeszéltek a pszichiátriáról. Pszichológusról is.

De nem természetfelettiben kell keresni a magyarázatot. Meditáció nem segít. Szembe kell nézni a tényekkel. Az embereknek általában jók a megérzéseik. Különös világban élünk, az emberek sok aljasságra kaphatóak. Ha teheted (nem tudom, hány éves vagy), mielőbb önállósodj, költözz külön. Nagyon sok hozzád hasonló történetet hallottam, olvastam már. Mindenki azt hiszi, hogy paranoiás meg skizofrén, de nem. Az egyébként is nagyon ritka betegség, minden milliomodik embert érint csak. Ezt egy orvos mondta azon kevesek közül, akit hitelesnek tartok.

Sajnos, amiket felsoroltál, mind egy irányba mutatnak (hanghallás, hallucináció, olyan érzés, mintha figyelnének). Nem vagy beteg. Többet nem írhatok. Nézz utána a Targeted Individuals, Gang Stalking témáknak. Magyarul célszemélyek, szervezett zaklatás. Informálódj, mert kulcsfontosságú. A Facebookon vannak ilyen jellegű csoportok, magyarok is.

2019. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!