Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia - vagy más...

Szociális fóbia - vagy más betegségem (is? ) lehet?

Figyelt kérdés

Megvannak a tipikus tüneteim, azaz például:

- utálom a tömeget, állandóan azon aggódom, hogy engem néznek

- ha katalógust olvasnak fel, rástresszelek már arra is, hogy kimondjam a nevem

- prezentálásról vagy csoportmunkáról nem is beszélve

- nehezen oldódom fel osztálytársaim között

- állandó szorongás a jövőm miatt, irreális félelmek, mint például nem lesz mit ennem vagy nem viszem semmire (...)


Ennek ellenére a kapcsolatba lépés idegenekkel mégsem okoz gondot.


- könnyen szólítok meg embereket, különösen ha postás, futár vagy olyan ember, akit nem látok úgyse többet

- de lehet akár egy osztálytárssal történő első beszélgetés/megszólítás is, ez sem okoz gondot

- alapból van véleményem mindenről, ami lehetne előny is (de nem tud az lenni...)

- jó vagyok small talkban (normális időkereten belül, ha 5 percnél tovább tart, akkor könnyen gondba kerülök:D)


Azért írtam ki a kérdést, mert bár mindig tudtam erről a "betegségről", mostanában kezdett elhatalmasodni rajtam.


___


Úgy tűnik, mintha nem maga a többi ember ténye váltaná ki... Hanem hogy az adott embert vajon fogom-e látni / megismerni mélyebben... (így növekszik a véleményének, megítélésnek a súlya?) Szociális fóbián belül létezhet ilyen ellentmondás? Vagy más bajom (is?) lehet?

___


Azért is aggasztó ez a betegség, mert az emberekben általában jó első benyomást keltek (sportolok, "helyesnek" mondanak), de a külső belső nélkül nem sok.


Pszichológus kilátásban hamarosan. Köszönöm addig is, ha valakinek van meglátása, milyen irányban tapogatózzak.


22/F



2018. szept. 27. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Fotót kérek. N
2018. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha egészséges lennék, gondolom küldenék, de mivel nem vagyok...
2018. szept. 27. 20:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsi:-)
2018. szept. 27. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy introvertált vagy még nem tesz beteggé. Ne aggódj, nem vagy egyedül, rengeteg ember jár ugyanebben a cipőben, mint te (köztük én is).

Az, hogy betegnek nevezed magad egyszerre szomorú és kiábrándító. Lehet kénylemesebb mentális betegségekkel takarózni ahelyett, hogy belátnánk azt, hogy a gyengeségeink - habár jelen vannak, de tudunk ellenük tenni. Kívánom, hogy ne legyen igazad és találj valakit aki elindít az úton!

2018. szept. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem az introvertáltság és a szorongás nem jár együtt, sajnálom, ha Te így gondolod.


Nem mentális betegséggel szeretnék takarózni, biztos vagyok benne, hogy rengeteg gyengeségem áll mögötte.

Éppen ezért nem az alkoholtól, a drogtól vagy az antidepresszánstól várom a "megoldást", szerintem ezesetben lenne jogos a felvetésed.


Lehet, hogy sok embert érint, de ettől még nem fogok belenyugodni :-)


(Azzal, hogy időt töltök magammal, illetve pszichológushoz megyek, szerintem teszek érte valamit:-)

2018. szept. 27. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Irigyellek, hogy legalább azzal a pár dologgal nincs problémád. Nekem sajnos az sem megy.


20/L

2018. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!