Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokat gondolok az öngyilkosság...

Sokat gondolok az öngyilkosságra, nem tudom mit tegyek (? )

Figyelt kérdés

Negyedéves egyetemista vagyok egy 6éves képzésen (osztatlan tanári).

Felvételikor az egyik szaktárgyamnak megfelelő alapszakra akartam elsősorban menni, de a szüleim nem engedték (nem támogattak volna), így a tanári lett, amit akkor nem bántam, még örültem is neki, tök lelkes voltam.

Mostanra viszont biztos vagyok benne, hogy nem akarok tanítani, az egyik tárgyamat teljesen megutáltam. A másik tárgy (amire felvételikor is menni akartam), a szívem csücske, imádom, jól megy...szeretnék többet foglalkozni vele, továbbtanulni...

A szüleimet 1 évig próbáltam meggyőzni, hogy hadd váltsak szakot, de azt mondták, hogy akkor nem támogatnak tovább és nem is mehetek többet haza. Sajnos sok órám van, így max heti 20 óra munka fér bele, (ami a tanulás rovására menne), ez viszont kevés lenne ahhoz, hogy minden felmerülő költséget kifizessek... szóval ott tartok, hogy a szüleimtől függök, és nem akarok tanár lenni, de ez az egyetlen módja hogy végzettségem legyen...

Gondoltam rá, hogy a tanári után még egy mesterképzést elvégeznék abból a szakból ami tetszik, de ezt sem engedik, plusz addigra elfogynak az állami féléveim, így még több kiadásom lenne, amit nem tudnék fizetni...

Nem tudom elmondani, hogy mennyire nem akarok tanár lenni és tanítani...és a képzéstől is rosszul vagyok..gyűlölöm a módszertant, a másik szakomat, a pedagógiát...lelkesen jöttem erre a szakra de 2-3 év alatt sokat változtam, és nem tetszik, nem akarom csinálni.

Az egyetlen megoldásnak az öngyilkosságot látom...akkor nem lesz több vita, veszekedés anyáékkal, nem fogom magam rosszul érezni amiatt, hogy nem tudok megfelelni nekik, nem fogok azon stresszelni hgoy hogyan reagálnak a döntéseimre...

Mit tegyek?

Bármilyen tanácsnak nagyon örülnék...teljesen kilátástalannak látom a helyzetet...



2018. szept. 28. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosságot semmiképp nem tartom opciónak, amúgy sem de ebben az esetben meg végképp nem. Aki idáig eljutott, hogy egyetemre járjon az ne akarjon öngyilkos lenni.

Milyen a szüleiddel a kapcsolatod? Mindig is ilyen önzőek voltak?

Én is ismerek olyan szülőket akik rá akarják erőltetni a gyerekükre a saját akaratukat de azért mindennek van egy határa.

Szerintem mondd meg nekik, hogyha szeretnek akkor támogatnak, ha pedig emiatt "eldobnak" téged akkor az az ő szegénységi bizonyítványuk, de semmiképp ne árts magadnak az ő hülyeségük miatt. Ez lenne a legrosszabb megoldás amit tehetsz. Felejtsd el!

2018. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz! Azért ez az öngyilkossági hajlam elég veszélyes. Lehet így tanár sem lehetnél.
2018. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!