Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosságon gondolkodom,...

Öngyilkosságon gondolkodom, de nagyon komolyan, pszichológus tud segíteni?

Figyelt kérdés
A gond, hogy nem azért kérnék segítséget, mert valójában élni akarok, hanem mert nem tudok tuti öngyilkossági módszert, így pedig képtelenség élni. Volt már akinek segített a pszichológus, visszaadta az életkedvét? Kérlek ne mondjátok, hogy csak én tudok változtatni, tőlem függetlenek a dolgok.

2018. okt. 1. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez alibi szöveg.. miért ne tudnál tuti öngyilkossági módszert? Elvágod a torkod ütőerét és halott vagy perceken belül.

Néha tud segíteni a pszichológus, néha nem. Ez függ tőled és tőle is. Ha változni akarsz, akkor fogsz is.

2018. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Nekem régebben a családi gondok miatt voltak hasonló gondolataum. Nekem azsegített, hogy kijöttem külföldre. Korábban lehetetlennek tűnt, de akkor olyan szinten voltam, hogy nem érdekelt ha bármi rossz történik velem és így sokkal nagyobb vakmerőséggel vágtam bele pénz nélkül. Az új ingereknek hála (és a család hiányának) hogy az életkedvem is megjött.
2018. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóval öngyilkossági tippeket kérnél a pszichológustól, miközben adja neked vissza az életkedvedet. Sima ügy.
2018. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

"Kérlek ne mondjátok, hogy csak én tudok változtatni, tőlem függetlenek a dolgok."


Pedig ez így van, csak te tudsz változtatni.

Az egyetlen dolog, amikor ténylegesen tőled független a gond az, amikor gyógyíthatatlan betegségben szenvedsz; ezen se te, se az orvosok, se egy pszichológus nem tud segíteni.

De ha nem ez a helyzet, akkor van rá esély, hogy változtass. Ha suli/munkahelyi gondjaid vannak, válthatsz sulit/munkahelyet. Ha a családoddal vannak problémák, elköltözhetsz máshova, megszakíthatod velük a kapcsolatot. Ha a barátaiddal vannak problémák, kereshetsz új barátokat. Ha a párkapcsolati szinten vannak problémáid, másfajta emberekkel kell ismerkedned. Ha a külsőddel van bajod, belekezdhetsz egy diétába vagy eljárhatsz edzeni vagy súlyos esetben elmehetsz egy plasztikai sebészhez és így tovább... Gyakorlatilag minden problémának lehet megoldása a gyógyíthatatlan betegségeket leszámítva.

A pszichológus csak azt csinálja, hogy meghallgat és utána tanácsokat ad, hogy az adott szituációban mit lehetne tenni. De utána neked magad kell megtenned. Ő nem fog a te életedbe beleavatkozni, nem fog helyetted intézkedni semmit, nem is tehetné. Vagy te teszel valamit, vagy minden marad a régiben.

2018. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én magam is pszichológus vagyok. Ezen tud neked is segíteni egy szakember. Vedd fel egy a közeledben lévő pszichológussal a kapcsolatot.
2018. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!