Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet mentális betegség?

Ez lehet mentális betegség?

Figyelt kérdés
Sokszor lelkiismeret furdalást érzek. A kiváló ok szinte most már bármi lehet. Eleinte csak bocsánatot kértem, próbáltam érdeklődni, hogy tényleg megbábtottam-e valakit. A válasz mindig az hogy nem, esetleg annyi, hogy ciki volt a helyzeted nem több. Ma azért éreztem lelkiismeret furdalást, mert az egyik ismerősömet felhivtam telefonon nem ért rá és azt mondtam neki ha lesz egy kis ideje hívjon fel. (tehát nem azt mondtam hogy majd én felhívom) Ezen annyira kibuktam hogy sírtam. Minden egyes tettemet aznap végig veszem és ha nincs miért bűntudatot éreznem akkor keresek egy cselekvést ami lehet aznap nem volt elég jó és rágódom rajta. Mintha direkt ezt az érzést keresném, de közben szabadulni akarok ettől az egésztől. Nem értem miért van ez. Eddig normális voltam. Az egész kB egy éve kezdődött. Volt már másnak ilyen tapasztalata? Mit tudok tenni, hogy megszabaduljak ettől?

2018. okt. 5. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Könnyű összekeverni a bűntudatot a zavartság ill. tehetetlenség érzésével.
2018. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem mentális betegség. Ezért lehet lepontoznak sokan, de próbálj meg egy pszchihológust. Segíteni fog. :)
2018. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem betegség, de nem is egészséges. Éppen olyan dolog, amivel nem pszichiáterhez, hanem pszichológushoz kell menni.
2018. okt. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj. Velem is hasonló van.

Jobb mihamarabb felkeresni egy pszichológust, ugyanis e könnyen torkollhat önbántalmazásba vagy akár étkezési zavarokba (velem is ez volt).

Addig is gondold végig, mi lehetett a kiváltó ok? Van/volt olyan személy az életedben (esetleg több is), aki lenézett téged, mindig kritizált, akinek te voltál a "bűnbak", mindegy, mit csináltál, nem voltál elég jó?

Ha igen, és még mindig az életedben van ez az ember, ülj le vele beszélgetni erről, kérdezd meg, mi ennek az oka, és kérd meg, hogy ne tegye - lehet észre sem veszi. Ha erre nincs lehetőség, vagy több ember veled szembeni magatartásának a következménye ez (pl iskolai bántalmazás), akkor gondold végig az eseményeket úgy, mintha kívülről néznéd: te is szerencsétlen lányt (magadat okolnád mindenért), vagy inkább sajnálnád, hisz nem az ő hibája? Feltételezem, az utóbbiról van szó. Próbálj meg magadra is így gondolni, hogy nem tehetsz semmiről, ha mások nem tökéletesek, miért kéne neked annak lenni?

Azok az emberek viszik sokra, akik nem húzzák meg magukat elnézést kérve mindenért, hanem el merik venni ami nekik jár vagy talán még többet is!

2018. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kerestem pszichológust, csak az a baj, hogy nagyon drága. Sokat beszélgettem a párommal és a családdal, de már inkább nekik se mondom hogy ma éppen miért éreztem bűntudatot, nem akarom őket megijeszteni. A helyzet az, hogy most már a bűntudat miatt félek is, hogy nem leszek az a normális ember aki egykor voltam. Nem tudom leállítani.
2018. okt. 5. 22:36
 6/9 A kérdező kommentje:
27 éves nő vagyok. Ezért is vagyok megdöbbenve saját magamon. Tavaly váltottam munkahelyet. A főnök elmondása szerint meg vannak velem elégedve. Tudat alatt ez is kiválthatja? Mint írtam már nem csak az indokolt esetekben érzek bűntudatot, hanem pl. nevetségeses nem kritikus helyzetekben is. Gondolok itt a telefonos esetre amiutan úgy sírtam mint egy gyerek.
2018. okt. 5. 22:42
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
nem unalmas picit az életed?
2018. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem mondanám. Van egy szerető családom, munkám,hobbim. Vannak barátaim és közös programjaink. Sajnos bűntudatot már ezek alatt is érzek. Félek hogy megbántok valakit a szavaimmal vagy hülye helyzetbe keverem magam. Már a kevesebb programon is gondolkodtam. Szörnyen érzem magam pedig kb egy éve rendbe volt minden.
2018. okt. 25. 23:01
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szociális fóbia tünetei.
2018. okt. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!