Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan vállalkozásról vagy foglalkozásról, ami szülőknek ad ismeretet a pszichológiáról, ha esetleg benne van a kockázat, hogy a gyermek mentális beteg lehet?

Figyelt kérdés
Had írjam le először is, miként alakult meg bennem. Általános iskolás korom óta volt egy nagyon jó barátnőm. Sajnos a gimnáziumban már látszott, hogy problémái vannak, így visszagondolva a depresszióra tudnék tippelni. Hiába próbáltam segíteni, ő nem hagyta, más meg nem foglalkozott vele (főleg a szülei)). Hiába harcoltam érte, sajnos 19 évesen öngyilkos lett. Főleg emiatt mentem a pszichológia szakirányba, mert szeretnék segíteni az embereken és megérteni a mentális betegségeket. 21 évesen megismerkedtem a jelenlegi párommal. Az ő családjában is van probléma, az édesapja pszichiátriára került, paranoid skizofréniát állapítottak meg nála. Ő már 50 éves, egyszerűen semmilyen segítséget nem fogad el, és senki nem is akar segíteni rajta (itt is az ő szüleire gondolok, akik még néha táplálják is a képzeteit). Az egyetemen végzett tanulmányaim során alakult meg bennem az a kép, hogy miért nem lehet megelőzni ezeket? Vagy miért nem ismertetik meg az emberekkel a pszichés betegségeket, hogy ha tudod, a családodban előfordult, vagy a párod családjában, mint az én esetemben, mert ezekben nagy tényező a genetika. És ha tudod, hogy örökölheti a gyereked, akkor igenis fel kell készülni rá. Miért akkor kell foglalkozni ezzel, mikor már 20-40 éves az ember, a legtöbben be sem látják, hogy baj van, nem kérnek segítséget. De nem ők a probléma forrása, hanem a szülő. A gyermekkor, és a szülői kapcsolat mindennek a forrása, és nem tudok olyan szervezetről, vagy foglalkozásról, ami a szülőket készíti fel arra, hogy ha esélyes a gyermek egy pszichés betegségre, akkor készüljenek fel rá, foglalkozzanak vele, ahogyan kell egy ilyen esetnél, és ne hanyagolják el. Sok olyan esettel találkoztam, hogy egy betegnél a szülők egyszerűen nem ismerték fel a jeleket, pedig az általuk leírt érintett gyermekkorrában már mutatott olyan jeleket és tüneteket, ami utalhatott volna a betegségre, sőt még a nagyszülőknél is fordult elő pszichés betegség. Egyszóval öröklődött, de mivel a szülők tudatlanok voltak, ezért nem vették észre, nem foglalkoztak vele. Jövőre szeretnék doktorit is csinálni, és ezzel a témával akarok foglalkozni. Szeretném a ti véleményeteket is kikérni erről, vagy ha esetleg hallottatok már ilyen programról, akár külfödön, azt is megköszönném.

#mentális betegség #szülői tájékoztatás
2018. szept. 28. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenről nem hallottam még, de szerintem ez tok jó ötlet. Egy ilyen beszélgetést még úgy is eltudnek képzelni, hogy a gyerekvallalas előtt elmegy a pár egy konzultációra pszichiaterhez, aki felméri a család mentális állapotát és az alapján ad tanácsot, hogy ha van lehetőség öröklődő betegségre akkor segítsen abban, hogy a szülők észre vegyék a jeleket.
2018. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a segítő szándékot nézem benne, akkor szuper. Becsülendő.


Ha a gazdasági oldalát vizsgálom, akkor maximum másodállásban, előre rögzített időpontokban.

Ezer sebből vérzik... sajnos.

2018. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sok a buktató benne, főleg, hogy egy pár, ha gyereket vállal, ők sem feltétlenül tudják at, hogy a családban valakinek ilyen problémája van, vagy csak elkönyveli annak, hogy pl. apu agresszív, és megszakítja a kapcsolatot, holott lehet épp egy komoly személyiségzavar áll a háttérben. A másik, az, hogy tudni akarod, mennyi az esélye, vagy egyáltalán van-e esélye, hogy a gyerek örökli a betegséget, ahhoz egy genetikai vizsgálat kell, ami költséges, így nem vállalhatja mindenki. Igen, sok sebből vérzik, de úgy gondolom ez egy komoly téma, amiről beszélni kell, és elindítani egy folyamatot a világban hogy előre gondolkodjunk és cselekedjünk, ne akkor mikor már megtörténik a baj. Sok ember élhetne szép és teljes életet, még ha pszichés beteg is, de ehhez fontos, hogy időben észrevegyük. Csak nem tudom mások mennyire fogékonyak a témára. Eddig mindenki azt mondta érdekes és szép, de arra vagyok kíváncsi, hogy az emberek tényleg képesek szembenézni azzal, hogy igen, van a családban mentális betegség, vagy én vagyok az, de kezelni kell, és a gyermekre is kellő figyelemmel kell viszonyulni.
2018. szept. 28. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!