Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kémyszerbeteg lennék, vagy...

Kémyszerbeteg lennék, vagy csak vannak hülye szokásaim?

Figyelt kérdés

Igazából soha nem beszéltem erről senkinek, a betegségről sem tudtam szinte semmit, ezért nem beszéltem róla.

Folyton megkérdőjelezem magamat a legalapvetőbb helyzetekben is, pedig tudom hogy minden rendben. Például ha bemegyek a mosdóba, elkezdek azon kattogni, hogy tényleg a mosdóba jöttem-e, és hogy ha igen, akkor a női mosdóba vagy a férfibe. Vagy ha valahova időpontra kell mennem, akkor mindig az jut eszembe, hogy ma kellett jönnöm, és hogy ide kellett jönnöm, stb stb stb. Illetve 2 dolog ami még gyakran előjön nálam, hogy ha valakivel beszélgetek, és nem válaszol, csak néz vagy bólogat akkor az jut az eszembe, hogy nem mondtam-e valami hülyeséget. A másik pedig, ha valamit meg kell számolnom, akkor ninimum háromszor átszámolom, mert mindig azt hiszem, hogy elrontottam. 16/L



2018. szept. 27. 22:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, kicsit bénán fogalmaztam. Annál a résznél, hogy ide kellett jönnöm, arra gondoltam, hogy minden ilyen szituációban megkérdőjelezem magamat, és többször is ellenőrzöm, hogy jól emlékeztem-e.
2018. szept. 27. 22:20
 2/3 anonim válasza:

Ez nagyon messze áll a kényszerbetegségtől, inkább egyszerű határozatlanság és feledékenység. Próbáld meg nap elején összeszedni a gondolataidat és ne kérdőjelezd meg magad ilyen hétköznapi eseményekben. Vezess például naptárt.

A másokkal való beszélegetésben is próbáld összeszedni a szavaidat, ne dadogj, ne húzd a beszélgetést felesleges töltőmondatokkal. Emberek vagyunk, hibázunk, párbeszédnél mindig van olyan, hogy valakinek megbotlik a nyelve, máshogy értelmez valamit. Ezért nem fog senki lenézni, hacsak nem irtó nagy baromságokat hordasz össze, de azt kétlem. Vedd könnyen a dolgokat.

2018. szept. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van (18/L), ne aggódj, ez nem betegség, hanem ilyen típusú a személyiséged. Idővel enyhül, ha van egy napi rutinod és évek óta ugyan arra a helyre jársz, akkor ott magabiztosabb leszel. Nekem még az is segít, ha társaságban vagyok, akkor nem agyalok ilyen apró dolgokon folyton.
2018. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!