Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kozepiskola es a benne...

Egy kozepiskola es a benne levo tanarok hogy reagalnanak, ha egy diak ongyilkos lenne?

Figyelt kérdés
2018. okt. 8. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Előfordult nálunk ilyen, az egyik gyerek az intersziti elé vetette magát, a vonat a felismerhetetlenségig szétmarcangolta. A hét további részében nem volt tanítás, és kint volt a fekete zászló még utána is.
2018. okt. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki krokodilkonnyekkel siratna, es jajveszekelve gyujtogatnak erte a gyertyat, meg posztolgatnak facebookra, mennyire hianyzik nekik, mert ez a tarsadalmi elvaras. Valoszinuleg pedig, ha halalaig nem foglalkoztak azzal a szerencsetlen diakkal, nem volt egyetlen diak vagy tanar, aki eszrevette volna, hogy baj van, akkor nehogy mar utolag eloadjak, mennyire szerettek es hianyzik...
2018. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy lány egy szomorú októberi napon (azt hiszem október 5 volt) vonat elé állt. 14 éves volt még csak, kilencedikes. Én akkor voltam végzős.


A lánnyal talán egyszer beszéltem, látásból ismertem inkább; a legjobb barátnőjével voltam jóban és sokat láttam őket kettesben mászkálni a folyosón (már kilencedikes korom óta, mert ők ötödikesként kezdtek nálunk)


Aznap arra lettem figyelmes, hogy az egész osztálya sírt a folyosón, voltak akik a mosdóban sírtak meg ölelgették egymást, aztán az egyik lány (nem velük járt egy osztályba) mesélte ezt nekem.


Kitették a fekete zászlót, kb egy héttel a halála után a hangos bemondóba az egyik gyerek mondott gyászbeszédet (szegény olyan ideges volt, hogy bele is bakizott). Talán máűsnaptól már ki volt téve a bejárat mellé a képe és lehetett mécsest gyújtani érte.


A helyét, ahol a termükben ült telerakták mécsesekkel. Csináltak egy videómontázst róla, amit levetítettek az osztályának (Facebook-ra is kitették előtte).


Az osztályfőnökök meg rászántak egy ofő órát, ahol megbeszélték a diákokkal a történteket (nálunk az angoltanár volt, az egykori ofőm sosem volt érzelgős :D

)


Ez így két hét alatt lecsengett. Emlékszem tavasszal mentünk tanulmányi kirándulásra (voltak versenyek amiknek az első helyezettei vehettek ezen részt) és ott mondta egy fiú, hogy mond egy viccet amit hallott mástól és mondta hogy XY (a lány neve) idáig szomorú volt, de most már SÍNEN VAN AZ ÉLETE (nagyon lekorholtam utána a gyereket) - szóval pár hónap után már humor forrása lett.


A tanítás nem maradt el nálunk.


Még arra emlékszem, hogy pár nappal a halála után bejött két ember, hogy minden osztályban körbenézzen; tudtuk hogy rendőrök, de "elhittük" hogy ügynökök, akik egy szerepre keresnek gyerekeket.


Illetve az első két hétben rengeteg megosztás történt a lánynak a barátaitól Facebook-on, hogy fájlalják a veszteségét. Humoros anekdotákat osztottak meg róla, közös képeket. Két hét után ez varázsótésre elmúlt és több bejegyzés nem született róla.


Kb ennyi ami az iskolát illeti. Én a családjának is utána néztem.


Van ez a gyertya gyújtós honlap és a szívem szakadt meg amikor a lányért gyújtott gyertyáknál naponta írták a szülei a fájdalmukat. :(


Utána törölték a profilt és a Facebook-jukon láttam hogy lett egy újabb kislányuk. Az új kis élet a családjukban nagyon boldoggá tesz engem, pedig bizony nem ismerem őket személyesen és ők se engem.

2018. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kérdőre vontak a tanárok, iskolapszichológussal kellett beszélgetnem. nyilván sikertelen kísérlet volt.

az órákat megtartották, senki se mehetett előbb haza, pisti nem ülhetett a gézuka mellé, szóval igazából zártkörű volt, mikor kiderült.

2018. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!