Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van akinek van /volt derealizá...

Van akinek van /volt derealizációja /deperszonalizációja tartósabban? Nektek mi segített?

Figyelt kérdés
Régebben csak néha volt d emost van egy szorongós ,pánikolós időszakom és most tartósabban jelen van az életemben a dp/dr és nagyon rossz melette a sulit is csinálni.. Nagyon jól esne ha valakivel tudnék esetleg bezsélni ,akinek mondjuk volt és javult,mert kezdek megijedni hogy megőrülök.

2018. okt. 9. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem épp tart a deperszonalizáció/derealizacióm... hát én is azt érzem, hogy megőrülök. Elég szar tud lenni, amikor azt se tudod hol vagy, kivagy :D, de ez hirtelen jelenik meg, a semmiből.

Ijesztő tud lenni, annyi biztos. Pszichológushoz nem tervezek menni, mert félek/nem tudok megnyílni egy idegen embernek. Aztán lehet, hogy idővel elmúlik, legalábbis remélem...

Már több mint egy éve tart, de az utóbbi egy hónapban nagyon felerősödött az érzés.

Nem tudom, mi segíthetne.

2018. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem a figyelem elterelés egy ideig használ aztán van hogy megint előjön :(
2018. okt. 9. 19:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez pszichológus segítsége kell.

Elsőnek : Honnan tudod, hogy ilyen van neked ha még nem voltál bele pszichológusnál vagy pszichiáternél? Persze, könnyű rájönni ha ez a gond... De mégis... Ráadásul csomó minden okozhat és lehet, hogy azt is kellene kezelni.

2018. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!