Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes lenne,...

Szerintetek érdemes lenne, otthagynom az adott pszichológust?

Figyelt kérdés

Elfelejt dolgokat, nem jegyzetel, néha úgy érzem hogy hasznos, de ez után nagyot zuhanok és a pénzem csak folyik, rosszabbul vagyok mint 1 évvel ezelőtt mikor elkezdtem járni hozzá. Szorongásokkal, múltban szerzett sérelmekkel kapcsolatban, és a jelen problémákkal kerestem fel. Első félévben januártól kb. áprilisig havonta egyszer mentem, mert más dolga akadt. Aztán egyszer 3 héttel későbbre adott időpontot, mert mást már beírt. Akkor olyan volt az utolsó találkozó, mintha elege lenne belőlem. Meg ellenmondásokba ütközött, azaz az előtte párhonnappal mondottaknak az ellentétét mondta. Aztán ekkor lemondtam a következő időpontot. Kb. fél éve jártam hozzá és a fél év alatt 8szor fordultam meg nála. Aztán utána, kértem újra, ekkor 1 hét után válaszolt, hogy mikor mennék, erre már aznap reagáltam. És 1 hétig semmi reakció, mikor elegem lett és írtam, hogy hagyjuk az egészet. Amire az jött, hogy éppen nyaral, és most jön haza ezért nem nézett időpontot. Utána elmentem egy másik szakemberhez, aki nagyon rendes volt, ő nem akarta a pénztárcám húzni, így összeírta egy kis cetlire, hogy merre induljak el, ha vannak fejlemények akkor tájékoztassam. Na ezt nem tettem meg, mert úgy érzem, hogy nehéz újra és újra beszélni bizonyos dolgokról. A papírra leírt helyen meg csak akkor fogadnak, ha az elmúlt félévben nem jártam pszichológusnál. Kértem újra időpontot az első pszichológushoz, aki augusztustól mostanáig, egészen normálisnak tűnt. Aztán az időponttal probléma akadt, mondta, hogy ezzel kapcsolatban majd jelentkezik jövőhét első felében hogy mit intézett. Eltelt 1hét nem jelentkezett, aztán írtam neki aminél egy ugyanolyan időpontnál kérdezte, hogy jó-e mint ami a rendelésén is elhangzott és nem felelt meg. Itt visszaírtam, hogy inkább hagyjuk, mert ez hasonló időpont, mint ami a rendelésén nem felelt meg. Vasárnap este írt egy megfelelőt. Kérdés majdnem minden rendelésen elhangzik "miért jársz hozzám?". Gyógyszereket nem akarok szedni, mert betompulok tőlük, de ő ezt jobbnak látná.(pszichiáternél is jártam.) Azt szeretné ha relaxálnánk mert az jó, egyszer még a 3 alkalommal hagytam magam erre rávenni, akkor nem éreztem úgy utána, hogy könnyebb lenne. Mikor visszamentem hozzá 4hónap után, akkor megbeszéltük, hogy az imaginnációs és gyógyszeres dolgokat hanyagoljuk. Erre felhozta, újra a relaxációt, amire nem mondtam nemet, mert utána megint elkellet volna mondanom, hogy miért nem akarom. Aztán megegyeztünk hogy következő alakalommal relaxációs gyakorlatot csinálunk, végül eljött a következő alakalom, ahol én mondtam hogy nem szeretném. Erre jött a válasz, "de megígérted" (ezt az egyet kivételesen felírta), és megint el kellett mondanom hogy miért nem. Egyszer azt mondta "igaz mindenkinek más válik be." most meg "több 100-1000 emberen segítettem, és nekik ez használt." Aztán volt egy feladat, amikor írnom kellett a gondolataimról, és az érzéseimről. Első alakalommal megcsináltam, ezt nem olvastam végig. Másik alkalommal meg nem mertem felolvasni, mert ugyanúgy szorongtam, mint mikor magamról kell beszélni. Végül a relaxáció, beszélgetés, és ez között kellett választanom, utóbbira jutott döntésem. Úgy érzem, hogy a bizalmam kezdem egyre jobban elveszteni vele kapcsolatban, de már sok pénzem benne fekszik ebbe.


Lehet én vagyok túlérzékeny, vagy valamit túlreagálok nem tudom, de eléggé zavar és nem merem neki megmondani.


2018. okt. 11. 18:58
 1/6 A kérdező kommentje:

*Szerintetek, érdemes lenne otthagynom az adott pszichológust?


Lehet még van benne pár hasonló hiba, ezekért előre is elnézést kérek!

2018. okt. 11. 19:01
 2/6 A kérdező kommentje:
3. alkalomnál*
2018. okt. 11. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedvesem, pszichológushoz nem azért jár az ember, hogy utána kellemetlenül érezze magát. Igen, váltanod kellene, ne érdekeljen hogy hány embernek segített saját bevallása szerint, és hogy mennyi pénzt húzott le eddig, ne engedd hogy tovább fogyassza a pénztárcád ha nem érzed jól magad nála.
2018. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenek a pszichológusok... Legjobb, ha inkább nem jársz ezentúl egyhez sem.
2018. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem találtad meg a megfelelőt, keress egy normális szakembert, aki tényleg segíteni fog!
2018. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen hagyd ott, én fele ennyi esélyt nem adtam volna a dolognak, ha ennyire nem megy. Sajnos rajtam végül gyógyszer tudott csak segíteni, a relaxációt én is félbehagytam, majd a beszélgetős szeánszoknak nem láttam sok értelmét, egy vagyont hagytam én is ott. Egyébként nem Ma...-nak hívják ezt a bizonyos pszichológust? :D
2018. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!