Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan beteg vagyok?

LosingHope kérdése:

Mentálisan beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Már 4 éve tapasztaltam, hogy vannak napok, amikor képtelen vagyok kikelni az ágyból. Rengeteget hiányzok az iskolából, most végzősként a legrosszabb. Ha nem sikerül jövőhéten se bemennem, akkor a suli intézkedni fog... Erős szorongásaim vannak, ver a szívem és elkezdek pánikolni, ha nagyon erőltetni próbálom. Ha valami nem sikerül, akkor különböző módon bántom magamat, de az öngyilkosságon még nem gondolkodtam. A múlt héten megpróbáltam eltörni a kezemet, igaz sikertelenül, csak hogy ne kelljen bemennem. Gimnáziumba járok, és egyetemre szeretnék járni jövőre, de egyre kilátástalanabb a jövőm. Folyamatosan sírok és utálom magamat amiért csalódást okozok mindenkinek. Ezeket még nem mertem elmondani senkinek, mert félek, hogy valami komolyabb bajom van.


18/L



2018. okt. 12. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szorongásos depressziód van. Keress fel egy pszichiátert.
2018. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy depressziós vagy. Olvasd el Elizabeth Wurtzel: Prozac ország c. könyvét, önéletrajzi, fiatal koráról.

Van, hogy csak a gyógyszer tud segíteni, ha genetikai eredetű (mint nála).

De lehet, hogy csak nem látod az élet értelmét, miért van szenvedés, miért kell annyit küzdeni, stb. Erre szellemi keresésé a megoldás.

2018. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy elmebeteg, de az biztos, hogy szakember (orvos) segítségére van szükséged. Háziorvos, aztán tőle beutaló másik orvoshoz a sorrend.
2018. okt. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Menj pszichiáterhez, mert ez magától nem lesz jobb.
2018. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!