Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tud ebben valaki segíteni?...

Tud ebben valaki segíteni? (többi lent, konkrét kérdés a történetem végén)

Figyelt kérdés

Több fél éve elég komoly depresszióban szenvedek, az elmúlt 2-3 hétben már odáig jutottam, hogy minden nap igen sokszor az öngyilkosság gondolata jár a fejembe. 20 éves vagyok, barátok, barátnők nélkül. Soha nem voltam sovány és nagyon sokat bántottak a külsőm miatt. Elkezdtem fogyni, futni, kerékpározni 1,5 hónapja, 114kg-ról lefogytam már 86-ra. A bajom azzal van, hogy szó szerint senki nincs az életemben. Emberekkel nehezen tudok beszélni mert nehezen ismerkedem, mivel annyiszor bántottak a külsőm miatt, hogy nem tudok már bízni az emberekben. A lányoktól mindig is csak az elutasítást és megalázást kaptam, amit jól mutat az is, hogy 20 éves vagyok és egyszer nem kerültem még közel egy lányhoz sem. Munkám nincs, anyámmal és nagyanyámmal élek mivel sajnos az apám 15 éves korom óta folyamatosan alkoholizál. Fél éve olyan mint ha nem is élne velünk, ha haza jön is csak tántorogva beesik az ágyba.Közölte velem, hogy nem tart a fiának és hogy nem is akarták, hogy megszülessek. Ekkor zuhantam bele egy még rosszabb depresszióba. Előtte is az voltam már, de azóta úgy érzem semmi értelme az életemnek. Otthagytam 8. általános 2. félévében az iskolát is mert nem bírtam az állandó lelki terrort. Ekkor 16 voltam. Azért 16 mert a korom miatt 1 évvel később kezdhettem el, és 1 évet ismételnem kellett a sok hiányzás miatt, mivel már ekkor is gondok voltak a zaklatással. Az idén elkezdtem szeptemberben egy 8. osztályos tanfolyamot, . Úgy éreztem, hogy kezdenek a dolgaim alakulni, de talán csak még rosszabb lett. Az elmúlt kb 1 hónapban 3 lányt ismertem meg, ebből 2-t nem tagadom társkeresőn, az után hogy képet kértek igazából nem nagyon válaszolt egyik se. A 3.-at személyesen ismertem meg a suliban vele se jött össze. Nagyon össze-vissza írtam le eddig.

/Rövid összefoglalás

A lényeg, hogy 8 általános nélkül sehova nem vesznek fel dolgozni, most azért is fejezem be. Szüleim tartanak el akik már nagyon sokszor megmondták, hogy NEM akarták hogy megszülessek sőt már olyat is mondott anyám, hogy kár élnem is. Semmi nem érdekli őket ami velem kapcsolatos. 20 évesen még odáig se jutottam el egy lánnyal, hogy csókolózzak mivel csak elutasítottak./


A konkrét kérdésem az lenne, hogy hogyan szabaduljak meg ettől a depressziótól? Pszichológusra pénzem nincs, és talán félek is tőle, hogy ő is csak megalázna. Most 2 utat látok vagy kijövök ebből a végtelennek tűnő szakadékból, vagy meghalok.



2018. okt. 13. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem fog megalázni, neki mindent elmondhatsz nyugodtan! Sajnos a szüleid tehetnek a helyzetedről, de ez csak átmeneti. Ha sikerül elszakadnod tőlük minden más lesz. Tudom, még ez sok idő, amíg suliba jársz.

Barátnőt is találsz majd, hidd el! Hanyagold a társkereső oldalakat.

Pszichológus van ingyen is, keresd meg, és bízz benne!

2018. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

...ja, és sikerült lefogynod, gratulálok! Ha elkezdenél izmot is építeni (nem kell feltétlenül konditerembe járni), bukni fognak rád a csajok!

Sok sikert!

2018. okt. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ne érezd magad rosszul csak mert más nem lássa benned azt, hogy milyen értékes vagy!

Nekem pánikrohamom volt fél éve ez előtt és szorogásos depresszióm is van nagyon sokszor gondoltam arra h öngyilkos leszek de szerencsére idöben fordultam Pszichológushoz és segittet kimászni ebböl a gödörböl.

Ajánlom neked is és tuttommal az nem kerül pénzbe a kezelés.

2018. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 70kg környékére szeretnék lemenni, mivel a magasságomhoz mérten 169cm az lenne szerintem a legjobb. Utána elkezdek edzeni is (street workout). Ennek a pszichológus dolognak meg akkor utána járok. Google eddig szinte csak olyanokat dobott fel ahol akár 5-6 ezer ft is volt egy óra.
2018. okt. 13. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Már így is nagyon erős vagy, hogy eddig eljutottál. Igazi túlélő vagy, de tényleg.Ha befejezed a 8 általánost, utána menj is rögtön levelezőn vagy estin elvégezni valamilyen szakközép iskolát. Arra figyelj, hogy mit szeretsz, mit csinálsz szívesen. Bízz a gondviselésben és magadban is. Minden rendben lesz. Pszichológus van a területi vagy kerületi orvosi szakrendelőben. Kérdezz rá. Semmit ne szégyelj! Nemsokára le fogsz szakadni a szüleidről és lesz munkád is. Kitartás! Előre nézz, ne hátra.
2018. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem neked felesleges élni, hanem anyádnak ha ilyet mond a saját fiának. Sok kitartást kívánok. Az életet ne dobd el az egy hatalmas ajándék mégha nem is így látod most, sok fiatal meghal rákban háborúkban... Egy óriási önzőség ha valaki önkezével dobja el ezt a csodát amit életnek nevezünk. Tanulj, szerezz egy szakmát és menekülj el otthonról. Sok sikert!
2018. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg már jobban érzem magam. Az öngyilkos gondolatok már elmúltak szinte teljesen.
2018. okt. 18. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!