Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Ilyen rosszul...

Mi bajom lehet? Ilyen rosszul még nem voltam, és eléggé meg vagyok ijedve.

Figyelt kérdés
Most mentem kollégiumba, eddig minden jól ment. Imádom, a szüleim pedig örültek, hogy tetszik nekem. Ez így ment kb egy hónapig. Múlt hét csütörtökön kezdődött. Megnéztem egy videót, amiben eutanáziával halt meg egy ember. Még sosem viselt meg semmi, de ez nagyon. Éjszaka nem tudtam aludni, először a haláltól féltem, utána a szüleim halálától. Úgy éreztem, nincs értelme az életnek úgy, hogy egyszer meghalnunk. Kisebb-nagyobb időkig, de lenyugodtam. Majdnem egész pénteken sírtam, titokban persze. Azt hittem, hogy csak honvágyam van, és itthon jobb lesz, de nem. Nem érzek éhséget, és nem élvezem a kaját sem. Folyamatosan sírok, vagy ha társaságban vagyok, nem ott járnak a gondolataim. Ha a szüleimmel vagyok, azon rágódom, hogy össze fogok omlani, ha már nem lesznek. (igaz, nem fiatalok már, 53 és 56, de nagy valószínűséggel még sokáig lehetnek velem) nem értem,más hogy bír boldog lenni és élni az életét, és azt sem tudom, én hogy bírtam. Hiányzik a múltam, pedig utáltam az általános iskolát. Úgy érzem, mintha most változott volna meg valami, pedig nem változott semmi csütörtökön. Írtam két embernek, akikben megbízok hogy mi a bajom, ők megnyugtattak egy kis időre, de nem sokáig. Egyedül visszakapom a normális lelki állapotom? Mert így nagyon rosszul érzem magam. A szüleimet ezzel nem szeretném megijeszteni, van elég bajuk nélkülem is. Mit csináljak, hogy jobb legyen? Előre is nagyon szépen köszönök minden választ!
2018. okt. 13. 15:10
 1/4 A kérdező kommentje:
A kedvenc zenéimet sem tudom elviselni most. Érzéketlen vagyok minden iránt, és nem értem, mi a bajom.
2018. okt. 13. 15:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem milyen szakára jársz? Mi a nemed? Hány éves vagy? Volt már haláleset a családban (ha igen, akkor melyik hozzátartozód? Van hobbid (ha igen mi)? Van párkapcsolatod? Mennyire érzed stresszesnek az egyetemet?
2018. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem múlt hét csütörtökön jöttél rá, hogy az élet múlandó... Valamiért ez nagyon megrázott, de normál esetben már másnapra túl kellett volna tenned magad rajta. Szerintem, már előtte is volt benned valamilyen szintű elfolytott szorongás, ami a videó hatására megsokszorozódott. Szerintem, ez egy időben jött figyelmeztetés, hogy lelkileg meg kell erősödnöd, mert ha egy dokumentumfilm ennyire megvisel, hogyan fogod feldolgozni a közvetlenül téged érintő traumákat? Amúgy minden ember életében vannak ilyen szakaszok, amikor mindaz, ami korábban boldoggá tette, most egyáltalán nem érdekli. Ezek a kezdődő (átmeneti) depreszió jelei. Gondolom, tizenéves vagy, ami amúgy is egy problémás időszak, plusz ehhez hozzájön az őszi időszak (hűvösebb idő, koraibb sötétadés, stb.) okozta levertség érzés. Várj még 1-2 hetet, és próbálj visszatérni a normális kerékvágásba. Ha továbbra is marad ugyanez az állapot, akkor irass fel valami antidepresszást.
2018. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Gondolom, nem múlt hét csütörtökön jöttél rá, hogy az élet múlandó... Valamiért ez nagyon megrázott, de normál esetben már másnapra túl kellett volna tenned magad rajta."

Szerintem egyáltalán nemcsak az a normális, ha valaki ezen 1 nap alatt túlteszi magát. Aki ebbe mélyen belegondol, és/vagy érzékenyebb típus, annál sokkal több idő. Ráadásul a kérdezőnél ez együttjár egy veszteség-élménnyel, azaz ha jól értelmezem, elköltözött addigi lakhelyéről (ahova az emlékei fűzik) egy másik városba, új emberek közé, befejezte a "közoktatásbeli éveit", kezdődik a felnőttkor lassan, stb., ez sokaknál kivált kisebb-nagyobb válságot... Szerintem semmi gond nincs veled, ha ezek a dolgok megviselnek, szinte már azt mondanám, hogy ez a normális. Persze ha nagyon elhúzódik a dolog, akkor már nem normális, de múlt hét csütörtök óta még kevés idő telt el.

2018. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!