Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhetném a játékfügg...

MrDeezbeth kérdése:

Hogyan kezelhetném a játékfüggőséget, hogy ne menjen a tanulás rovására? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Kiskorom óta űzöm az ipart, imádok játszani. Általános iskola és gimi, egy tanév kivételével mindig kitűnő voltam. Akkor a játékfüggőség nem volt durva, leginkább a szociális életem volt ganéj.

Most, egyetemistaként a tanulással van baj. Nagyon jó barátaim vannak, jó a kapcsolatom velük, szülőkkel is. Mondhatni minden príma, csupán ha tanulásra kerül sor, akkor hamarabb választom a játékot, és csak szörnyen nehezen veszem rá magam hogy tanuljak.

Másodéves vagyok, egyre nehezebb lesz csak, mindenképp változtatni akarok, ezért szeretnék tőletek véleményeket, tanácsokat hallani.

Kérem hogy a primitív ("Ne játssz ; húzd ki a kábelt") és a semmitérő válaszadók kíméljenek.


Előre is köszönöm a válaszaitokat.

20/F



2018. okt. 13. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Velem is volt ilyen probléma, és jól meg is szívtam miatta. Az a fontos hogy legyen önuralmad, és ne egyből akard azt elérni hogy nem játszol egy kicsit sem.

Én már lassan 2 éve nem játszottam semmivel.

A lényeg hogy valahogy küzdd le hogy ha hazaérsz egyből játszol.

Csináld meg a teendőidet, fürödj le, egyél stb, és hogyha kész vagy mindennel, akkor a szabadidődben játszhatsz. Én CS:Go-ztam, és 1 játékból lett 2, aztán 3... 4... de ráeszméltem hogy így csk elcseszem az életem.

2018. okt. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Sehogy. Majd ráeszmélsz pár elégtelen vizsga után, hogy jobb lenne inkább tanulnod és így is fogsz tenni. Ezzel mindenki így van (általában, de vannak akik inkább kiiratkoznak, és munka nélkül otthon kockulnak tovább míg a szülei ki nem dobják).
2018. okt. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Régebben én is sokat játszottam. Főleg Counter-Strikeoztam, Hearthstoneoztam, és Team Fortress 2-ztem sokat. Aztán rátaláltam a történetdúsabb offline játékokra, és azóta leginkább azokkal játszom most már, mivel azokat le lehet menteni. Bár én csak gimnazista vagyok(17/F), és tudok egy 4-es, vagy 5-ös átlagot tartani.

Milyen játékokkal játszol?

2018. okt. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Pont az egyetemen lehet igazán jókat kockulni. :) A vizsgaidőszakot leszámítva (meg előtte zh-beadandó hegyek) persze. Suliban folyamatosan kell teljesíteni, heti szinten vannak számonkérések, jegyek, az egyetem ilyen szempontból sokkal lazább.

Vizsgaidőszakban "tiltsd magad", ehhez biza kell az önuralom. Év közben ne bánd, főleg, hogy már szociális életed is van. Az egyetem erről szól. :)


Később saját magát fogja leépíteni a függőséged. Ha dolgozol, ha önálló otthonod lesz, vagy párkapcsolatod, akkor fizikailag nem marad majd rá időd, idővel pedig kevésbé is fog hiányozni.


28 éves vagyok. Ha épp úgy alakul és eszembe jut, ma is simán leülök 6-8 órára a gép elé, máskor hónapokig játékközelbe sem megyek. Mert egyszerűen vannak fontosabb dolgok mostanra az életemben.

De az egyetemi "függő" időszakra, meg utána, amíg nem volt munkám még és 0-24-ben ott ültem szinte... ohh, az már nosztalgia! :) És igen, néha hiányzik, de az élet maga adja a korlátokat.

2018. okt. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez "primitívnek" tűnik, de én tényleg minden ilyennel azt csináltam, hogy ami idegesített már saját magamban, h rá vagyok függve, meg éreztem, hogy maga a tevékenység ha örömet okoz is, bűntudat vegyül mellé, meg hátráltat is a valódi életemben, egyszerűen pl. hazavittem a vele kapcsolatos cuccokat videkre, vagy letöröltem a regisztrációmat az összes addig "életbevágóan fontos"-nak tartott tartalmával együtt (talán ez a legfontosabb, a ragaszkodás megszüntetése) és befejeztem az egészet, úgy ahogy van. Számomra megkönnyebbülés volt. Én a helyedben letorolnem a gépemről az összes játékot és kész. Nem a jatekvilagban kell élni meg ott gyűjtögetni a virtuális "javakat", annak nincs értelme. A Függőség Nem Jó, ezt bárki beláthatja, és nem igazán lehet lejönni semmiről úgy (ha az valódi függőség!), hogy mindig ott van melletted, csak elhatározod, h "na mostantól majd kevesebbet..." Hangsúlyozom, ez az én módszerem, nekem mindig be is vált, de nem biztos, hogy másnál is működik. Egyébként meg egy pszichológus sosem árt :) Nem bántásból írom, de te magad írtad, h függő vagy.
2018. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mint említettem, csak a tanulásnál jön elő ez a fajta "függőség"

Szó sincs arról hogy csak a játéknak élek... Eljárok ide-oda ha tehetem, írtam hogy gyakorlatilag minden szuper az átlagomat leszámítva

#2 van már karóm, szopó tárgy végett, nem a játék miatt lett bukesz

#3 PC-n Lol, PS-en R6

#5 értem mire célzol. Teljesen viszont nem vagyok függő, csak az a hasonlítás él hogy -- játék > tanulás --

2018. okt. 15. 00:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Te magad használtad a kérdésben a függőség szót, többször is, nem az én fejemből pattant ki :)

Ha annyi az össz problémád, hogy tanulás helyett szívesebben játszol a számítón, akkor 1) teljesen normális vagy, 2) erőltesd meg magad és tanuljál... XD

2018. okt. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 mégis mi más szót használjak rá? Órákat ülök/ültem olykor vmelyik előtt, kapásból a függőség jut eszembe. No de mindegy.

2) Épp ez a lényeg (meg a baj), könnyű mondani hogy "ülj le aztán programozz ne kockulj", ha csak ennyi lenne nem is kérek segítséget, tippeket.

2018. okt. 15. 22:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek baromi nehéz a szórakozás helyett a kellemetlen kötelességet választani, ennek semmi köze nincs a függőségekhez.


Nem lehet, hogy tudat alatt (vagy kevésbé tudat alatt) szorongsz a vizsgától, amire készülnöd kellene? A játék - meg bármi más, amit az ember tanulás heyett csinál - gyakran "menekülés". Olyankor tudatosan figyelni kell erre az érzelemre, a szorongásra, és tudatosan kell törekedni rá, hogy ne elmenekülés legyen az eredménye.

2018. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!