Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy sikerülhet legyőzni a...

Hogy sikerülhet legyőzni a kényszerbetegséget vagy a kényszer gondolatokat?

Figyelt kérdés
Már évek óta küzdök vele, egy ideje pedig szorongok és félek a kényszergondolataimtól, amik erőszakosak. Az jut folyton eszembe, hogy másokat bántalmazok késsel, vagy magamat, a mellkasomban érzek valamit, olyan érzés, mintha bele kéne szúrnom a kést, persze nem akarok ilyet tenni, de hogy felejtsem el ezt a hülyeséget elegem van !!!!! 😭😭😭
2018. okt. 14. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor jönnek ezek a gondolatok, érzések, akkor csak figyeld meg őket, ne csinálj semmit, csak figyelj és meglátod, hogy az érzések csökkennek majd eltűnnek. Egyszerre figyelni és gondolkodni nem fogsz tudni. Ne vedd magadat komolyan. Ennyi.
2018. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvostól kérj segítséget, mert ezek komoly tünetek!
2018. okt. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fordulj orvoshoz. A gyógyszer és a pszichoterápia kombinációjával sokkal jobb lesz.
2018. okt. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, orvoshoz menj, magától nem fog elmúlni, az egyes nem tudom miről beszél, de ő tuti nem OCD-s, az a baj ezzel a betegséggel, hogy egy genetikai hiba, nem tudom mennyire hatnak a gyógyszerek, de én is már csak abban bízok.
2018. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértő válaszokat. Első, mindenképpen megfogadom a tanácsod, csak a probléma az inkább az, hogy ezek a gondolatok inger szerűen jönnek, pl amikor egy dohányos el akar szívni egy szál cigit, persze még nem lettem öngyilkos és nem is akarok, egyszerűen meglátom a kést és jön egy inger, hogy mellkason szúrom magam. Aztán gyorsan elterelem a figyelmem, hogy ez már pedig nem normális, ettől még meg is ilyedek, a gondolat pedig felerősödik. Ez a betegség szörnyű, annyira boldog lennék, ha újra a régi önmagam lehetnék. De minél inkább akarom, annál távolabb állok tőle.
2018. okt. 15. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!