Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek volt úgy, hogy nem...

Nektek volt úgy, hogy nem tudtak segíteni a pszichológusok?

Figyelt kérdés

Kétszer volt és mindkét alakalommal ugyanúgy jártam;


lelkileg a padlóra zuhanok. Elmegyek egyhez. Ő vele minden héten megbeszéljük hogy milyen pocsék volt a múlt hét. Nem érzem hogy fejlődnénk, előre haladnánk. Aztán történik velem valami az életben ami vagy leköt vagy tart egy görbetükröt, de hála neki elkezdem felfogni, hogy van, akinek ezerszer rosszabb és hogy nincs olyan gond amit ne lehetne megoldani, illetve a dolgok se fájnak annyira ami miatt betévedtem a pszichológusaimhoz.


Megváltozik a felfogásom, a hozzáállásom, hétköznapi emberként viselkedek, nincsenek se fizikai rosszulléteim se lelki mélypontjaim, hónapokon át. Nem kicsattanok az energiától és a jókedvtől, csak átlagossá válok.


A pozitív változástól megrémülnek a pszichológusok, súlykolják belém, hogy rosszul vagyok, hogy beteg vagyok és, hogy intenzív kezelés kell és gyógyszerek. Utána együttműküdés hiányában kiadják az utmat.


Mint már említettem, kétszer voltam; egyszer a diploma közeledtével járó pánik miatt, egyszer pedig egy nagyon durva szerelmi bánat miatt.


Az utóbbi óta teljesen jól vagyok, semmit negatívat nem tapasztalok a lelki világomban, a viselkedésemben és az ismerőseim, barátaim, családom, kollégáim is átlagos embernek tartanak.


Mi lehet a gond? Miért nem tudok pszichológus hatására jól lenni? Miért mindig ugyanaz a forgatókönyv hogy egyedül lábra állok?


Azért is kérdezem, mert lehet, hogy ha az első pszichológussal sikerrel járunk, akkor nem lett volna a második kiborulásom a szerelmi bánat során. Lehet idétlenül hangzik, hogy újabb kiborulást jósolok magamnak; de az első után is sokáig éreztem, hogy minden rendben és mégis volt második padlóra kerülésem - szeretném tudni, hogy hogyan érhetek el pozitív fejlődést pszichológussal, ha esetleg a jövőben újra arra kerülne a sor, hogy többé ne legyenek mély pontjaim; tehát hogy a kudarcokat és a mélyebb sérelmeket is megtanuljam normálisan kezelni. :)



2018. okt. 15. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen pszichológusokat kerestél fel? Milyen végzettségük volt, milyen módszerekben voltak járatosak, mire specializálódtak? Azért kérdezem, mert könnyen lehet, hogy nem is voltak kompetensek a te problémáidban.
2018. okt. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az egyik klinikai szakpszichológus volt, border-line személyiség zavarral is foglalkozott, azzal kerestem fel.


A másik sima pszichológus az egyetemen, hogy ő mire specializálódott azt nem tudom.


A gond velem volt, elvégre két pszichológus közül valamelyik csak tudott volna nekem segíteni, de valami miatt én miattam bukott az egész.

2018. okt. 15. 16:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogyhogy bukott az egész? Hiszen jobban lettél! Épp ez a lényeg.
2018. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem a terápia hatására jöttem rendbe; a jobban létem folyamatában ők is hangoztatták, hogy nem jutunk előbbre, amikor meg jobban lettem akkor mondták, hogy nem vagyok rendben.
2018. okt. 15. 17:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem adok bele mindent és miattam bukik csak arra kéne rájönnöm, hogyan alakíthatnám úgy l, hogy ne rontsam el és sikeresek legyenek a foglalkozások..
2018. okt. 15. 17:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezért is érdekelne mások sikeretelensége illetve sikere, mert külső szemlélőként meglátom, miben javíthatnék
2018. okt. 15. 17:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha a terápiára hatására jöttem volna rendbe megtanultam volna kezelni a kudarcokat, csalódottságot és pl nem lett volna a depresszió a szerelmi bánat után
2018. okt. 15. 17:47
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

"a jobban létem folyamatában ők is hangoztatták, hogy nem jutunk előbbre, amikor meg jobban lettem akkor mondták, hogy nem vagyok rendben"


Ha olyan pszichológusok voltak, akiknek fizettél azért, hogy foglalkozzanak veled, akkor lehet, hogy azért mondták ezt, hogy járjál hozzájuk továbbra is, és fizess...

Az, hogy később is jött egy mélypont, nem jelenti azt, hogy nem használt a terápia. És főleg nem jelenti azt, hogy "miattad" nem használt. Ezt egyáltalán honnan veszed?

De inkább ne is rugózzál ezen, hanem örülj, hogy most jól vagy és kész. Majd ha lesz valami gond, akkor esetleg megint pszichológushoz fordulsz, de tényleg nincs más dolgod, mint a múlt legrosszabb időszakain filózni naphosszat?

2018. okt. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! És igazad van. Jobban tenném, ha örülnék, hogy gondtalan vagyok a jelenben. Másnak például valós gondjai vannak, mint éhi ség, betegség, stb. Inkább annak kéne örülnöm, hogy szerencsés vagyok és nem azon kattognom
2018. okt. 15. 19:26
 10/11 A kérdező kommentje:

hogy mi lesz ha megint jön egy mély pont.


Ment a zöld kéz <3

2018. okt. 15. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!