Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Titeket is folyton megkerdojel...

Titeket is folyton megkerdojeleznek a pszichologusok?

Figyelt kérdés
Egyszeru pelda: azt mondtam, h nagyon rossz a memoriam, mire jott a "senki se emlekezne erre". es ezt sok mindennel eljatszak, illetve tobb pszichologus is csinalta mar nekem. eleg fusztralo, mert barmit mondok azt nem hiszik el, en meg nem gyozkodni jarok hozzajukn
2018. okt. 7. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Olyan pszichológushoz menj, aki kiképzett terapeuta.
2018. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szoval akkor tenyleg csak engem kerdojeleznek meg
2018. okt. 7. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Velem is állandóan ezt csinálják. Faxom kiban velük olyankor.
2018. okt. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ennyi, tokert nem lehet megbizni bennunk :'D
2018. okt. 8. 05:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek mondanám, h a "kiképzett terapeuták" is pont ugyanezt csinálják :'D Feltételezem, ez a dolguk, de tényleg idegesítő.
2018. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem érnek semmit a pszichológusok.

Hogy rossz-e a memóriád, arról közvetve is meggyőződhetnek. Például a stressz is rosszat tesz a memóriának. Ha stresszes vagy és erről beszélsz nekik vagy ezt jobb pszichológus eleve látja rajtad, akkor abból elhihetik, ha a memóriáddal gondok lehetnek.

Egyébként is eléggé szelektív az ember memóriája. Én pl. sok felesleges dolgot megjegyzek, míg ami fontosabb lenne, könnyebben elfelejtem. Ez sokaknál van így. Persze a pszichológusok ezt sem tudják, én már semmin sem lepődöm meg.

Ha pedig azt mondod nekik, rossz a memóriád, egyből visszakérdezhetnének, hogy mikor, milyen példát tudnál rá mondani. Ha rögtön az mélyére ásnának annak, amit mondasz és alaposabban megvizsgálnák, ők is jobban megértenék az embert, de hát nem értenek hozzá sajnos.


Ha győzködnek, hogy nem is rossz a memóriád, akkor is nem ilyen felszínesen kéne tenniük. Ha kétségbe vagy esve a memóriád miatt, akkor jó lehet a megerősítés, de esetedben nyilván nem erről van szó, ezt ugye a pszichológus megint lusta volt normálisan kideríteni.


Amúgy mondd meg a pszichológusnak így, ahogy leírtad: "nézze, én nem ezért járok ide, nem ezért fizetek alkalmanként 8000Ft-ot, hogy győzködnöm kelljen. Tudnánk esetleg változtatni ezen? Mert engem ez eléggé frusztrál. És nem frusztrált akarok lenni a terápiától, hanem a problémáim megoldásaihoz szeretnék közelebb jutni."

2018. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez egy bevett technika. Pont ezzel jutsz közelebb a megoldáshoz, vagyis a változáshoz. A megkérdőjelezés nem azt jelenti, hogy meghazudtol, hanem hogy megfontolást, esetleg nézőpontváltást vár el. Hogy belegondolj, hogy valóban úgy van-e, ahogy szó szerint mondod, vagy csak általánosítasz. Pl azt mondod, hogy a párom folyton elkésik, erre visszakérdez, hogy mikor késett el? És az átgondoláskor kiderül, hogy ja, tulajdonképpen csak kétszer késett el az utóbbi hónapban, de én ezt személyes sértésnek vélem, és ezért felnagyítom.

Ha magadat szidod, és azt kérdőjelezi meg, ezzel az alacsony önértékelésedet kívánja helyrerakni, hogy lásd, hogy nem vagy gyengébb, mint más, pl nem rosszabb a memóriád, csak neked van egy ilyen negatív beállítódásod. Nem lenne értelme terápiára járni, ha mindenre csak egyetértően bólogatna, akkor nem lenne változás. Pedig a terápiának az a célja, hogy te megváltozz, és ezáltal a körülményeid is megváltoznak.

2019. szept. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7. Csakhogy ehheznem kell pszichológus, és nem ér meg óránként 8000Ft-ot, mert ezt bárki meg tudja csinálni, még saját magának az ember is, hogy a saját állításait megvizsgálja. Könnyen megtanulható. Ha ezzel jutna közelebb a megoldáshoz, már csupa kiegyensúlyozott ember lenne.

A megoldáshoz valami olyan kéne, hogy közelebb vigyen 8000Ft-ért óránként, amit az ember saját magának nem tud megcsinálni.

A válaszolók állítása szerint a pszichológusok nagyon sok esetben ráadásul rosszul is használják ezt a technikát. Amit az utolsó válaszoló ír, hogy logikusan belekérdez, hoyg hogy is volt ez, az más, a többi válaszoló nem ezt írja, hanem hogy frusztráló az egész.

2019. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem mindenki tudja magának megcsinálni, vagy nem is akarja, különben tényleg nem lenne szükség pszichológusokra. Van, aki meg tudja, az mind nem jár, de nem mindenki hajlandó magától megkérdőjelezni a saját gyakorlatát, és akkor nagyon jó, ha van egy olyan külső személy, aki van annyira szimpatikus, hogy megbízz benne, és az ő kedvéért, mondjuk az ő elismerése elnyerésének kedvéért hajlandó vagy egy kísérlet erejéig kimozdulni a komfortzónádból. Saját magát kirugdosni onnan, abszolút belső motivációval nagyon kevesek tudják.
2019. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!