Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy visszanyerj...

Mit tehetnék, hogy visszanyerjem a régi énem és tudjak tanulni?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz, igyekszem rövid lenni és előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Már felnőtt ember vagyok, egyetemista. Nem olyan rég egy nagyon nagy stresszhatás ért engem. Egyetemet kellett váltanom, egy másik szakra, de hasonló és jobb is kicsit annál, amit korábban tanultam. Többet ér, hogy jobban kifejezzem magam. Az ok, amiért váltanom kellett, hogy gyakorlati időszak előtt kikezdtek (ezzel nem csak én voltam egyedül, s, más ilyen egyetemeken és főiskolákon is van ez). Utólag meg tudtam, hogy arra ment ki a játék, hogy maradjak és, ha lejár a félévek, akkor...Szóval nem fogok egy szakvégzettségért, akármilyen fokú is legyen hosszú évekig tanulni.

Átmentem nagy problémák és stresszek közepette, erre utólag tudtam meg, hogy nem csak egy oka volt annak, hogy kikezdtek, hanem a drága anyám, aki mindig gyűlölt engem és rosszat akart nekem, hátulról panaszkodott a tanároknak rólam, de olyanokat, hogy amikor meg tudtam, le kellett ülnöm. Egyszer valami nagyon rossz dolgot tehetett, mert csak úgy kitálalt nekem mindent, de úgy, hogy ő volt az ártatlan. Egyébként akkor telt be vele a poharam. Mindig fájdalmat okozott nekem, félre akart vezetni és most már sok, ami sok. Próbáltam kapcsolatot szakítani vele, de mama miatt nem tudok. Elköltözni nincs módom. Egyébként meg abban leli örömét, ha mindig mindenben szálkát lát és engem hibáztat. Hogy lehűlt egy kicsit minden, sok lett a kiadás, most én vagyok a hibás, amiért otthagytam a lehetetlen iskolát. De ez is csak arra megy ki neki, hogy ne kelljen pénzileg támogatni. Ráadásul még sírt azért, hogy engem átvettek másik egyetemre, s azt mondta, hogy valójában sajnál engem, s, hogy nem tudott segíteni. Szóval egy elmebeteg, vagyis én így titulálom őt.

Most munka után nézek, ahol lakom, nincs nagy lehetőség, ráadásul az emberek nem a kedvességről híresek. Ahova messze tudnék menni, oda már nem tudok, mert az anyám telebeszélte az egyetlen személy, a keresztapám fejét rólam, s oda nem mehetek. Természetesen ebből nagy veszekedés volt, mama mellém állt.

Úgyhogy most lenne egy munka nekem, de még az is nagyon kacifántos, bár már úgy néz ki, hogy jóra alakulna, de idáig nincs jó tapasztalatom és nem is tudok optimista lenni.

Nem tudok tanulni, belevetettem magam a divat dolgaiba, ami megnyugtat. De az eredeti személyiségem, az egyszerű, olvasni, tanulni szerető ember. Leülök és nem tudok tanulni. Teljesen elgyengültnek érzem magam és kilátástalannak mindennel kapcsolatban. Gondolkoztam azon, hogy zárdába vonulok, de nem tudom mit tegyek. Fáj, hogy ott kellett hagynom az iskolát, minden, ami történt velem. Nem tudok rajta túllépni, az anyám is itt van rajtam, mint púp a hátamon és nem tudom... Egyre rosszabb minden körülöttem. Mit tehetnék?

Köszönöm még egyszer.



2018. okt. 21. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Levelezőn tanulsz akkor jelenleg? Vagy hogy fogsz munkábaállni egyetem mellett? Vagy teljesen abbahagytad? Vagy passzívon vagy? Ez kicsit zavaros volt.

Én a helyedben, ha nappalis vagyok, nem kell lakcímet válts, elmentem volna egy jó messzi egyetemre (már ha van olyan szak) koliba. És mellette lehet úgy dolgozni, hogy azt a minimális költséget fedezd. Bár nem tudom, hogy költségtérítéses vagy e... Nehéz a helyzet, de lehet érdemesebb lenne egy levelezőt csinálod, vagy tényleg passziváltatni, amíg össze nem gyűjtesz annyi pénzt... Vagy igazából nem is ezzel kapcsolatban kéne tanácsot adni, de nem nagyon fejtetted ki, hogy ott mi a gond.

Ami a tanuláshoz való hozzáállásod illeti, nem negatív szempontból, neked nincs motivációd. Mármint olyan, ami hajt is előre, szerintem az ambíciókat is kiölték belőled, és kicsit megkeseredtél. Ezen konkrétan egy új hobby, vagy valami olyan segítene, ami kimozdít komolyan a komfortzónádból, de nem jár olyan stresszel, mint az iskolaváltásod. Érdemes lenne találni valakit, akivel ezeket a dolgokat ki tudod beszélni, mert hosszú távon erre bizony sokminden rámehet. Barátok, pszichológus, akárki, akivel meg tudod osztani, mi a baj. :)

2018. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állj a saját lábadra, költözz el koleszba, vagy bérelj másokkal együtt valami lakást, hogy nyugodt körülmények között élhess, onnan járhass dolgozni meg tanulni, akkor fogod tudni, hogy mi értelme van a tanulásnak, így aztán jobban is fog menni. Ha máshogy nem lehet, akkor diákhitelből, de költözz el, mert muszáj elkezdened felelősséget vállalni a saját sorsodért, nem foghatsz mindig minden kudarcot az anyádra.
2018. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mit jelent az hogy 'kikezdtek'? meg amúgy ezt az egész részt nem értem:

"Az ok, amiért váltanom kellett, hogy gyakorlati időszak előtt kikezdtek (ezzel nem csak én voltam egyedül, s, más ilyen egyetemeken és főiskolákon is van ez). Utólag meg tudtam, hogy arra ment ki a játék, hogy maradjak és, ha lejár a félévek, akkor...Szóval nem fogok egy szakvégzettségért, akármilyen fokú is legyen hosszú évekig tanulni."

2018. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A belső motivációt illetően el fogok gondolkozni. Igen, ez való igaz. Megpróbálok erőt venni magamon.

Ami ezt a típusú egyetemet illeti, mind nappali, mind levelezőn az járja (amit én nem tudtam korábban), hogy minden évfolyam utolsója felé, kifognak 2 embert, vagy egyet és meghátráltatják a tárgyakból és ha lehet, megalázzák órán (semmi nem jó, amit csinál!). Holott én jó tanuló voltam és tényleg úgy mentem oda, hogy örültem neki teljes szívemből. Na, ez most arra megy ki, hogy maradjon és fizessen. Van olyan, aki majdnem tíz éve járja, mert egyszerűen nem engedik át, maradt ugyan, de már teljesen ki van készülve. Na... tudja, ki maradna ott?

Én eljöttem. Máshova, nem nappalira.

Nem fognék rá mindent az anyámra, ha nem kísérne utamon, amit csinál és nem kötekedne. Kollégiumban már gondolkoztam, de egyelőre az sikerüljön, amit próbálok most, hogy valahogy tudjam minden nagy ,,teher vagyok a másikon" dolog nélkül rendezni magam.


Köszönöm a segítséget.

2018. okt. 21. 20:01
 5/7 A kérdező kommentje:

1:


Említetted itt az új hobby-t és ilyesmiket, hogy segítene. Én olvasni, írni szerettem, szerettem a filozófiát, verseket írni. Most azt mondom, ha leülök, nem tudnék írni. Egyszerűen belül gyötört és feszült vagyok és semmi kedvem.

Mit ajánlanál te? Nekem az lenne a lényeg, hogy újra az a szorgalmas önmagam legyek. A te meglátásod szerint, mi segítene nekem? Egyébként köszönöm, hogy rámutattál a probléma okára. Akárhogy kerestem magamban, csak arra jutottam, hogy valahogy ott, ahol vagyok, képtelen vagyok tanulni. Pedig ugyanazt tanulom. Egy kis változás, de semmi több. Ami még bánt, hogy leülök tanulok és utána alig tudom visszamondani, amit megtanultam. Persze majdnem két év folyamatos stressz mellett nem csodálom, de akkor is... Ez nem én vagyok!

2018. okt. 21. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem zenélj. Az terápiásan is jó, mert a lelkedre is hat, meg egész másfajta tevékenység, mint egy könyv fölött ülni és tanulni, ezért is jó lehet. Ha sose tanultál zenét, az se akadály. Szerezz egy használt gitárt, furulyát, szintetizátort, vagy ilyesmi, meg valami kezdőknek írt könyvet, és hajrá.
2018. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A zenéhez nem értek, de szeretek zenét hallgatni. :)

Rosszabbodtak a dolgok körülöttem az anyámat illetően. Állandóan csak sértegetni és bántani tud, most már mamám is megelégelte. Már sikerült most valami, de még idő kell, hogy helyrerázódjunk.

Megpróbálok kitartani, de már belefáradtam.

2018. okt. 31. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!