Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanaxtól jöttek ezek a mellékh...

Xanaxtól jöttek ezek a mellékhatások? Ha igen elmullik?

Figyelt kérdés

Üdv. 22 éves férfi vagyok kb 6 hónapja a legkissebb adag xanaxot irtak fel reggel és esti szedésre mivel a tüneteimre nem találtak magyarázatot és az idegességre fogták, kb 2 hónap után eggyik este vettem észre, hogy elfogyott és nem vettem be, másnapra azt iszonyatos tompaságra keltem fülzúgásom lett és érzékeny lettem a fényre (nagyon zavar és elvakít a kis napsütés is), este rossz a látásom, az autók fénye is rettent elvakít ezzel nehezítve a vezetést. Mikor ezek jelentkeztek rájöttem, hogy nem szedem tovább ezt a sz@rt és lassan elhagytam, inmár 3 hónapja. Azóta 2 hetente néha 1 et bevettem de már nem hiányzik. A gond az, hogy nem multak el a "mellékhatások" vagy minek nevezhetném, valami maradandó károsodás történhetett? Azóta is érzékeny vagyok a fényre, rosszul látok este, zúg cseng a fejem/fülem, a memóriám olyan, hogy alig tudom felidézni mit tettem 3 napja, kb minden elfelejtek 5 perc alatt így nagyon megneheziti a mindennapjaim, mindent lassan csinálok, felfogásom romlott, a megfogalmazásom beszéd közben nagyon gyatra, sokminden kitörlődött az emlékeim közül amikre régebben emlékeztem részletese (nagyobb események) mostanra csak pár dolog. Azthittem ezek elmulnak az abbahagyást követően, de nem úgy lett. Olvastam, hogy okozhat a hosszú távú szedés ilyen problémákat nagy dózisban, ami nem eggyezik az én esetemmel ami 2-2,5 hónap volt.

Járt valaki hasonló cipőben? Vagy tudja, hogy ezek egyszer elmulnak vagy mit lehetne tenni esetleg? 22 évesen ennyi szarral kb szétbaszta az életem.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2018. okt. 22. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem voltak hasonló tüneteim mikor 3 hét után letettem. Néhány napig, talán egy hétig tartott aztán elmúlt. Párom majd egy évig szedte és mégsem volt tünete amikor elhagyta. Szerintem ez egyénenként változik, ki, hogy reagál rá, biztos érzékenyebb vagy. De szerintem előbb-utóbb el fog múlni, nem szedtél nagy dózist. Amúgy mik voltak a tüneteid? Mert nekem nem sokkal rá derült ki, hogy pajzsmirigy túlműködésem volt, csak félrediagnosztizáltak és nekem is a stresszre fogták. 26/N
2018. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Indok nélküli feszültség, nem tudtam aludni este attól függetlenül, hogy mindíg jó alvó vagyok, kézremegés csak úgy elkapott, egész napos magas pulzus, ízzadás, nyengeség. amit diagnosztizáltak akkor: Candida, illetve magasabb inzulinszint, mostanra pm alulműködésem van a doki szerint meg ir gyanu.
2018. okt. 22. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóról szóra ugyanez volt nálam is.
2018. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetett mini agyverzes, en kivizsgalnam a helyedben. A tipikus elvonasi tunetek akar evekig is maradhatnak. Mert a tobbi abnak tunik a leirasbol
2018. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt MR Vizsgálat még a tünetek jelentkezésekor, nem lattak különösebb dolgot. En nem vagyok orvos nekik kell tudni, lehet tulsagosan ketelkedem de volt egy megjegyzes hogy balrol kis fejlodesi rendellenesseg.. az ilyet nem kellene megvizsgalni vagy valami?! :S
2018. okt. 23. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!