Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? (5 hónapja...

Mi lehet a bajom? (5 hónapja szültem. )

Figyelt kérdés

Mostanában olyan "rohamok" jönnek rám, hogy még én is kiakadok magamon később.

Egyetlen szótól vagy rosszul fogalmazott mondattól felrobbanok, teljes hangomból ordítok, remegek, sírok, és 20 perc múlva mintha mi sem történt volna minden happy. Elég gyakran előfordul ez velem, 5 hónapja ezt érzem de leginkább 2 hónapja jött jobban elő.De már terhességem alatt is folyamatosan szavakkal bántott a családom, állandóan sírtam és könyörögtem hogy hagyjanak békén mert nem akarok stresszes lenni, hiszen árt a babának, inkább elvonultam tőlük, zenét hallgattam stb. De az elmúlt 10 évem is szörnyű volt... Most állandóan rosszul vagyok, hányingerem van, fáj a fejem, és a hasam. Egyik éjjel arra keltem fel hogy majdnem megfulladtam, kapkodtam a levegőt. Semmihez nincs erőm, csak feküdnék egész nap, konkrétan félek egyedül kimenni a boltba, félek egyedül itthon maradni. Csak aludnék folyamatosan. A családomnak hiába mondtam el ezeket, csak azt kapom hogy "jajj maradj már nincs neked semmi bajod" stb...

A legrosszabb az egészben, hogy mikor ez rámtör, a fejemben tudom hogy túlzás amit csinálok és nem jó ez így de képtelen vagyok visszafogni magam. Úgyérzem megőrülök. Mostanában már zsibbadást is érzek vagy a karomban vagy a lábamban, ami sokáig tart. Most éppen ráz a hideg. Van hogy ébresztő óra meg egyéb hangokat hallok. Nehezen alszok el, reggel meg alig tudok felkelni. Amikor valaki nyugtatgatni próbál vagy nem hisz nekem, csak még idegesebb vagyok tőle.

Ha a kislányommal vagyok, csak akkor nem jön rám ilyesmi,vele boldog vagyok, viszont mivel a párom elhagyott minket kénytelen vagyok a családomra számítani, így nem tudok elvonulni tőlük. Ha itt van még valaki akkor egy pillanat alatt felhúzom magam pl ha kritizálnak hogy milyen anya vagyok, pedig mindent jól csinálok és mindene megvan a kislányomnak,egyedül nevelem, gyönyörű, boldog, egészséges baba,szépen fejlődik, a védőnő és a gyerekorvos is mindig dicsér minket.

Ő az életem, az egyetlen boldogságom.


2018. nov. 6. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Orvos látott már? Dilidoki? Minden szemétkedés nélkül, de a nyers stílusommal, szerintem keress fel először pszichológust, aztán pszichiátert is lehet. De nem értem minek szültél, ha nem igazán voltál olyan állapotban már 10 éve, ami normálisnak mondható.
2018. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez szülés utáni depresszió lesz nálad is. Nekem is hasonló tüneteket okozott.

Egyedül nem fogsz tudni megküzdeni vele, akár évekig húzódhat. Keress pszichológust, ingyenes a szakrendelésen.

Szoptatsz még? Ha igen, akkor levendula tea, citromfü tea, és alkohol mentes! sör segít enyhíteni a feszültséget. Ha már nem szoptatsz, akkor drogériában lehet venni hangulat javító teát, a vesperas tea pedig segít elaludni, esetleg a valeriana relax. Lehet, hogy csak hetek múlva kapsz időpontot pszichológushoz, addig is enyhítik a tüneteket.

2018. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichiater + pszichologus, ez nem kerdes! Ha magad miatt nem, akkor a gyerek miatt, mert artasz ezzel neki, rossz viselkedesi mintakat fog megtanulni. Mielobbi gyogyulast es kivanom h csak atmeneti legyen ez a helyzet!!
2018. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!