Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ignoráljam a tényt...

Hogyan ignoráljam a tényt hogy értéktelen vagyok?

Figyelt kérdés
(Nem akarok biztos jobb lesz,meg jaj biztos nem vagy az válaszokat olvasni amit csak azért irnak hogy jobban érezzem magam.)Mostanában elkezdtem érezni hogy mennyire is értéktelen vagyok,folyamatosan azokba a gondlataimba futok bele hogy mennyire nem fog semmi sikerülni az életembe,nem lesznek barátaim és hasonlók.Annyira el akarom már kergetni ezeket a gondolataimat de folyamatosan előjönnek.A mostani közösségbe amibe benne vagyok folyamatosan ezt érzem mert 1-2 emberen kivül nem nagyon akar senki beszélni velem.

2018. nov. 12. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Lelket kell valakinek beléd önteni. Ezt pedig csakis egy pszichológus teszi meg. Önbizalomhiányod van, de mi ezen nem fogunk segíteni.
2018. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

NEM VAGY ÉRTÉKETELEN!!!-Kezdjük ezzel!



Sschajnoss én is úgy éltem évtizedeken át, hogy mindig aszerint éreztem magamat valakinek, valaminek, hogy milyen visszacsatolásokat kapok a külső környezetemtől.


Pl ha valaki szeret, szeretettel, szerelemmel viseltet irántam, akkor szerethetőnek érzem magam, amennyiben valaki gyűlölködik, elhagy, gúnyt űz az érzéseimből, stb stb stb, akkor pedig azt érzem, hogy "biztos azért kaptam" mert ezt érdemlem.

Egy rosszul fizető munka: "ennyit érek", egy fanyalgó, lekezelő lány: "lúzer vagyok" stb stb stb.


A szellemi autonómia és az önszeretet pedig annyit tesz, hogy tudatosítom magamban, hogy én vagyok, aki vagyok, teljesen függetlenül attól, hogy más mit gondol rólam, mit kommunikál felém, éppen milyenek az anyagi körülményeim stb.


Szeretem magamat, illetve azt, ami/aki a fülemmel hall, a szememmel lát, az érzéseimmel érez stb. Tisztelem, képviselem ezt a lényt, tehát megvédem a külső támadásoktól, nem hagyom megalázni stb.

Tudatosítom magamban azt is, hogy a másik ember szitkai, szemétkedései, leszarásai, nem rólam, hanem őróla szólnak. És tartom magamat is pontosan ugyanolyan egyenrangú tagnak az Univerzumban, mint bárki mást (nem föléhelyezem magam, csak egyenrang) így ha számomra méltatlan a helyzet, elsétálok. Nem állok bele felesleges energiarabló konfliktusokba, de nem is hunyászkodom meg. Egyenesen és tisztán kommunikálok, amennyiben az szolálja az érdekemet, hogy konfrontálódjak, akkor belemegyek, de értelmetlen dolgokba nem tolok energiát. Stb stb.


Lényeg: az öntudatom és az önbecsülésem belülről fakad, nem függ semmi és senki külső tényezőtől, személytől stb.


Ez persze nem érzéketlen szociopátia. Ha szeret valaki, eshet jól, adhat egy pluszt, de nemléte nem okozhat hiányérzetet.


Tehát törekedj a tiszta tudatra, önszeretetre, szellemi autonómiára.

2018. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
17%
Sehogy. Ha értéktelennek hiszed/érzed magad, azzal nem lehet egészségesen együtt élni. Ebben az irányban nem lesz megoldás a bajodra.
2018. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!