Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem a baj?

Mi lehet velem a baj?

Figyelt kérdés

Elég homályos az esetem és kicsit kétségbe vagyok esve.

Szóval, a problémám az, hogy egyszerűen úgy érzem, elfelejtettem olvasni.

Na azért ez túlzás, de ha elkezdek olvasni egyszerűen összezavarodom és nagyon ideges leszek, így utána meg pláne nem megy.Először csak a bonyolultabb szavakat nehezebb kiolvasnom, aztán meg már nem tudok összpontosítani a betűkre, és egyre rosszabb. Kicsit olyan, mint amikor elkezdem figyelni, hogyan lélegzem , és utána már figyelnem kell arra, hogy lélegzem és bepánikolok, hogy nehogy elfelejtsek lélegezni. Az olvasással ugyanez. Mintha elfelejteném, hogyan is kell csinálni.

Az is furcsa, ha nem gondolok erre a problémára, pl nagyon fáradtan, teljesen simán megy, csak ilyen már alig van, mert folyamatosan ott van bennem, hogy na most menni fog?

Nézzétek, tudom nagyon nagy hülyeségnek hangzik ez az egész de már megőrjít. Egyszerűen nem tudok tanulni sem emiatt, pedig világéletemben nagyon jól ment a tanulás és ez egyszerűen tébolyító, főleg 12-esként, az utolsó évembe, mikor 2 tantárgyból fogok év végén emeltezni.

Ahogy egyre jobban benne vagyok a napban egyre rosszabb.

Egyszerűen foggalmam sincs mit kéne tennem, mert ha ránézek egy könyvre már elfog a félelem.

Az is felmerült bennem, hogy valami szervi bajom van, teszem azt pl. agydaganat. De foggalmam sincs. Félek, mert nagyon teljesítenem kellene idén, de mentálisan és kipihentség állapotát tekintve is messze a legrosszabb a mostani énem.

Már egyéblént évek óta fáradtnak érzem magam, rendszeresen éjfél körül megyek aludni, 6:30-kor kelek, nem tudom ennek köze van e ehhez.

Emiatt egyébként a nyár elején csináltattam vérvizsgálatot, mindent rendben találtak.



2018. nov. 13. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak fáradt vagy és rágörcsölsz erre a dologra.
2018. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Csak egy, lassan két hónapja ez van és egyre rosszabb, nem tudom hogyan léphetnék ki ebből.
2018. nov. 13. 19:30
 3/6 A kérdező kommentje:
az meg a másik, hogy gondolkoztam hogy orvoshoz megyek, na de hogy hova, meg hogy mit mondanék... nem tudom komolyan vennének-e
2018. nov. 13. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb 3 hete volt egy olyan, hogy összefolyt minden, alig láttam valamit. Elmúlt 1 perc alatt. Voltam orvosnál, szemésznél is, azt mondták, vérnyomás-ingadozásom lehetett. Na de én elkezdtem guglizni, aztán az kidobta, hogy stroke, TIA. Utánanéztem a tüneteknek, ott volt olyan, hogy írási, olvasási nehézség. Ahogy ezt elolvastam, kezdtem figyelni, hogy mintha nem tudnék olvasni(magyar szakos vagyok, tehát elképzelhetetlen), aztán nagyon ráparáztam, egyre csak azt figyeltem, hogy hol rontok, siettem, néha egyszerre akartam elolvasni hosszabb sorokat is. Tiszta ideg lettem. Aztán azt mondtam magamnak: ne légy már hülye!!! Aztán láss csodát, amióta nem figyelek erre, s nem görcsölök, újra tudok olvasni :) ne stresszelj szerintem, s nem lesz gond.
2018. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azta ez most kicsit megnyugtatott :D Főleg, hogy az anyum is magyar tanár, kicsit olyan mintha ő mondta volna.
2018. nov. 13. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaja, sztem ne figyelj ennyire görcsösen oda,s el fog múlni. Ha szervi bajod lenne, millió meg egy tünet lenne még,ami erre utal. Viszont mivel pszichoszomatikus lények vagyunk, nem is gondolnánk,mennyi mindent befolyásol a pszichés állapotunk. Próbálj meg ellazulni :)
2018. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!