Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet túllépni a rágalmaz...

Hogy lehet túllépni a rágalmazáson?

Figyelt kérdés

Az anyósom éveken keresztül alázott másoknak és valótlanokat állítva lejáratott.

Erre úgy jöttem rá, hogy egy vétlen folytán, szóba került a fodrászomnál, hogy ki a Férjem stb. Aztán megdöbbenve mondta, hogy te lennél a "hírhedt" felesége?

Hirtelen köpni nyelni se tudtam. Ő a Férjem volt osztálytársának a barátnője.

Ezután mesélt egy-két dolgot, amit akkor hallott amikor a szülők találkoztak és az anyósom szó szerint porig alázott nekik. Azóta néhány normálisabb rokonnal is beszélt a Férjem és ők is csupa rosszat hallottak.

Nem volt titok, hogy nem leszünk lelki társak az anyósommal, de ez sokkolt.

Azóta hazudozás, vitatkozás, veszekedés, majd úgy döntött a Férjem, hogy ebből elég volt és megszakította kapcsolatait a szüleivel.

Azóta viszont hihetetlenül bizalmatlan lettem az emberekkel és amikor valakivel találkozom egyből eszembe jut, hogy ko tudja ő miket hallhatott.

Tudom, hogy erre kicsi az esély, de mennyi volt arra, ami történt?

Valami ötlet mit kattintsak át az agyamban?



2018. nov. 14. 12:13
 1/2 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem vagy egyedül ezzel a "jelenséggel".


1. Férjed nagyon jól tette, h. jelenleg megszakította a kapcsolatot szüleivel. Ugyanis neki már Te vagy a család, nem a szülei.

2. Amit mások mondanak, mesélnek, terjesztenek... az egy dolog. Mindenki azt mond, amit akar. Pláne aki meg "messziről jött". Egyik füleden be, másikon ki...

3. Az embert a tettei alapján ítélik meg, nem az alapján, amit róla terjesztenek...


Kérdezted, hogyan lehet túllépni ezen... Csak egyféleképpen lehet: Ne is törődj vele. Csak így tudsz túllépni. Szó szerint, mint amikor egy leküzdhetetlennek látszó gödröt vélsz magad előtt tornyosulni.

Vagy átlépsz rajta, vagy kikerülöd. S akkor máris leküzdötted, mögéd került, s te mész tovább. Aztán már a nyomát sem látod...

Tudom, könnyű ezt így leírni, annál nehezebb megvalósítani. De csak addig nehéz, amíg telve vagy gyötrő gondolatokkal, emlékekkel, neheztelésekkel... - hogy de miért kellett ezt nekem, s pont nekem megélni?

Mit vétettem én neki?

Elárulom: Semmit.

De Ő ezt nem tudja, mert képtelen felfogni. Amit az ember nem képes felfogni, azt megérteni sem tudja. És így aztán ellene sem tud tenni semmit. Mert még ott tart, hogy a gyermeke, a fia az Ő érdeme. Hiszen Ő szülte, Ő nevelte, Ő ápolta, Ő etette, Ő taníttatta, stb...

Na ezt most képzeld a saját szájából: - ÉN szültem, ÉN neveltem, ÉN ápoltam, ÉN ... ÉN...ÉN... ÉRDEMEM! Az ego munkálkodik benne, mondhatni a saját egoizmusa.

Szóval... - minden az ÉN érdemem, s ragaszkodom a "termésemhez" - ez a jelmondata.

S mivel a fiát tulajdonának érzi, így birtokolni is szeretné... mind a mai napig. Sőt még tovább is. Ezért nem képes elengedni, s másra bízni a kicsi fia további "ápolását". Egyszóval benned most egy olyan személyt lát, aki el akarja bitorolni azt a "férfi csodát", akinek csupa jó és szép tulajdonságai mind-mind NEKI KÖSZÖNHETŐ. Te meg csak egyszerűen odaállítasz elé és magadnak sajátítod ki ezen csodás erényeket, amit a férjed nyújthat... de most már számodra, s nem pedig anyucinak.

Sok anyának ez a problémája... olyannyira büszke a fiára... - az, amit elért a fiam... az mind-mind az ÉN érdemem, nekem köszönhető! - ugye?

Mintha legalábbis a gyermeken, az ifjún, a férjen semmi nem múlott volna... soha, csakis az anyucin.

Ez maga az "anyós féltékenység" lényege. És ilyenkor tök mindegy, h. ki a párja, hogy Te, vagy valaki más... az nála irreleváns.


Tehát a következőt javaslom, mit kattintsál át az agyadban:

NEM Rólad szól ez a történet. Nem személyes jellegű. Bárki lenne a felesége, akkor is ez lenne.

Ezért se vegyed komolyan és bántónak, vagy sértőnek a viselkedését.

Ha... egyfajta lelki betegségnek tekinted, mert hogy az is... akkor túl tudod tenni magadat rajta. És előbb-utóbb már csak sajnálkozva tekintesz rá, vagy az emlékére... Sajnos, ez van. Te nem tehetsz róla. Férjed sem tehet. Csakis Ő maga tehet róla, hogy nem képes elereszteni a fiát. Így tehát ez maradjon az Ő problémája.

Akikkel meg Te majdan találkozol... ne is törődj vele, ki mit gondol rólad. Mindenki azt gondol, amit akar. Ha valakit komolyan érdekel, hogy amit hallott felőled, az mennyiben állja meg a helyét... nos az úgyis azt fogja nézni, hogy Te magad mit és hogyan cselekszel, miként élsz férjeddel, s nem törődik azzal, hogy mit hallott... Aki pedig megelégszik az anyóstól hallottakkal, az meg úgyis kerülni fog téged. De az neked jó... az leginkább csak előnyödre válik. Ez a tapasztalatom.


Az ERŐ legyen Veled!

2018. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igyekszem magam mögött hagyni.
2018. nov. 19. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!