Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apám egyszer ilyet mondott,...

Apám egyszer ilyet mondott, hogy "Kívül csúnya vagy, de belül jó", hogyan lehetne ezen túllépni és megbocsájtani?

Figyelt kérdés

És akkor elmondott egy sztorit, hogy egy csúnya csávó, hogyan érte el, hogy tiszteljék..(mindezt poénosan)


15 éves lehettem, önbizalmam semmi nem volt, akne, fogszabályzó előtti időszakban álltam, napi gyakorisággal voltak öngyilkossági gondolataim


9 évvel később már nyilván túlléptem ezen, de mégis néha előjön, és a felé vetett bizalmam az nyilván nem 100%-os


Az akne hegeken kívül átlagosan jóképűnek tartom magam egyébként


24f


2018. júl. 7. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Ha férfiként ilyeneken rágódsz, akkor veled van a baj, nem a faterral.
2018. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
hát nem a felszín a lényeg, hanem a tartalom, vagy ahogy József Attila mondja: "fecseg a felszín, hallgat a mély" A története meg jó tanmese. Nem értelek. Mi a baj? Ha majd egy szép, de romlott lelkű, gonosz, álnok nő csapdájába lépsz, akkor talán megérted, mit akart apád.
2018. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szépet mondott apukád, a belül jó, az a legjobb.
2018. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Apád a maga módján fogalmazta meg azt a bölcsességet hogy csak a belső számít.

Talán ő így akarta kifejezni a szeretetét.

Ez róla szól nem rólad.Ezt a bizalom dolgot nem értem,nekem is voltak ilyen pillanataim apámmal,de rájöttem hogy én túlreagáltam a dolgot és amikor megértettem őt,ő is megértőbben állt hozzám

2018. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha apukád a szemedbe néz és azt mondja "gyönörű vagy fiam" az jobb lett volna?
2018. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem, tényleg nem
2018. júl. 10. 23:34
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, hogy szarkazmus vagy nem, de nekem biztos kínos lett volna. A legszebb, amit fateromtól hallottam az az volt, hogy "alakulsz, mint púpos gyerök a prés alatt".
2018. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát azért egy apa nem mondhat ilyet a fiának, akárhogy nézzük is a dolgot. Ne dícsérje a külsejét, de elég bunkóság így beszélni.

Igen, fogd ezt úgy fel, a szülők se tökéletesek, hibáznak ők is, mi is a saját gyerekeinkkel, de ez nem jelenti azt, hogy nem szeret.

2018. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én is úgy gondolom, hogy túlzás az ilyen főleg, hogy tisztában van vele, hogy 15 évesen az ember kb a legérzékenyebb pontján van, erre még jön az akne meg a fogszabályzó, és ilyenkor benyom még egy ilyet


valszeg régen más világ volt

2018. júl. 22. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!