Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változtassak végre az...

Hogyan változtassak végre az életemen?

Figyelt kérdés
Súlyos önbizalomhiányom van már évek óta és nem tudom mit tegyek. Már odáig fajult hogy beszélni sem merek idegenekkel, ismerősökkel, csak nagyon halkan, félénken tudok hozzájukszólni. Nem tudom elfogadni önmagam pedig már próbáltam mindenféle módszert, de semmi. Régen sokat bántottak a kinézetem miatt. Nincsenek barátaim, magányosnak érzem magam és ezt már nem bírom tovább. Állandóan szorongok éjszakánként, alig bírok elaludni, ok nélkül félek olyan dolgoktól amiknek semmi jelentőségük nincs. (Aggódok pl. a következő nap,hogy mi fog történni velem, már túlságosan is) Néha csak úgy rám tör a sírás, okát persze nem tudom. Pszichológushoz járok de nem sokat segít. Sőt, igazából nem is segít ezeken a problémákon. Gyógyszert is szedtem de többet ártott mint használt, és mellékhatásai is voltak úgyhogy inkább abbahagytam a szedését. De szeretnék ezen változtatni minél előbb. Csak nem tudom mit tehetnék. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék először?

2018. nov. 26. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit vártál a pszichológustól? Hogy más ember leszel? Mert az a te feladatod lenne. Keress fel olyat aki ugyanezt írogatja itt, napi 3-5 ugyanilyen szöveg van, alkossatok segélyegyletet.
2018. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje zajlik ez így? Most per pill milyen korú vagy? Suli/munkahely nem ad semmi közösséget?

Mindenképp jó lenne, ha tudnál valakivel beszélni a gondjaidról, akár élőben, vagy ha az nem megy, akár online.

2018. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem tudom elfogadni önmagam pedig már próbáltam mindenféle módszert, de semmi."

Milyen módszerek nem használtak?

"Gyógyszert is szedtem de többet ártott mint használt, és mellékhatásai is voltak úgyhogy inkább abbahagytam a szedését."

És ezt megbeszélted azzal, aki a gyógyszert felírta?

"Állandóan szorongok éjszakánként, alig bírok elaludni... Mit tehetnék először?"

Először is ki kéne aludnod magad rendszeresen.

2018. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Helyedben keresnék olyan társaságokat, csoportokat, ahol vidám dolgokkal foglalkoznak. Beszélgetés, közös programok, kirándulás, ilyesmik. Először lehet, hogy rossz lesz, de megszokod és fel fogsz oldódni. Ezen kívül megtérül abban, hogy kevesebb időd jut "agyalni, nem bántásból írom, hanem javaslom, hogy gondolataidat tereld pozitív irányba.
2018. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak halkan jelezném, hogy a kérdés már a sokadik és kamu, ezért sem érkezik rá reakció.
2018. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!